Специфіка правил при навчанні письма ліворуких дітей

Нова педагогіка » Особливості роботи з ліворукими дітьми » Специфіка правил при навчанні письма ліворуких дітей

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Навчаючи і розвиваючи ліворуку дитину, слід пам'ятати, що мова дошкільнят підпорядковується закономірностям не логічного, а безпосередньо чуттєвого сприйняття, яке забезпечується діяльністю правої півкулі. Саме тому мова педагогів повинна бути образною, багатою емоційно та інтонаційно, супроводжуватися мімікою, жестами, постійно підкріплюватися зорової наочністю. Однією з основних умов і показників хорошого психічного і нервово-психічного розвитку дитини є своєчасний і різнобічний розвиток його рухів. У ліворукої дитини особливу увагу потрібно приділяти розвитку рухів руки.

Тренувати пальці рук можна вже з дво-тримісячного віку, використовуючи такі прийоми масажу як погладжування кистей рук від кінчиків пальців до зап'ястя, погладжування кожного пальця окремо від нігтя до низу, почергове згинання та розгинання пальців рук. З десятимісячного віку малюку можна давати перебирати спочатку більш яскраві і великі предмети, потім більш дрібні. Корисні для тренування пальців різні ігри, супроводжувані віршами, пальчикова гімнастика, пальчиковий театр, ліплення, робота з ножицями, шнурівка, зав'язування різноманітних вузлів, нанизування намиста і т. п.

Навчати дитину орієнтуватися в просторі, правильно сидіти під час письмі, правильно тримати ручку необхідно починати вже в підготовчий до школи період.

Більшість дошкільнят лівшів ще слабо орієнтуються в просторі і на площині, плутаються у визначенні правої і лівої сторін тіла, особливо по відношенню до інших людей. Тому вихователю та вчителю необхідно повертатися спиною до дітей при показі тієї або іншої руки або сторони в просторі. Також і дитину слід просити повертатися спиною до решти дітей при виконанні необхідних дій.

При формуванні вміння розрізняти праву і ліву сторону починають з диференціації правої і лівої руки. Спочатку вводять мовні позначення, а потім просять виконувати різні рухи то однією, то іншою рукою. Потім приступають до розрізнення інших частин тіла: правої і лівої ноги, очей, вух, щік.

Відпрацювавши уявлення про праву і ліву сторону тіла, можна перейти до орієнтування в навколишньому просторі в наступній послідовності.

Визначення просторового розташування предметів по відношенню до дитини («Покажи, який предмет знаходиться праворуч від тебе» або «Поклади кубик зліва від себе»). Якщо дитині важко виконати завдання, то уточнюють, що праворуч – ближче до правої руки, а зліва – ближче до лівої.

Визначення просторових відносин між двома-трьома предметами або зображеннями. Спочатку уточнюють розташування двох предметів. Потім дорослий пропонує взяти правою рукою кубик і покласти його біля правої руки, взяти лівою рукою книгу і покласти біля лівої руки. Потім дитина відповідає на питання: «Де знаходиться кубик, праворуч або ліворуч від книги?» Надалі дитина виконує наступні завдання за інструкцією дорослого: покласти ручку ліворуч від кубика; покласти олівець праворуч від книги; сказати, де знаходиться ручка по відношенню до кубика, олівець по відношенню до книги. Потім беруться три предмети, і дитина виконує наступне завдання: «Поклади кубик перед собою, зліва від нього поклади олівець, а праворуч – ручку» і так далі.

Труднощі в письмі пов'язані насамперед не з самим написанням елементів букв, а з непідготовленістю дітей до цієї діяльності. Тому в підготовчий до школи період дуже важливо використовувати різні завдання і вправи, які поступово готують руку дитини, особливо лівші, до письма. Найпростіший і найефективніший спосіб – розфарбовування олівцями. Це заняття тренує дрібні м'язи дитячої руки, робить її рухи більш впевненими та координованими. При підготовці руки дитини до письма використовують такі прийоми як обведення, штрихування, домальовування зображення до цілого, змальовування, завершення візерунка або орнаменту з прямих і вигнутих ліній.

Страницы: 1 2

Рекомендуємо почитати:

Навчання аудіювання
Оволодіння усним мовленням включає вміння розуміти мовлення інших людей та вміння висловлювати свої думки іноземною мовою. Говоріння та аудіювання – це дві взаємопов'язані складові усного м ...

Характеристики західного і східного типів виховання
Перший історичний тип виховання, що відноситься до первісної людини, володів поряд особливостей. Його відмінною рисою була висока ефективність і значна відповідність цілей, засобів і резуль ...

Фізичний розвиток учнів 16-18 років і його вплив на професійне становлення фахівця
Під фізичним розвитком розуміють комплекс морфо-функціональних якостей організму, який визначає запас його фізичних сил [9]. До морфологічних ознак в антропології відносять: масу, щільність ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net