Психологічні особливості розвитку творчих здібностей учнів старших класів

Нова педагогіка » Розвиток здібностей до дизайнерської діяльності в учнів старших класів у позашкільній роботі засобами комп’ютерних технологій » Психологічні особливості розвитку творчих здібностей учнів старших класів

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Сучасний рівень теоретичних і експериментальних досліджень здібностей особистості дозволяє намітити шляхи їх розвитку в процесі навчання. При вирішенні проблеми розвитку здібностей необхідно з'ясувати різні точки зору на їх природні і соціальні передумови, виявити внутрішні і зовнішні умови їх прояву, індивідуальну своєрідність і ін.

У історії розвитку вітчизняної і зарубіжної психологічної науки простежується послідовна зміна наукових парадигм в галузі теорії формування і розвитку здібностей особистості. Виникали і поступово мінялися точки зору на природу здібностей. З позиції одних учених, наявність здібностей повністю зумовлюється завдатками, тобто здібності успадковуються людиною в готовому вигляді. Прийняття цієї точки зору означало б, що сприяти формуванню здібностей і впливати на їх розвиток в процесі навчання і виховання практично неможливо. Прихильники іншого підходу стверджували, що здібності особистості формуються і розвиваються під впливом оточуючого людину середовища, обумовлені матеріальними і духовними умовами її існування і діяльності. Проте така позиція не дозволяла врахувати індивідуальні якості особистості в процесі створення педагогічних умов з метою розвитку певних здібностей.

Сучасний стан наукових переконань на теорію здібностей дозволяє припустити, що обидва підходи не є вірними. В даний час дослідження проблеми здібностей здійснюється в різних аспектах. Наприклад, завдатки (природні передумови здібностей), індивідуальні відмінності, типологічні властивості нервової системи людини вивчає психофізіологія.

В галузі психології індивідуальних відмінностей визначаються особливості пізнавальних процесів (сприйняття, увага, пам'ять мислення і ін.), емоційність, мотивація, темперамент, характер й ін.

Психологи досліджують особливості поведінки особистості, аналізують залежність здібностей від міжособових відносин, індивідуальний стиль і спрямованість діяльності. Не дивлячись на те, що психологія здібностей особистості є складовою частиною психології індивідуальних відмінностей (диференціальною психології), психофізіологічний, психологічний і поведінковий рівні досліджень взаїмозалежні, вони тісно пов'язані один з одним і включають найважливіші характеристики і компоненти здібностей, що виявляються в процесі учення. Тому ми вважаємо за доцільне враховувати різні провідні напрями досліджень передумов розвитку здібностей особистості, зокрема до дизайнерської діяльності.

Результати теоретичних і експериментальних досліджень, присвячених здібностям людини, показали, що при вирішенні проблеми їх розвитку слід спиратися на дані різних галузей знань сформованих на стику генетики, загальної, педагогічної і соціальної психології, нейрофізіології, диференціальної психології і психофізіології (індивідуальних відмінностей).

Таким чином, в даний час у вітчизняній науці переважає принцип єдності генетичних і соціальних чинників (за С.Рубінштейном), під впливом яких формуються і розвиваються здібності особистості. Проведення психофізіологічних досліджень, що з'явилися в останні десятиліття можливості, дозволили не тільки визначити важливу роль біологічних передумов формування здібностей, але і з'ясувати, якою мірою вони впливають на розвиток компонентів структури здібностей, які здібності більшою чи меншою мірою схильні до дії навколишнього середовища.

Для виявлення психофізіологічних основ розвитку здібностей особистості уточнимо визначення поняття «здібності» і їх класифікаційні ознаки.

Страницы: 1 2 3 4 5

Рекомендуємо почитати:

Вправи на визначення роду іменників
Гра “Визнач рід іменника”. Вчитель демонструє малюнки із зображенням тварин, рослин, людей. У відповідь учні сигналізують картками “чол. р.”, “жін. р.”, “сер. р.”. Гра “Якого роду?” На магн ...

Діагностика асоціальної поведінки підлітків
Мета дослідження — аналіз проблеми девіантної поведінки сучасних підлітків та засобів її корекції. Завдання дослідження: 1) дослідити структуру асоціальної поведінки; 2) виявити схильність ...

Аналіз технічних і дидактичних засобів навчання
Засоби навчання (педагогічні засоби) - всі ті матеріали, за допомогою яких викладач здійснює навчальне вплив (навчальний процес). До засобів навчання належать предмети матеріальної та духов ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net