Формування часових уявлень в процесі розв’язування задач на тривалість події

Нова педагогіка » Розвиток уявлень учнів про величини » Формування часових уявлень в процесі розв’язування задач на тривалість події

Сторінка 3

13 квітня зацвіла, мати – й – мачуха а ще, 18 квітня, зацвіла ліщина. Через скільки днів після мати – й – мачухи зацвіла ліщина.

Задачі на різницеві порівняння

Тривалість життя кажана 5 років, а білки – 7. На скільки років довше живе білка?

Тушканчик стрибає на 3 м, а кенгуру – на 9. На скільки метрів менше стрибає тушканчик?

Довжина озера 5 км, а ширина 3 км. На скільки кілометрів більша довжина озера, ніж ширина?

Фазан важить 2 кг, а павич – 5. На скільки кілограмів павич важчий, ніж фазан?

Дрофа висиджує пташенят 4 тижні, а орел – 6. На скільки тижнів менше висиджує пташенят дрофа, ніж орел?

Маса скелета чоловіка 10 кг, а жінки – 7. На скільки кілограмів скелет жінки легший від скелета чоловіка?

Задачі з непрямими запитаннями

Висота гриба лисички 4 см, що на 2 см менше, ніж у сироїжки. Яка висота сироїжки?

Довжина анаконди 10 м, що на 2 м більше, ніж тигрового пітона. Яка довжина тигрового пітона?

Вага білого носорога 3 т, що на 1 т більше ніж індійського. Скільки тонн важить індійський носоріг?

Верблюд взимку може обходитися без води 9 днів, що на 5 днів більше ніж влітку. Скільки днів може обходитися без води верблюд влітку?

Два дятли лущили шишку. Один обробив її за 5 хв., що на 1 хв. довше, ніж другий. За скільки хвилин обробив шишку другий дятел?

Складені задачі на знаходження остачі

Сарана вагою 3 г впіймала муху вагою 1 г. А в цей час їх схопив своїм довгим язиком хамелеон. Чи зможе затягти здобич хамелеон, якщо сила захвату його язика 5 г?

Летюча риба може пролетіти 10 м. Чи може вона перелетіти 2 плоти, що стоять впритул один до одного, якщо ширина одного 28 дм, а другого – на 12 дм більше?

Висота північних оленів 1 м. У пошуках їжі олень зарився у сніг спочатку на 30 см, а потім на 10 см глибше, ніж спочатку. На скільки сантиметрів над поверхнею снігу вивищується спина оленя?

Експедиція до Південного полюсу Амундсена була розрахована на 99 днів. 57 днів люди йшли до полюса, 3 дні пробули там. Скільки днів залишилося вченим на шлях назад?

У висоту леопард може стрибнути на 4 метри. Чи зможе він перестрибнути через паркан з колючим дротом, якщо висота паркана 15 дм, а дроту над ним – 3 дм?

Мухоловка до вигодовування пташенят важила 15 грам. За перші два тижні вона схудла на 1 грам, за другі два тижні – ще на 2 грама. Скільки стала важити мухоловка після вигодовування пташенят?

Складені задачі на знаходження суми

Довжина голови кита 6 м, а тулуба – на 6 м довша. Яка загальна довжина кита?

Багато ос будують гнізда. Найбільше гніздо у німецької оси. Довжина його 80 см, ширина – на 60 см менша, а висота така, як довжина і ширина разом. Яка висота гнізда у німецької оси?

У зоопарку білій куріпці щоденно додають в їжу 10 грам родзинок, а гороху – на 5 грам менше. Скільки всього грамів дають куріпці за день?

Полтавський гусак важить 9 кг, а черкаський – на 2 кг менше. Скільки кілограмів важать обидва гусаки разом?

Складені задачі на знаходження доданка і від’ємника

Жирафу у зоопарку дали денну порцію – 11 кг овочів і 4 кг фруктів. У жирафа був поганий апетит. На вечір у нього залишилося 3 кг овочів і фруктів. Скільки кілограмів овочів і фруктів з’їв жираф?

Лосось, долаючи швидке кам’янисте дно річки, вистрибнув з води. За перший стрибок він пролетів 5 м, за другий – 4 м. На скільки стрибнув лосось третього разу, якщо довжина перекату річки 12 м?

Мурашки лоскочуть вусиками тлю, і та виділяє крапельки солодкого соку. Одна мурашка за рік надоїла 5 л «молока», а друга – 4 л. Скільки літрів «молочка» надоїла третя мурашка, якщо вони за рік втрьох надоїли 15 л «молочка»?

Страницы: 1 2 3 4 5

Рекомендуємо почитати:

Проміжне зовнішнє незалежне тестування, причини та необхідність його запровадження, шляхи реалізації та перспективи розвитку
Після скасування щорічних іспитів для учнів середіх загальноосвітніх шкіл України та запровадження щорічних державних аттестацій, загальний рівень знань серед учнів почав швидко знижуватися ...

Технологія навчальної психодрами та соціограми
Психодрама(грецька Drama - дія, дійство) - відомий психотерапевтичний груповий метод, що застосовується для вивчення внутрішнього світу, діагностики психічного стану, визначення актуальних ...

Експериментальне дослідження соціально-педагогічноїї агресивності у дітей
У процесі експериментальної роботи стояло завдання перевірити гіпотезу про те, що рівень агресивності молодших школярів значно знизиться, якщо застосувати соціально-педагогічну технологію к ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net