Формування здорового способу життя

Нова педагогіка » Формування навичок здорового способу життя у дітей та молоді » Формування здорового способу життя

Сторінка 5

Об'єктивні знання про ВІЛ/СНІД і навички безпечної поведінки, набуті дитиною до того, як вона зіткнеться з реальною загрозою передачі ВІЛ-інфекції, допоможуть їй захиститися від зараження у майбутньому.

Часто батьки починають пояснювати дітям, що відбулося, чому це трапилося, що варто відчувати в тому чи іншому випадку і як знайти вихід з ситуації, що склалася. Проте такий підхід перешкоджає розвитку в дітей життєвої мудрості й критики, виробленню суджень і знаходженню помилок як засобу навчання. Говорячи їм, що, як і чому, батьки вчать їх, що думати, а не як думати.

Розвивати навички мислення й прийняття рішень допомагають такі запитання до дитини: "Що трапилося? Як ти думаєш, чому це трапилося? Як би ти вчинив/ ла у подібній ситуації?"

Дитина може сама звернутися до батьків із питаннями і тривогами і тим самим надати вам можливість почати розмову на цю тему. Оскільки у вашої дитини в школі проводяться такі уроки, вона може почати з вами ділитися тим, що відбувалося на уроці, і новою інформацією, яку вона довідалася.

До розмови про ВІЛ/СНІД потрібно готуватися, тоді ви допоможете своєму синові/дочці отримати необхідні знання. Слухайте дитину, коли в неї виникне бажання поговорити на цю тему. Це дозволить вам узяти участь у вихованні вашої дитини й розвинути в неї певну систему цінностей і навички здорової поведінки.

Дитячі уявлення про ВІЛ/СНІД часто бувають хибними. Наприклад: На СНІД можна захворіти, сидячи на унітазі, або коли береш у друзів спідню білизну: СНІД може передаватися через повітря.

Важливо якомога раніше розвіяти такі омани.

Якщо ваш десятирічний син, граючись надворі, розбив коліно, а одноліток говорить йому, що тепер він може захворіти на СНІД, поясніть:

"Ні, ти не захворієш на СНІД, адже його викликає вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), а цей вірус не може проникнути в організм, якщо просто розбити коліно. Це може відбутися, якщо кров ВІЛ-інфікованої людини потрапить до крові здорової, Тому небезпечно торкатися чиєїсь крові".

Підкріпіть це об'єктивною інформацією, відповідною до віку вашої дитини.

"СНІД – це хвороба, через яку людині стає дуже погано. Вона виникає, якщо ВІЛ потрапить до організму людини. ВІЛ — це вірус, який настільки маленький, що його навіть не можна побачити неозброєним оком ".

Пізніше дитина буде готова до більш докладної інформації. їй можна пояснити, що відбувається, коли ВІЛ потрапляє в організм людини.

"У твоєму тілі мільярди клітин. Деякі клітини допомагають тобі залишатися здоровим, захищаючи від інфекцій. Але коли ВІЛ проникає в тіло, він поступово руйнує ці клітини. За кілька років організм втрачає захист перед інфекціями і людина може захворіти на СНІД".

Дитина може висловлювати занепокоєння щодо своєї безпеки стосовно ВІЛ/ СНІДу. Щоб діти були впевнені у своїй безпеці, розкажіть:

Дуже мало дітей заражені ВІЛ. Більшість із них отримали вірус ще до свого народження, тому що їхні мами були ВІЛ-інфікованими. Безпечно ходити до школи й гратися з ВІЛ-інфікованою дитиною. ВІЛ не передається через повітря та побутовим шляхом. Важливо, щоб ваші ігри не супроводжувалися бійками, а суперечки вирішувалися переговорами ".

Якщо дитина запитає: "Як люди захворюють на СНІД?, розкажіть їй про шляхи зараження ВІЛ-інфекцією, які можуть становити для неї небезпеку.

"ВІЛ-інфекцією можна заразитися при контакті інфікованої крові з відкритими ранами; при пошкодженні шкіри до крові ріжучими предметами, на яких можуть залишатися краплі чужої крові; через нестерильні голки для проколювання вух, татуювань, голковколювання; при користуванні чужим приладдям для гоління ".

Забороніть дитині підбирати предмети, якими можна порізатися або вколотися: бите скло, голки, шприци, леза та ін.

Дітям, які не досягли підліткового віку, складно зрозуміти, яким чином презервативи можуть захистити від ВІЛ або навіщо людям користуватися спільним шприцом.

Якщо ви ще не говорили з дитиною про секс, то не варто починати цю розмову з проблеми СНІДу, щоб у неї секс не став асоціюватися лише з інфекцією та хворобою. Якщо дитина поставила такі запитання, поясніть:

"Підлітки й дорослі заражаються СНІДом, якщо користуються одними голками із хворими на СНІД, коли приймають наркотики або мають статеві контакти й не дбають про безпеку ".

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Рекомендуємо почитати:

Етапи та вправи для навчання граматики у школі
Етапи формування активного граматичного мінімуму 1. Ознайомлення учнів з новою граматичною структурою (ГС) 1. Демонстрація вчителем нової ГС в ситуації – пояснення функції нової ГС 2. Перев ...

Експериментальна технологія підготовки майбутнього вчителя початкової школи до здійснення безперервної освіти
Як уже зазначалося, передумовою реалізації системи безперервної мовної освіти є додержання принципів наступності і перспективності між ступенями загальноосвітньої школи. Аналіз літератури з ...

Принципи до керівництва самостійною роботою має певні особливості
Самостійна робота повинна мати цілеспрямований характер. Це досягається чітким формулюванням мети роботи. Завдання вчителя полягає в тому, щоб знайти таку форму завдання, яка викликала б у ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net