Практичні основи виховання у старшокласників ціннісного ставлення до природи

Нова педагогіка » Формування ціннісного ставлення до природи в учнів старших класів загальноосвітньої школи » Практичні основи виховання у старшокласників ціннісного ставлення до природи

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 12

Учні розповідають про лікарські рослини. Звучить весела музика. До залу входять усі учасники заходу.

Лісовик. А чи відомо вам, друзі, що таке Червона книга? Допитлик. Так. Червона книга - державний документ, до якого записують назви рідкісних тварин та рослин. Це своєрідний реєстр живих істот, яким загрожує загибель через недбале або навіть злочинне, жорстоке ставлення до них людини. Щоб зберегти тварин та рослини, які потрапили до Червоної книги, учені розробляють спеціальні програми їх рятування і відновлення кількості.

Наперед виходить учень-читець.

7-й учень В Червону книгу ми занесли Світ неповторний та чудесний, Невже в майбутньому на світі Не будуть квітнуть дивні квіти - Конвалія й фіалки ніжні І вісник березня - підсніжник? Невже ми більше не побачим, Як сон-трава росою плаче, Троянда степу, квітка мрій, Жар-цвітом землю не зігріє? Лісовик. Червона книга України вперше видана 1976 року. Серед багатьох рослин у ній є проліски, усі види підсніжників, сон-трава. Тобто ті квіти, якими ми звикли вітати дівчаток, мам та бабусь зі святом весни. Лише уявіть собі: кожна квіткарка у передсвяткові дні продає щонайменше 30-40 букетиків. А скільки таких квіткарок виходить на вулиці наших міст? У місцях зростання підсніжників безжально скошують цілі галявини, а потім вибирають з викошеного ті квіти, що можна використати для букетиків. Інколи першоцвіти виривають із корінням, а це значить, що наступної весни у цьому місці більше не розквітне квіточка. Цікавинка. Краще подаруйте мамі квіти у вазонах, адже вони також радують очі. А я мамі подарую яскраву кімнатку квітку, яка буде нагадувати про свято дуже довго! Ведуча. Давайте навчимось жити у злагоді з навколишнім світом, щоб зрозуміти що усі ми, мешканці планети,- брати й сестри і дуже потрібні одне одному. Пам'ятаймо, що людина - частина природи.

Наперед виходить учень-читець.

8-й учень Он повзе мурашка, Ось хлюпоче річка. Не зривай ромашку, Не топчи травичку. В зелені діброва, В китицях ліщина. Глянь, яка чудова Наша Україна. Журавлі над лугом Крилять рівним клином Будь природі другом, Будь природі сином!

Усі учасники заходу дякують за увагу. Виховний захід закінчується.

Щоб Земля стала чистішою

Учитель пропонує учням уявити себе мешканцями лісу, моря, річки, озера та ін. Потім просить їх записати усе, що необхідно для нормального і зручного життя у місці їхнього мешкання. Наприклад, якщо діти - жителі лісу, їм необхідні: чисті струмки, відсутність смітників, піклування про хворі дерева, заборона по¬лювання на звірів і птахів та ін. Потім учні класу складають загальні списки усіх необхідних умов для нормального і зручного життя в тому чи іншому ареалі природи. Учитель пропонує учням подумати, що необхідно робити для того, щоб життя навколо стало кращим. Усі пропозиції учнів заносять до загального екологічного плану.

Лісові рецепти

Учитель поділяє учнів на кілька груп. Кожній групі він дає картку із зображенням тварини або птаха. Групи мають скласти для свого «підопічного» меню сніданку, обіду та вечері із дарів лісу, поля, лугу та ін. (залежно від місця, де мешкає дана тварина або птах).

Наприклад, меню для білки: 1). Сніданок - склянка березового соку та каша з мелених жолудів. 2). Обід - грибний суп з листям кропиви, котлети з ліщини та компот з ожини. 3). Вечеря - горіхово-ягідний десерт та м'ятний чай. Усі меню, запропоновані учнями, учитель збирає у книгу «Лісові рецепти».

Природа і я

Учитель пропонує учням закінчити речення. 1). Коли я торкаюсь чистої, прозорої води, то відчуваю . 2). Ясне тепле сонечко нагадує мені . 3). Море хвилюється і піниться, як . 4). Дощові краплі на склі, наче . 5). Хмарки сьогодні такі ніжні, наче . 6). Я йду босоніж по землі, і мені здається, що мої ноги . 7). Я торкаюсь крапельок роси на квітах і відчуваю, як . 8). Коли я дивлюся на могутнє кремезне дерево, мені здається, ніби . Після цього учитель поділяє учнів на дві групи. Учні першої групи почергово читають лише ту частину речень, яку склали самі. А учні другої групи мають здогадатися, до якого речення на лежить той чи інший вислів. Потім групи міняються місцями.

Ми прийшли до лісу

Учитель пропонує учням витягнути картки, на яких написані різні лісові ситуації, а потім придумати і написати, як вони вчинять у тому чи іншому випадку.

Орієнтовні ситуації:

1). На лісовій галявині ви зустріли ведмежа. 2). У траві ви побачили зайченя, у якого поранена лапка. 3). На узбіччі лісової стежини ви побачили пташенят, але гнізда, з якого вони випали, поблизу немає. 4). Ви почули у кущах незвичайний шум. 5). У лісі спалахнула пожежа. 6). Під час прогулянки лісом ваш товариш підвернув ногу, і ви маєте повернутися додому по допомогу. Потім учні класу поділяються на дві групи. Учитель зачитує ситуації, а групи пропонують свої виходи з них. Перемагає група, яка запропонувала найцікавіші ідеї щодо вирішення проблеми

Страницы: 7 8 9 10 11 12 13 14

Рекомендуємо почитати:

Самоконтроль і розвиток культури мовлення, створення установки на оволодіння літературною мовою в різних ситуаціях спілкування.
Йдеться про виховання звички й потреби в постійному навчанні та підвищенні рівня культури свого мовлення. Особливу увагу при цьому слід приділяти дотриманню правильності й чистоти мови. Важ ...

Значення і мовні особливості монологічного мовлення
Нині в загальноосвітній середній школі навчанню монологічного мовлення не завжди приділяється достатньо уваги. Така позиція є помилковою, оскільки саме цей аспект навчання дисциплінує мисле ...

Система ситуативних завдань на уроках розвитку зв’язного мовлення
Серед пріоритетних методичних засобів формування мовленнєвих і комунікативних умінь на уроках української мови чільне місце належить ситуативним завданням, які повністю відповідають меті і ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.edudirect.net