Форми та засоби екологічного виховання у процесі навчання

Нова педагогіка » Організація природоохоронної роботи й екологічне виховання школярів у літніх таборах » Форми та засоби екологічного виховання у процесі навчання

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Виховання процес творчий.

О.Вишневський мав рацію, порівнюючи процес виховання з роботою художника, який малює всю картину одночасно - спочатку весь сюжет штрихами, а відтак через деталізацію домагається очікуваного результату. Зусилля вихователя завжди зорієнтовані на всю систему цінностей. Можливо саме тому, їх на систему екологічних цінностей, можливе автоматичне впливання на моральні цінності дітей. Серед кодексу цінностей сучасного українського виховання не знайти окремих екологічних, але якщо добре поміркувати, екологічність у широкому розумінні цього слова є в будь- якій цінності сучасного виховання. Отже, можна визначити основні форми та засоби екологічного виховання.

Форми організації – зовнішній вияв узгодженої діяльності вчителя та учнів, яка відбувається у відповідній послідовності та режимі. Беручи до уваги специфіку еколого- виховного процесу , можна розрізнити такі форми екологічного виховання.

Еколого- психологічний тренінг – комплексна форма екологічного виховання, застосована та спрямована на корекцію екологічної свідомості особистості. Як засіб можна використовувати структурні вправи та елементи тренінгу, які вчитель повинен добирати відповідно до віку дітей. Пропонуються два варіанти тренінгових вправ згідно з їхньою спрямованістю:

· співпереживання та самоусвідомлення причетності до природи

· актуалізація готовності до розв’язання екологічних проблем

Усний журнал – одна з форм масової охорони природи. Спілкування учасників заходу, зміст виступів повинні мати імпровізуючий характер.

Важливою вимогою до організації усного журналу є обов’язкова художня ілюстрація до кожної рубрики, сторінки. Набір засобів має бути різноманітним: музичні твори, номери художньої самодіяльності, інсценівки, кінофрагменти, діафільми, фотоматеріали тощо. Також цікавою формою є інтерв’ю, репортажі, бесіди, плакати, телепередача, живі малюнки.

Екологічний вечір - класична форма екологічного виховання. У сценарії можна використати елементи народознавства або повністю присвятити захід обрядам, що тісно пов’язані за своїм змістом з природою. Саме така форма сприяє формуванню національної свідомості майбутнього громадянина.

Екологічний патруль - робота екопатруля в таборі спрямована на доведення кожній дитині важливості екологічних знань та дотримання норм екологічно грамотної поведінки. Протягом певного часу екологічний патруль збирає інформацію про різні види негативної поведінки й діяльності дітей на території табору, а потім за допомогою вожатих готує свій виступ, який повинен бути емоційним і театралізованим, для кращого усвідомлення учнями своєї поведінки, збереження власного здоров’я і стану навколишнього середовища.

Екологічна стежка – створює умови для виконання системи завдань? Що спрямовують діяльність учнів у природному оточенні. Цим визначається і низка вимог до організації екостежки: вибір місця і довжини маршруту та природних об’єктів, підготовка екскурсоводів тощо. Цей захід сприяє тому, що діти вивчають об’єкти та явища у самій природі, визначають види рослин і тварин, з’ясовують шляхи впливу людини на довкілля, дізнаються про види природокористування, накопичують досвід оцінювання характеру і взаємодії людини з природою, опановують навички екологічно грамотної поведінки у природному середовищі, розвивають уміння пропагандувати ідеї охорони природи серед однолітків, розширюють свій світогляд щодо сучасних природоохоронних проблем та шляхи їх подолання.

Еколого- туристичні походи – спрямовані на пізнання природи і розуміння її законів. Створюються сприятливі умови для дітей, які прагнуть краще пізнати рідний край, вивчити його багатства, зрозуміти красу природи.

Екологічні акції – дієва форма екологічного виховання. Акція може бути епізодичною або постійною. Такі заходи формують активну життєву позицію дитини.

Крім того, серед нетрадиційних форм екологічного виховання досить поширеними є:

· екологічна естафета

· екологічний турнір

· екологічний бумеранг

· екологічна вікторина.

Дієві засоби екологічного виховання:

Творча «терапія» - відображення людиною за допомогою засобів мистецтва довкілля та почуттів, викликаних ним. Досить широко можуть бути використані засоби образотворчого мистецтва, ліплення (глина, пластилін), моделювання природними матеріалами.

Страницы: 1 2

Рекомендуємо почитати:

Істрія розвитку проблеми дослідження
Моральні цінності – це одна із форм духовного життя, один із найдавніших універсальних способів соціальної регуляції. Вони мають загальнолюдський сенс і конкретно історичний зміст. Моральни ...

Аналіз методичних підходів навчання техніки легкоатлетичних вправ
Технічна підготовленість – це інтегральний показник властивостей індивідуальної рухової програми людини та здібностей до її реалізації. Технічна підготовка в легкоатлетичних вправах відігра ...

Основний зміст занять з декоративно-прикладного мистецтва в школі
Велике значення українського декоративно-прикладного мистецтва полягає в естетичному та художньому вихованні дітей у сучасній початковій школі. Чимало педагогів, учених, методистів, художни ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net