Методичні рекомендації щодо використання комп’ютерних технологій під час виконання творчого проекту учнями старших класів

Нова педагогіка » Розвиток здібностей до дизайнерської діяльності в учнів старших класів у позашкільній роботі засобами комп’ютерних технологій » Методичні рекомендації щодо використання комп’ютерних технологій під час виконання творчого проекту учнями старших класів

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

На стадії вивчення прототипів проектованого об'єкту, його аналогів виконуються зарисовки, нариси, знімаються кальки, проводиться збір фотозображень. На цьому етапі традиційні графічні засоби успішно доповнюються комп'ютерними технологіями: збір інформації в Інтернет, бібліотеках фотозображень на ЗD, за допомогою сканування і цифрового фото. Паралельно може проводитися всесторонній аналіз початкових даних, зокрема форм або функцій виробів. В цьому випадку використовуються олівці, фломастери, туш. Кольором виділяються окремі конструктивні елементи.

За стадією осмислення початкової інформації йде етап первинного ескізування, який практично є виконанням нарисів, технічних малюнків, ескізів. На стадії первинного ескізування старшокласник графічно показує свою ідею, загальну форму майбутнього виробу, створюючи основну ідею проекту, новий пластичний образ. Графічні пошуки форми об'єктів дизайнерської діяльності допомагають не тільки в думках, але і візуально сприймати ідеї, що виникають в уяві, представляти їх у вигляді ескізного варіанту, призначеного для «внутрішнього» використання, що має умовний характер. Слід зазначити, що зайва інформативність ескіза на цій стадії іноді заважає продукуванню ідей, оскільки відбувається конкретизація образу майбутнього об'єкту.

В цьому випадку графічно представити форму виробу узагальненою, цілісною, в міру необхідності, невизначеною допомагають властивості традиційних матеріалів, використовуваних для ескузування. Ескізи виконуються вільно, так, щоб їх сприйняття носило активний характер, щоб їх можна було «домальовувати» за допомогою уяви. При цьому важливий не тільки вибір графічного матеріалу, але і характер його накладення, різноманітність прийомів проектної графіки, фактури паперу.

Засоби комп'ютерних технологій на цій стадії проектування можуть застосовуватися з метою пошуку композиції, пропорцій, узагальненої просторової структури проектованого об'єкту.

Надалі на стадії ескізування при опрацьовуванні форми, продумуванні конкретних деталей проекту для графіки характерні лінійне і світлотіньове виконання із застосуванням традиційних матеріалів: наприклад, олівця, акварелі, гуаші, вугілля і ін. Вибирання графічних засобів і використання при виконанні ескіза кольору залежать від характеру об'єкту і завдань проектування.

Для відбору найбільш прийнятних варіантів форми проектованого об'єкту потрібне поступове збільшення інформативності і наочності, міра яких відповідає ступеню закінченості роботи. При цьому креслення виконується в певному масштабі з дотриманням знайдених пропорцій, з показом основних конструктивних елементів, застосуванням світлотіні, тону і кольору.

При проектуванні складних об'єктів, що складаються з різних формою і об'єму частин (прилади, транспортні засоби і ін.), практично одночасно відбувається пошук внутрішньої і зовнішньої форми виробу. Внутрішня конструкція показується з використанням таких видів зображень, як розрізи і перетини. Графіка при цьому носить умовний характер. Наприклад, пошук взаємного розташування частин виробу на кресленні графічно супроводжується різноманітністю кольорів, властивим окремим частинам об'єкту. Кольором можуть виділятися і окремі елементи внутрішньої конструкції.

Для зображення варіантів пошуку зовнішньої форми використовуються графічні матеріали і способи, традиційні для малюнка і живопису. В процесі пошуку оптимальної форми виробу, а також при необхідності порівняння варіантів і вибору кращих з них використовуються фломастери, темпера і інші графічні матеріали, що не вимагають видалення з листа паперу. Проте в дизайнерській діяльності часто виникає необхідність внести які-небудь зміни до проектованого об'єкту. В цьому випадку використовуються матеріали, сліди яких легко віддаляються. При виконанні безлічі попередніх нарисів і ескізів часто вибирається низькоякісний папір. У разі уточнення форми і постійного внесення змін - якість паперу підвищується. Відзначимо, що засобами комп'ютерної графіки завдання художнього проектування вирішуються значно легше. З одного боку, зображення легко редагується. З іншої - для порівняння варіантів досить на цьому ж етапі роботи зберегти проект в різних файлах або в одному шляхом багатократного дублювання об'єкту і внесення змін в кожен дублікат. Тут старшокласник отримує дуже важливу перевагу. Він абсолютно не обмежений площею листа паперу або робочого столу. Своїх ідей і варіантів проекту може запропонувати значно більше, чим при використанні традиційних графічних засобів, оскільки йому не доводиться кожного разу перемальовувати контур об'єкту. Його можна вільно видозмінювати, трохи уточнюючи форму або перетворюючи її в іншу. До переваг комп'ютерної графіки також можна віднести можливість представити проект у вигляді (достатньо близькому до його підсумкового уявлення), допрацювавши будь-який з вибраних варіантів до фотореалістичної якості. Наприклад, при візуалізації проекту, що моделюється в тривимірній комп'ютерній графіці, багатоплановість досягається природним чином, оскільки об'єкти розташовуються у віртуальному просторі (у спеціально заданому середовищі).

Страницы: 1 2 3 4 5

Рекомендуємо почитати:

Музичне сприймання на уроках музики
Музичне сприймання - основний вид музичної діяльності, оскільки саме воно передує всім іншим. Навіть коли діти на уроках зайняті здебільшого хоровим співом, то перш ніж розучувати пісню, її ...

Організації коригувальних впливів на пізнавальну мотивацію учня
1-й крок. Максимально привабливо організовувати перші зустрічі з учнями, а в подальшій роботі підтримувати атмосферу цікавості (залучати безпосередньо-спонукальні мотиви). Емоції, які викли ...

Логічні вправи
1. Яка з даних фігур “зайва” (відрізняється від решти)? Чим вона відрізняється? (Відповідь: третя фігура “зайва”. Вона має 3 сторони, 3 кути, а решта мають по 4 вказані елементи) 2. Чим від ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.edudirect.net