Формування здорового способу життя

Нова педагогіка » Формування навичок здорового способу життя у дітей та молоді » Формування здорового способу життя

Сторінка 8

Відповіді до тесту «Чи знаю я?»

1 твердження - неправда.

ВІЛ - вірус імунодефіциту людини, він не живе в організмі комах-та не передається з їхніми укусами.

2 і 3 твердження - неправда.

Дія інфікування ВІЛ обов'язковими є три умови:

1. Наявність ВІЛ

2. Достатня кількість вірусу

3. ВІЛ мас потрапити до кровотоку.

Всі зареєстровані у світі випадки зараження ВІЛ здійснюються трьома шляхами: статевим, парентеральним (через кров) і вертикальним (від матері до дитини).

За кількістю вони розподіляються в такий спосіб:

статевий шлях - 70-80%;

через кров: ін'єкційне вживання наркотиків - 5-10%;

професійне зараження медпрацівників - менше 0,01%;

переливання зараженої крові - 3-5%;

вертикальний шлях - від вагітної матері або матері, що годує, до дитини -5-10%.

Середньостатистичний ризик зараження ВІЛ при випадковому уколі інфікованою голкою становить 0,3% (3 на 1000), при попаданні вірусу на ушкоджену шкіру, в очі або на слизові оболонки - 0,1% (1 на 1000).

4 твердження - неправда.

Практика показує, що презервативи «підводять», коли ними користуються нерегулярно або неправильно, а також, при використанні презерватива низької якості або за умови їхнього неправильного зберігання. Правильне і регулярне використання презерватива є гарантією від зараження ВІЛ, а також іншими ІПСШ.

5 твердження - неправда.

Обстеження тисяч родин, у яких жили ВІЛ-інфіковані або хворі на СНІД показало, що жоден з членів родини не заразився при спільному використанні посуду, унітазу, ванни або постільної білизни.

6 твердження - неправда.

ВІЛ гине при кип'ятінні впродовж 15 хвилин,

ВІЛ гине при нагрівання до 56°С впродовж 30 хвилин,

ВІЛ гине при контакті з 70% етиловим спиртом, ефіром, ацетоном, 5% розчином хлораміну, 6% розчином перекису водню.

За певних умов, наприклад, в закритому середовищі шприца з залишками крові, активність ВІЛ зберігається до 4-х тижнів.

7,8 твердження - неправда.

У наш час ВІЛ-інфекція/СНІД - невиліковне смертельне захворювання. Вакцини проти ВІЛ немає. Існують ліки, які можуть продовжити життя ВІЛ-інфікованого і перевести інфекцію в стан хронічного захворювання.

9 твердження - неправда.

ВІЛ-інфіковану людину не можна відрізнити від здорової за зовнішнім виглядом. Для того, щоб виявити наявність ВІЛ у крові необхідно здати аналіз (тест).

10 твердження - правда.

ВІЛ можна заразитися через спільне або повторне використання голок і/або шприців. Крім того, навіть купуючи розчин наркотику, його покупець не може бути певний, що хтось до нього не пробував наркотик і не «заразив» його ВІЛ у такий спосіб.

11 твердження - правда.

Робочий листок 1

Історія І Віка, 28 років

Скільки Віка себе пам'ятає, вона завжди мріяла стати відомим перукарем-стилістом, а також люблячою дружиною та гарною матір'ю.

Перша мрія здійснилася. Зараз Віка - кращий перукар модного салону. Здійснилася і друга мрія: вона вже три роки одружена. Чоловік Віки, Борис, працює представником великої міжнародної фірми в Росії. Через роботу йому часто доводиться їздити у тривалі відрядження. Коли чоловік у від'їзді, Віка намагається не нудьгувати: у неї багато друзів і своя компанія.

Півроку тому Віці запропонували посаду менеджера в одному із салонів відомої мережі перукарень. Вона пройшла інтерв'ю та обов'язковий медичний огляд. Після інтерв'ю її потішили, сказавши, що вона для цієї посади, безумовно, підходить. Віка все-таки попросила трохи зачекати на її остаточне рішення. Вона хотіла порадитися із чоловіком, коли той повернеться з відрядження. Справа в тому, що вони планували мати дитину.

За кілька днів, ще до повернення Бориса з відрядження, Віці зателефонували з поліклініки. її просив зайти лікар. Він сказав Віці, що вона інфікована ВІЛ і що, на жаль, її влаштування на нову роботу є малоймовірним.

Завдання «Люди та долі»

Подумки продовжте історію і припустіть, що може далі відбуватися в житті персонажа.

Дайте відповідь на запитання: «Як зміниться життя персонажа й життя близьких йому людей?»

Запишіть свої припущення в таблицю.

ВІЛ-інфікований

Ім’я _

Вік

Його родина

Здоров’я

Здоров’я

Настрій

Настрій

Робота або навчання

Стосунки з людьми

Матеріальний стан

Матеріальний стан

Страницы: 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Рекомендуємо почитати:

Аналіз організації самостійної роботи студентів при викладанні дисципліни «Деталі машин» майбутнім інженерам-педагогам машинобудівного профілю
У відповідності до діючого освітнього стандарту дисципліна «Деталі машин» являється невід’ємною складовою частиною навчальних планів підготовки багатьох спеціальностей і спеціалізацій машин ...

Формування готовності до оволодіння писемним мовленням молодшими школярами засобами спеціальних форм навчання
Реалізація завдань формування соціально активної і духовно багатої мовної особистості неможлива без оволодіння мовою як засобом спілкування, що передбачає насамперед набуття школярами комун ...

Основні вимоги щодо проведення демонстраційного хімічного експерименту
У багатьох працях з хімії, зокрема у такій, як «Методика навчання хімії», значне місце відведено техніці виконання демонстрацій, або інакше кажучи, застосуванню дидактичних засобів та прийо ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net