Метод читання-розгляду на практиці

Нова педагогіка » Читання-розгляд як системний метод формування культури читацької діяльності учня » Метод читання-розгляду на практиці

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Проілюструємо використання методу читання-розгляду уроком позакласного читання у 2 класі.

Тема. У любому куточку змінилося все. (Урок-зустріч з Василем Сухомлинським).

Матеріал до уроку. Для учителя: Сухомлинський В.О. Як дзвенять сніжинки.

Для хлопчиків: Хлопчик хотів приголубити сніжинку.

Для дівчаток: Як Оленка хотіла весну наблизити.

Мета. Розширити знання учнів про сніг і його властивості; вчити виявляти головне, повчальне; розвивати творчу уяву і слух, спостережливість і здатність милуватися природою; виховувати чуйне ставлення до природи, вміння пізнавати, робити посильні досліди.

Хід уроку

1. Розв'язування завдань на орієнтування в дитячих книжках.

а) Орієнтування в книжках-збірках.

Подивіться на добірку книжок: Сухомлинський Василь. Гаряча квітка, Сухомлинський Василь. Куди поспішали мурашки, Чарівне слово: оповідання, саморобні збірочки нових неопублікованих творів.

Хто їх автор? Як називаються збірки книжок? (Читають). Чи вже знайомі вони вам? (Відзначають знайомі і незнайомі).

б) Слово вчителя.

Отже, сьогодні у нас на уроці Василь Олександрович Сухомлинський і його твори. Хто ж такий Василь Олександрович? (Діти пригадують). Так, це видатний український педагог, Вчитель з великої букви, вихователь молодого покоління, заслужений учитель України.

Народився Василь Олександрович Сухомлинський у селі Василівка на Кіровоградщині в незаможній сім'ї. Батьки працювали у колгоспі, займалися домашнім господарством. У вихованні дітей (крім Василя у сім’ї було ще троє - Іван, Сергій і Меланія) дотримувались традицій народної педагогіки. Тому, мабуть, усі їхні діти обрали професію вчителя. Змалку в дітей виховували любов до книжки і читання.

Ріс Василько жвавим і допитливим хлопчиком. У навчанні був старанним і здібним, мав чудову пам'ять, любив малювати.

Хлопчик був чудовим товаришем. У школу приходив задовго до початку уроків і допомагав учням, яким важко давалася математика.

Сімнадцятирічним юнаком Сухомлинський переступив поріг школи як учитель мови та літератури і залишився в ній до кінця свого життя. Вів педагогічний щоденник спостережень за дітьми. Згодом його роздуми виливалися на папір і ставали книжками.

Для наймолодших він написав близько 1500 художніх мініатюр-казок, оповідань, легенд, притч, новел. Сьогодні ми і зустрінемось з його творами.

2. Читання вчителем уголос оповідання Василя Сухомлинського "Як дзвенять сніжинки".

На дошці заздалегідь записано або виставлено каталожну картку.

3. Бесіда-міркування за прочитаним.

Коли відбувалась описана подія? (Ввечері). Яким здається сніг у цю пору дня? (На заході сонця сніг здається рожевим, а трохи пізніше - фіолетовим). Як розпочався снігопад? (Насунула чорна хмара, потемнів сніговий килим, зникли зорі).

Заплющить очі, схиліть голівки, вслухайтесь. (Вчитель доторкається срібним предметом до кришталевої вази). Підніміть голівки, розплющіть очі. Що ви почули?

Що вдалося авторові почути під час снігопаду? (Ніжний дзвін).

Що ж насправді дзвеніло? У чому автор нас переконує? ("То дзвенять маленькі сніжинки. Висять на ялинкових гілочках, доторкаються одна до одної, немов срібні дзвіночки. І дзвенять, дзвенять. Аж місяць прислухається").

Це і є головна думка твору. Спробуйте передати її своїми словами. (Діти передають). Яка ж мета цього твору? (Василь Сухомлинський хоче допомогти нам прислухатись і вдивлятись у чудову природу).

4. Самостійне ознайомлення з книжкою.

Учні ознайомлюються з книжкою за всіма правилами.

У цій книжці один твір чи багато? Тоді це. ("книжка-збірка", - доповнюють учні).

Як ви думаєте, про що йтиметься у цій книжці? Як здогадались? (Спрацьовує метод-розгляд).

Потім учитель повідомляє, що на сьогоднішньому уроці хлопчики читатимуть один твір, а дівчатка - інший. Відкривається запис чи каталожна картка.

Страницы: 1 2

Рекомендуємо почитати:

Міжнародне співробітництво України у сфері цивільного захисту
Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (МНС) є головним органом у нашій державі з питань цивільної безпек ...

Гармонія
Поряд з мелодією і її незмінним супутником - ритмом - важливим виразним засобом музики є гармонія. У музиці гармонія виявляється насамперед в одночасному звучанні декількох звуків, що утвор ...

Розробка власного сценарію виховної години у формі гри-вікторини, спрямованої на формування патріотизму та національної свідомості учнів
Визначення стану сформованості громадянської самосвідомості у середньому по Україні показало, що більшість старшокласників знаходилися на низькому (відповідно - 58,1%) та середньому (відпов ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net