Психофізіологічні особливості ліворуких дітей

Нова педагогіка » Особливості роботи з ліворукими дітьми » Психофізіологічні особливості ліворуких дітей

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

На думку дослідника О.А. Никифорової, поки ще немає чіткої і однозначної відповіді на питання про те, що є причиною ліворукості, але очевидні наступні позиції:

• ліворукість – не патологія, а один з можливих варіантів норми;

• ліворука дитина дуже вразлива, і вимагає дбайливого, уважного і доброго ставлення;

• у ліворукої дитини є особливості розвитку, які необхідно враховувати в процесі навчання і виховання.

Способи сприйняття і переробки одержуваної в процесі навчання інформації, особливості мислення, пам'яті, мови, емоцій школярів залежать від того, яка з півкуль головного мозку набуває у них провідного значення.

Обидві півкулі працюють у тісній взаємодії, доповнюючи одна одну. Разом з тим кожна півкуля певною мірою пригнічує діяльність іншої, що чітко простежується в посиленні функцій кожної півкулі в «однопівкульному» стані людини.

Інтегративна діяльність притаманна обом півкулям, але в кожній їз них вони характеризуються специфічною послідовністю аналізу та синтезу. Кожна функція може регулюватися обома півкулями, але при цьому одна з півкуль частіше є домінуючою.

Вікова історія вивчення функціональної асиметрії мозку дозволяє зробити певні висновки щодо відмінностей у функціях півкуль і їх ймовірний прояв у «правшів» і «лівшів». Діями кожної руки «керує», головним чином, протилежна півкуля: у правшів – ліва, а у лівшів, навпаки, права. Близько 90% людей мають ведучу праву руку і лише приблизно 10% – ліву чи однаково добре володіють і правою і лівою рукою (таких людей називають оборукими).

Ліворукість, будучи генетично детермінованою, частіше зустрічається у осіб чоловічої статі.

Типовий лівша – худорлявий, підтягнутий, стрімкий.

Знання специфічних функцій півкуль мозку дозволить педагогам виробити адекватну тактику навчання ліворуких дітей і допомогти їм успішно адаптуватися до навчальних навантажень.

Ліва півкуля, що є домінуючою у «правшів», бере участь в основному в аналітичних процесах; ця півкуля – база для логічного мислення. Переважно вона забезпечує мовну діяльність – її розуміння і побудову, роботу зі словесними символами. Права півкуля забезпечує конкретно-образне мислення і оперує невербальним матеріалом, відповідаючи за певні навички у спілкуванні з просторовими сигналами, за структурно-просторові перетворення, здатність до зорового і тактильного розпізнавання предметів. Надходяча до нього інформація обробляється одночасно і цілісним способом.

Людина у якої домінує ліва півкуля має великий словниковий запас і активно ним користується, їй властива рухова активність, цілеспрямованість, здатність прогнозувати події.

«Правопівкульна» людина, вона повільна і неговірка, наділена здатністю до споглядальності і спогадів.

Права півкуля краще, ніж ліва, справляється з розрізненням орієнтації ліній, кривизни, просторового розташування зорових каналів. Ліва півкуля перевершує праву, коли завдання полягає у виявленні небагатьох чітких деталей, а права домінує при інтеграції елементів у складній конфігурації. У лівої півкулі більші можливості в тимчасовій та слуховій областях, а у правої – в просторової і зорової.

Права півкуля тісніше, ніж ліва, пов'язані з вегетативними і тілесними реакціями, з негативними емоціями. Хоча більшість дослідників схильні пояснювати емоційну асиметрію півкуль головного мозку як вторинну емоційну спеціалізацію.

Різниці між рівнем інтелекту у право- і ліворуких людей не виявлено. Лівшами були такі чудові представники людського роду, як Мікеланджело, Ч. Чаплін, В. Даль, І.П. Павлов, Пабло Пікассо, Леонардо да Вінчі. Правда, існують дані про досить великому відсотку лівш серед розумово відсталих дітей та дітей із труднощами навчання читання та письма, але в таких випадках ліворукість може бути одним з результатів патології, як і розумова відсталість і різні труднощі навчання, а зовсім не причиною цих порушень. У здорової лівші можуть бути блискучі здібності.

Півкульний розподіл певних функціональних центрів пояснює той факт, що лівші більш обдаровані в мистецтві, більш музичні, вразливіші. Емоційний світ ліворукої більш крихкий, нервова система більш вразлива. У багатьох ліворуких виявляється підвищений рівень чутливості. Їм краще даються ігрові види спорту (бокс, фехтування, теніс, футбол), оскільки права півкуля мозку сприймає образ, і воно ж контролює діяльність лівої руки.

Відомо, що дозрівання правої півкулі здійснюється більш швидкими темпами, і в ранньому онтогенезі внесок правопівкульних структур в забезпечення психічного функціонування перевищує внесок лівого.

Страницы: 1 2

Рекомендуємо почитати:

Книжка як об’єкт
Книжка сама дасть відповідь на ці запитання за умови, якщо учень, беручи кожну книжку в руки, буде добре вдивлятись і вдумуватись, виділяти з кола читання дохідливі і потрібні книжки на пев ...

Сучасні підходи до організації активного відпочинку з дітьми дошкільного віку
Відповідно до законів України „Про дошкільну освіту”, „Про фізичну культуру” одним із пріоритетних напрямків освітнього процесу в дошкільних навчальних закладах залишається фізичне вихованн ...

Кафедра “Економіка підприємства”
Технологічний інститут Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Сєвєродонецьк) - вищий навчальний заклад ІV рівня акредитації, структурний підрозділ Східноукр ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net