Інше завдання. Роздаю дітям карточки із завданням 1: за наочними зображеннями предметів знайдіть відповідні їм проекції. Відповіді запишіть у таблицю. Для виконання цього завдання учням дається 7 хвилин. Хто з учнів правильно і швидко виконає завдання отримає оцінку за нову тему.
6. Вступне інструктування:
1) видача завдань учням;
2) інструктаж з безпеки праці, черговий читає стенд з правилами безпеки праці в голос;
3) ознайомлення з послідовністю виконання практичної роботи;
4) підготовка робочого місця та потрібних креслярських інструментів для виконання завдань;
5) перевірка справності та санітарного стану необхідних інструментів;
6) видача завдань (тести).
7. Практична робота (біжучий інструктаж):
Під час виконання практичних робіт, учні дотримуються безпеки праці: все зайве позабирати зі столів. При правильній організації робочого місця, економиться робочий час і створюються безпечні умови праці. На столі повинні бути тільки ті креслярські інструменти, які необхідні для виконання практичної роботи. Кожен інструмент повинен мати своє місце.
Аналіз ймовірних помилок: можливо не точне розуміння горизонтальної чи фронтальної проекції; неправильне розміщення проекцій на дві площини проекцій.
Метод самоконтролю: перевіряю чи кожен учень може визначити яка з проекцій предмета є горизонтальною, а яка фронтальною. Як вони повинні бути розміщені на кресленні одна відносно одної. Збір даних для заключного інструктажу.
8. Підсумок уроку. Повідомлення оцінок за виконання практичних робіт і їх аргументація за 12-бальною системою. Загальний підсумок результатів тестів, мотивація оцінок. Відзначаю кращі роботи.
Аналізую типові помилки. Важливим засобом підвищення якості та ефективності навчання з основ креслення є педагогічно обґрунтована система обліку знань і умінь учнів. Об’єктивне оцінювання навчальних досягнень учнів сприяє їх більш активній трудовій та пізнавальній діяльності, а також допомагає вчителю вирішувати цілий ряд завдань навчання і виховання школярів. Видача завдання додому. Прибирання робочих місць виконують чергові.
Методичне забезпечення уроку
Рис. 3.1. Невизначеність форми предмета за однією проекцією
Рис. 3.2. Проекціювання предмета на дві площини проекцій; суміщення фронтальної і горизонтальної площин проекцій
Рис. 3.3. Взаємне розміщення Рис. 3.4. Креслення предмета, фронтальної і горизонтальної що містить дві проекції проекцій
Рис. 3.5. Завдання
Завдання для вправи
Наочне зображення |
Проекція |
А |
2 |
Б |
3 |
В |
1 |
Продуктивне мислення є важливим елементом графічної підготовки школярів, має свою специфіку і потребує усестороннього розвитку.
Визначено, що основними шляхами формування продуктивного мислення для профільного навчання учнів 11-го класу на уроках креслення є введення під час засвоєння матеріалу елементів проблемного навчання, реалізація принципів індивідуалізації і диференціації, забезпечення оптимального поєднання різних видів розумової діяльності.
Аналіз навчального матеріалу дозволяє стверджувати про те, що розвиток продуктивного мислення передбачає спеціальний відбір і структурування нового матеріалу.
Результатом проведеної роботи є декілька рекомендацій до вивчення навчальної дисципліни «Креслення», зокрема:
– з метою вдосконалення викладання креслення доцільна подальша розробка нових методик використання нестандартних задач;
– систематично використовувати на уроках креслення завдання, що сприяють формуванню в учнів пізнавального інтересу і самостійності;
– здійснювати цілеспрямоване навчання школярів вирішенню графічних задач за допомогою спеціально підібраних вправ, вчити їх спостерігати, користуватися аналогією, порівняннями і робити відповідні висновки;
– враховувати індивідуальні особливості учнів, диференціацію пізнавальних процесів у кожного з них, використовуючи завдання різної складності.
5. Проведене дослідження дає підстави стверджувати, що робота над формуванням навичок продуктивного мислення в учнів на уроках креслення є важливою і необхідною умовою і потребує подальшого вивчення.
Рекомендуємо почитати:
Письмо як засіб навчання і контролю. Вправи для навчання письма і писемного
мовлення
Письмо розглядається як графічна фіксація мовлення, точніше – тексту мовлення, при якому написання – процес такої фіксації, письмовий текст – її результат. На всіх етапах воно здатне служит ...
Закон України «Про загальну середню освіту». Основні шляхи та умовами
реформування середньої освіти
Включає ХІ розділів. Прийнятий 13 травня 1999 року. 1 розділ. Загальні положення включає статті: - Основні завдання законодавства України про середню освіту. Система загальної середньої осв ...
Методика навчання техніки читання. Вправи для навчання читання
В сучасній практиці навчання техніки читання іноземною мовою використовується переважно фонетичний (звуковий) аналітико-синтетичний метод, розроблений К.Д. Ушинським для навчання читання рі ...
У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>