Напрями та форми розумового виховання обдарованих дітей

Нова педагогіка » Розумове виховання обдарованих дітей » Напрями та форми розумового виховання обдарованих дітей

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 3

2. Поглиблення. Даний тип стратегії навчання ефективний по відношенню до дітей, які виявляють екстраординарний інтерес по відношенню до тієї або іншої конкретної області знання або області діяльності. При цьому передбачається глибше вивчення тим, дисциплін або областей знань.

Проте застосування поглиблених програм не може вирішити всіх проблем. По-перше, далеко не всі діти з розумовою обдарованістю достатньо рано виявляють цікавість до якоїсь однієї сфери знань або діяльності, їх інтереси носять широкий характер. По-друге, поглиблене вивчення окремих дисциплін, особливо на ранніх етапах навчання, може сприяти “насильницькою” або дуже ранньою спеціалізації, що завдає збитку загальному розвитку дитини. Ці недоліки багато в чому знімаються при навчанні по збагачених програмах.

3. Збагачення. Відповідна стратегія навчання орієнтована на якісно інший зміст навчання з виходом за рамки вивчення традиційних тем за рахунок встановлення зв'язків з іншими темами, проблемами або дисциплінами. Крім того, збагачена програма припускає навчання дітей різноманітним способам і прийомам роботи. Таке навчання може здійснюватися в рамках традиційного освітнього процесу, а також через занурення учнів в дослідницькі проекти, використання спеціальних інтелектуальних тренінгів з розвитку тих або інших здібностей і так далі Вітчизняні варіанти інноваційного навчання можуть розглядатися як приклади збагачених програм.

4. Проблематизація. Стратегія цього типу навчання припускає стимулювання особистісного розвитку учнів. Фокус навчання в цьому випадку - використання оригінальних пояснень, перегляд наявних відомостей, пошук нових сенсів і альтернативних інтерпретацій, що сприяє формуванню у учнів особистісного підходу до вивчення різних галузей знань, а також плану рефлексії свідомості. Як правило, такі програми не існують як самостійні (учбові, загальноосвітні).

Важливо мати на увазі, що дві останні стратегії навчання є найбільш перспективними. Вони дозволяють максимально врахувати особливості обдарованих дітей, тому мають бути в тій чи іншій мірі використані як при прискореному, так і при поглибленому варіантах побудови учбових програм.

Проблема диференціації навчання актуальна для всіх дітей і тим більше для дітей обдарованих.

Слід брати до уваги ту обставину, що диференціація навчання має дві форми. Перша - диференціація на основі роздільного навчання обдарованих дітей (у вигляді їх відбору для навчання в нетиповій школі або селекції при розподілі в класи з різними учбовими програмами). Друга - диференціація на основі змішаного навчання обдарованих дітей в звичайному класі загальноосвітньої школи. Першу форму диференціації можна умовно позначити як “зовнішню”, другу – як “внутрішню”.

Кожна форма диференціації має свої плюси і мінуси. Так, навчання обдарованих дітей в особливих класах або школах, орієнтованих на роботу з обдарованими дітьми, може обернутися серйозними проблемами через мінливість проявів обдарованості в дитячому віці. Положення посилює порушення природного ходу процесу соціалізації, атмосфера елітарності і клеймо “приреченості на успіх”. У свою чергу, практика навчання обдарованих дітей в звичайних школах показує, що при неврахуванні специфіки цих дітей вони можуть понести непоправні втрати в своєму розвитку і психологічному благополуччі.

Проте, необхідно визнати, що найбільш перспективною і ефективною є робота з обдарованими дітьми на основі “внутрішньої” диференціації. У міру підвищення якості освітнього процесу в масовій школі, зростання кваліфікації педагогів, впровадження розвиваючих і особово-орієнтованих методів навчання варіанти “зовнішньої” диференціації, що існують на даний момент, в роботі з обдарованими дітьми, можливо, виявляться зведеними до мінімуму.

Враховуючи практичну неможливість залучення всіх дітей з актуальною і прихованою обдарованістю в навчання по спеціальних програмах, необхідно готувати вчителів для роботи з обдарованими дітьми в умовах звичайних класів. Це припускає знання педагогом принципів розвиваючої освіти, включаючи володіння спеціальними уміннями застосування стратегій диференційованих програм для обдарованих дітей, а також володіння нетрадиційними формами і способами роботи на уроці (групові форми роботи, дослідницькі проекти і тому подібне).

Страницы: 1 2 3 

Рекомендуємо почитати:

Відображення властивостей дійсного світу через поняття величини
Поняття величини є складовою змісту багатьох наук: математики, фізики, хімії, біології та ін. Без поняття величини вивчення дійсного світу обмежувалося б лише спостереженнями і залишалось б ...

Становлення соціальної педагогіки як сфери практичної діяльності в Україні
Сьогодні практично немає соціальних груп населення, які почували себе соціально захищеними, благополучними. І в першу чергу це стосується дітей і молоді. Це формує надзвичайно високий попит ...

Вправи на збереження здоров’я
Для збереження здоров’я учнів на учбовому місці існує спеціальні вправи: для очей для зняття м’язового напруження для кистей рук для тіла для профілактики позотонічного стомлення Всі ці впр ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net