Формування здорового способу життя

Нова педагогіка » Формування навичок здорового способу життя у дітей та молоді » Формування здорового способу життя

Сторінка 8

Відповіді до тесту «Чи знаю я?»

1 твердження - неправда.

ВІЛ - вірус імунодефіциту людини, він не живе в організмі комах-та не передається з їхніми укусами.

2 і 3 твердження - неправда.

Дія інфікування ВІЛ обов'язковими є три умови:

1. Наявність ВІЛ

2. Достатня кількість вірусу

3. ВІЛ мас потрапити до кровотоку.

Всі зареєстровані у світі випадки зараження ВІЛ здійснюються трьома шляхами: статевим, парентеральним (через кров) і вертикальним (від матері до дитини).

За кількістю вони розподіляються в такий спосіб:

статевий шлях - 70-80%;

через кров: ін'єкційне вживання наркотиків - 5-10%;

професійне зараження медпрацівників - менше 0,01%;

переливання зараженої крові - 3-5%;

вертикальний шлях - від вагітної матері або матері, що годує, до дитини -5-10%.

Середньостатистичний ризик зараження ВІЛ при випадковому уколі інфікованою голкою становить 0,3% (3 на 1000), при попаданні вірусу на ушкоджену шкіру, в очі або на слизові оболонки - 0,1% (1 на 1000).

4 твердження - неправда.

Практика показує, що презервативи «підводять», коли ними користуються нерегулярно або неправильно, а також, при використанні презерватива низької якості або за умови їхнього неправильного зберігання. Правильне і регулярне використання презерватива є гарантією від зараження ВІЛ, а також іншими ІПСШ.

5 твердження - неправда.

Обстеження тисяч родин, у яких жили ВІЛ-інфіковані або хворі на СНІД показало, що жоден з членів родини не заразився при спільному використанні посуду, унітазу, ванни або постільної білизни.

6 твердження - неправда.

ВІЛ гине при кип'ятінні впродовж 15 хвилин,

ВІЛ гине при нагрівання до 56°С впродовж 30 хвилин,

ВІЛ гине при контакті з 70% етиловим спиртом, ефіром, ацетоном, 5% розчином хлораміну, 6% розчином перекису водню.

За певних умов, наприклад, в закритому середовищі шприца з залишками крові, активність ВІЛ зберігається до 4-х тижнів.

7,8 твердження - неправда.

У наш час ВІЛ-інфекція/СНІД - невиліковне смертельне захворювання. Вакцини проти ВІЛ немає. Існують ліки, які можуть продовжити життя ВІЛ-інфікованого і перевести інфекцію в стан хронічного захворювання.

9 твердження - неправда.

ВІЛ-інфіковану людину не можна відрізнити від здорової за зовнішнім виглядом. Для того, щоб виявити наявність ВІЛ у крові необхідно здати аналіз (тест).

10 твердження - правда.

ВІЛ можна заразитися через спільне або повторне використання голок і/або шприців. Крім того, навіть купуючи розчин наркотику, його покупець не може бути певний, що хтось до нього не пробував наркотик і не «заразив» його ВІЛ у такий спосіб.

11 твердження - правда.

Робочий листок 1

Історія І Віка, 28 років

Скільки Віка себе пам'ятає, вона завжди мріяла стати відомим перукарем-стилістом, а також люблячою дружиною та гарною матір'ю.

Перша мрія здійснилася. Зараз Віка - кращий перукар модного салону. Здійснилася і друга мрія: вона вже три роки одружена. Чоловік Віки, Борис, працює представником великої міжнародної фірми в Росії. Через роботу йому часто доводиться їздити у тривалі відрядження. Коли чоловік у від'їзді, Віка намагається не нудьгувати: у неї багато друзів і своя компанія.

Півроку тому Віці запропонували посаду менеджера в одному із салонів відомої мережі перукарень. Вона пройшла інтерв'ю та обов'язковий медичний огляд. Після інтерв'ю її потішили, сказавши, що вона для цієї посади, безумовно, підходить. Віка все-таки попросила трохи зачекати на її остаточне рішення. Вона хотіла порадитися із чоловіком, коли той повернеться з відрядження. Справа в тому, що вони планували мати дитину.

За кілька днів, ще до повернення Бориса з відрядження, Віці зателефонували з поліклініки. її просив зайти лікар. Він сказав Віці, що вона інфікована ВІЛ і що, на жаль, її влаштування на нову роботу є малоймовірним.

Завдання «Люди та долі»

Подумки продовжте історію і припустіть, що може далі відбуватися в житті персонажа.

Дайте відповідь на запитання: «Як зміниться життя персонажа й життя близьких йому людей?»

Запишіть свої припущення в таблицю.

ВІЛ-інфікований

Ім’я _

Вік

Його родина

Здоров’я

Здоров’я

Настрій

Настрій

Робота або навчання

Стосунки з людьми

Матеріальний стан

Матеріальний стан

Страницы: 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Рекомендуємо почитати:

Виховання бережливого ставлення до природи, як соціально-педагогічна проблема
Існує багато підходів до визначення суті поняття „екологія”. Так у словнику української мови читаємо, що це – „взаємовідношення між організмом і оточуючим середовищем”, „це – розділ біологі ...

Сценарій позакласного заходу із географії „Два кораблі”
Мета: удосконалити та збагатити знання учнів з фізичної географії, надати учням можливість продемонструвати навички роботи з картами, вміння застсовувати знання у нестандартних ситуація; ви ...

М.І. Пирогов про виховання дітей
У своїй статті «Питання життя» Пирогов обґрунтував свій ідеал моральної людини, виступав на захист всезагальної освіти. Він обурювався тим, що батьки не рахуючись із схильностями дітей, сам ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.edudirect.net