Формування здорового способу життя

Нова педагогіка » Формування навичок здорового способу життя у дітей та молоді » Формування здорового способу життя

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Мета: звернути увагу батьків на найвищу життєву цінність життя – здоров’я їх та їхніх дітей. Формувати негативне ставлення до вживання тютюнових алкогольних та наркотичних засобів.

Соціальний педагог. Ви, мабуть, погодитеся з твердженням, що для щасливого життя в XXI столітті вашій дитині насамперед необхідно бути здоровою. Міцне здоров'я за всіх часів було найбільшою цінністю, але тільки в останні роки було встановлено, наскільки тісно воно пов'язане зі здоровим способом життя. Що можуть зробити батьки для того, щоб їхній син або дочка вибрали здоровий спосіб життя? І чи можна зробити ще щось, чого Ви ще не робите?

Можливо, ви вважаєте, що дітей у початковій школі мало цікавлять такі типово підліткові проблеми, як уживання тютюну й алкоголю. Ви не одні. Так думає багато хто. На жаль, факти свідчать про інше. Діти вже у віці 7-10 років стикаються з цими речовинами в житті й цікавляться їхньою дією.

Ви маєте унікальну можливість запобігти вживанню тютюну та алкоголю вашими дітьми. Це пов'язано з кількома причинами. По-перше, ви, принаймні поки що, - найголовніші та найавторитетніші для дитини люди. По-друге, успішно сформувати установку на опір зовнішньому тиску простіше, поки він не сильний або його немає. По-третє, оскільки ваша дитина, скоріше за все, ще не пробувала спиртне і не намагалася палити, ви зможете відкрито обговорити всі пов'язані з подібною поведінкою небезпеки.

На хвилину замисліться над тим, як ви розмовляєте із сином або дочкою. Чи часто критикуєте, щось нагадуєте, погрожуєте, читаєте лекції або мораль, допитуєте, висміюєте, чіпляєтесь? Ніколи? Іноді? Ці поширені методи спілкування з дітьми, навіть при найкращих намірах батьків, призводять до втрати довірливих стосунків, ускладнюють і збіднюють спілкування. Уявіть собі, що ви читаєте повчальні лекції друзям або, насміхаючись, критикуєте їх. Навряд чи вони надовго залишаться вашими друзями.

Якщо ви будете поводитися з дітьми як із кращими друзями, то ваші стосунки можуть покращитися. Діти будь-якого віку будуть ділитися з тими, хто вміє слухати. Дитині, як і дорослому, властиве прагнення поділитися з кимось своїми проблемами. Якщо батьки не вміють слухати дитину, вона буде шукати іншого слухача, а для батьків буде втрачена чудова можливість установити більш тісний контакт із дитиною.

Людина, яка вміє уважно слухати, сконцентрована на тому, що їй говорять. Вона дивиться дитині в очі, нахилена до неї, часто повторює: "Я тебе слухаю уважно!" Іноді вона мовчить, іноді відповідає.

Слухаючи дитину, дайте їй зрозуміти й відчути, що ви розумієте її стан, почуття, пов'язані з тією подією, про яку вона вам розповідає. Для цього вислухайте дитину, а потім своїми словами повторіть те, що вона вам розповіла. Ви уб'єте зразу трьох зайців:

- дитина переконається, що ви її чуєте;

- дитина зможе почути сама себе ніби збоку і краще усвідомити свої почуття;

- дитина переконається, що ви її зрозуміли правильно.

Слухаючи дитину, стежте за її мімікою й жестами, аналізуйте їх. Іноді діти запевняють нас, що в них усе гаразд, але тремтяче підборіддя або блискучі очі говорять зовсім про інше. Коли слова й міміка не збігаються, завжди віддавайте перевагу міміці, виразу обличчя, позі, жестам, тону голосу.

Підтримуйте й підбадьорюйте дитину без слів. Посміхніться, обійміть, поплескайте по плечу, кивайте головою, дивіться в очі, візьміть за руку.

Стежте за тим, яким тоном ви відповідаєте на питання дитини. Ваш тон "говорить" не менш ясно, ніж ваші слова. Він не повинен бути глузливим.

Батьки повинні сприяти підвищенню самооцінки дитини. Неспеціалісту може здаватися дивним, що самооцінка людини прямо пов'язана з уживанням тютюну, алкоголю або навіть наркотиків. Однак дослідження показали, що люди, які зловживають цими речовинами, зазвичай мають низьку самооцінку. Так і в дитини, що ставиться до самої себе добре, має позитивну, високу самооцінку, скоріше за все, вистачить самоповаги, щоб відмовитися від уживання алкоголю й наркотиків, вона буде опиратися тиску оточуючих більш активно, ніж та, яка вважає себе "гіршою за інших". П'ять правил підвищення самооцінки дозволять вам підвищити її у вашого сина або дочки.

Правило 1. Заохочуйте, хваліть дитину за старанність і зусилля так само, як за досягнення. Помічайте навіть найменші успіхи. Хваліть якнайчастіше. Давайте зрозуміти, що старання й наполегливість часто важливіші результату.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Рекомендуємо почитати:

Гурткова робота – один із видів позакласної роботи у навчально-виховному процесі
Позакласна діяльність охоплює всю освітньо-виховну роботу в позакласний час і спрямована на забезпечення потреб особистості у творчій самостійній діяльності за інтересами, стимулювання її т ...

Часткова експериментальна перевірка методики організації самостійної роботи студентів при викладанні дисципліни «Деталі машин»
Експериментальні дослідження були проведені з метою перевірки ефективності використання в навчальному процесі методики організації самостійної роботи студентів за допомогою електронного нав ...

Планування навчального процесу з іноземної мови
Успішність планування навчального процесу забезпечується урахуванням таких умов: - цілей навчання ЇМ, - психологічних закономірностей та основних етапів формування мовленнєвих навичок і вмі ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.edudirect.net