Формування здорового способу життя

Нова педагогіка » Формування навичок здорового способу життя у дітей та молоді » Формування здорового способу життя

Сторінка 6

Пам'ятайте, що при обговоренні проблеми ВІЛ/СНІДу у вас з'являється можливість розмовляти з дитиною і про інші складні життєві проблеми, подаючи не тільки "голі факти", але й ті принципи, якими дитина, як вам би хотілося, має керуватися в майбутньому. Тому говоріть дитині про те, у що вірите, і що вважаєте правильним.

На жаль, перемогти ВІЛ/СНІД людство зможе нескоро. Тому постійно повертайтеся до розмов з дитиною про ВІЛ/СНІД. Використовуйте будь-яку можливість поговорити про це захворювання в повсякденному житті. Наприклад, коли сюжети про СНІД показують по телебаченню.

Діліться з дитиною своїми поглядами на життя. Чесно відповідайте на запитання дитини. Якщо не знаєте відповіді, зізнайтеся в цьому й пообіцяйте відповісти пізніше. Не слід турбуватися, що дитина втратить повагу до вас, якщо зрозуміє, що ви не знаєте всього на світі. Відповідь "я не знаю" набагато краща, ніж ті відмовки, які батьки пропонують замість відповіді.

Використовуйте конкретні приклади. Перев'язуючи рану, поясніть дитині, що будь-яка рана – це "відкриті ворота" для інфекції, тому її завжди треба ретельно обробляти.

Цікавтеся літературою про СНІД, перехідний вік, секс. Читайте дитині літературу, що відповідає її вікові та знанням.

Якщо ви відчуваєте, що дитина починає цікавитися питаннями інтимних стосунків чоловіка та жінки, але соромиться про це запитати - почніть розмову перші. Для переважної більшості батьків обговорювати з дитиною проблеми сексу складно. Але безпека вашої дитини вимагає, щоб ви перебороли свої комплекси й донесли до дитини те, що може захистити її в майбутньому. Така розмова дозволить вам тактовно виправити неправильні уявлення дитини про секс.

Проте, в розмовах з маленькими дітьми не варто заглиблюватися в деталі. Просто скажіть, що це такі стосунки, коли двоє дорослих сплять в одному ліжку, щоб показати, як вони кохають один одного.

З підлітком важливо обговорювати питання взаємної відповідальності у стосунках з представниками протилежної статі та безпечного сексу.

Не читайте дитині нотацій, якщо хочете, щоб вона зверталася до вас за порадою, коли в її житті виникатимуть проблеми.

Якщо у вас діти різного віку, слід говорити з ними про ВІЛ/СНІД окремо, адже в них різний обсяг інформації, словниковий запас, їх цікавлять різні питання. Це важливо ще й тому, що старша дитина буде домінувати в розмові і менша не матиме змоги висловитися.

Прищеплюйте вашій дитині співчутливе ставлення до людей, які живуть із ВІЛ/СНІДом. Вони потребують допомоги та підтримки, лікування та профілактики так само, як і інші хворі. Ніхто не заслуговує на зневажливе ставлення тільки тому, що він заразився. ВІл-інфіковані діти та підлітки мають відвідувати навчальні заклади. За 20 років досліджень ВІЛ/СНІДу у світі не зареєстровано жодного випадку передачі інфекції від дитини до дитини. Отже, ризик зараження від спілкування з ними настільки малоймовірний, що просто жорстоко позбавляти їх можливості вчитися й спілкуватися зі своїми однолітками.

Тест «Чи розумію я?»

Твердження

правда

неправда

1

ВІЛ-інфіковані діти небезпечні

2

Діагноз ВІЛ є лікарською таємницею

3

У нашій країні ВІЛ-інфікованих не можна притягти до кримінальної відповідальності за інфікування здорових

4

У сексі відповідальність лежить тільки на ВІЛ-інфікованому партнері

5

ВІЛ-інфікований може заразити з помсти

6

Від ВІЛ-інфікованих всі відвертаються

7

ВІЛ-інфіковані самі винні в тому, що заразилися

8

ВІЛ-інфекція – це хвороба сексуально розбещених, наркоманів, бомжів, розумово відсталих або неосвічених людей

9

Дискримінація ВІЛ-інфікованих є незаконною

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Рекомендуємо почитати:

Етапи формування монологічних умінь
В методиці навчання іноземних мов виділяють три етапи формування монологічних умінь. В основу кожного з них покладена якість висловлювання учнів, причому ця якість обов'язково веде до збіль ...

Перспективні напрями застосування комп’ютерних технологій у загальноосвітніх навчальних закладах
На думку Президента АПН України В.Г. Кременя, школа „з класами, в яких розташовані тільки парти і дошки, а під час навчального процесу використовуються лише підручники, відійшла в минуле. С ...

Програма і методи дослідження впливу інтернет на навчання та наукове спілкування учнівської молоді
Сучасний підхід до проблеми розвитку і вдосконалення комунікативного потенціалу, комунікативної компетентності полягає в тому, що спілкування розглядається як саморозвиток і самовдосконален ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.edudirect.net