Конструкторський етап виготовлення шалі в’язаної гачком

Нова педагогіка » Проектування та виготовлення шалі в’язаної гачком » Конструкторський етап виготовлення шалі в’язаної гачком

Сторінка 2

Купуючи пряжу звернете увагу на довжину нитки, вказану на етикетці мотка фабричного виробництва. Чим тонше нитка, тим більше метраж. Оптимально, якщо в 100 г пряжі буде не менше 300м.

Там же, на етикетці, зазвичай указується номер пряжі, виражений дробовим числом, наприклад, 32/2, 64/2. Цифра до дробової межі указує товщину нитки - чим менше це число, тим тонше нитка. Цифра після межі - з скількох ниток скручена пряжа. При покупці декількох мотків ниток одного кольору слід звернути увагу на номер фарбування - на всіх етикетках він повинен бути одним і тим же.

Дуже важливою характеристикою ниток є якість забарвлення. Якщо ви вирішили в'язати кольоровий узор або контрастні смуги, необхідно перевірити ще до початку роботи, чи не злиняє виріб. Для цього гарненько змочить кінці ниток водою, закладіть в білу тканину, і пропрасуйте гарячою праскою. Якщо на тканині не з'являться кольорові плями, означає забарвлення міцне.

Моя модель виготовляється з екологічно чистої сировини. Якщо можливо, надаємо перевагу природній сировині.

Обґрунтування вибору композиції оздоблення.

Оздоблення шалі може бути різноманітним: китиці, кайма, прикрашені бісером, а також різною технікою в’язання. Для своєї моделі я обрала оздоблення ланцюжком (за схемою).

Схема оздоблення виробу:

Умовні позначення:

● - повітряна петля, петля повороту;

+

- стовпчик без накиду;

І - стовпчик з одним накидом

Технологічний етап

Художня довершеність і розмаїтість в’язання залежать не тільки від створення моделі, а й, значною мірою, від вибору техніки виконання.

В обраному узорі «павучок» використовується в’язання ланцюжка, стовпчика без накиду, стовпчики з накидом.

Даний виріб починаємо в'язати технікою «ланцюжок» довжиною 175см.

Ланцюжок.

Ланцюжок складається з повітряних петель. Першу петлю робимо так: нитку, що йде від клубка (робочу), кладемо на вказівний палець лівої руки, при цьому кінець нитки завжди 4-5 см має звисати в бік великого пальця. Притримуючи нитку великим і середнім пальцями вводимо головку гачка під робочу нитку, що лежить на вказівному пальці і повертаємо гачок на кут 360° проти ходу годинникової стрілки.

Не затягуючи утвореної петлі, накидаємо робочу нитку на головку гачка й протягуємо її в цю петлю. Утворилася перша петля, що називається повітряною. Усі наступні петлі в’яжемо так само, результаті чого, утворюється ланцюжок з повітряних петель - основа для майбутнього візерунку.

Стовпчик без накиду.

Для зразка в’яжемо ланцюжок із 16 петель. Після ланцюжка в’яжемо перший стовпчик. Для цього вводимо гачок в 3 петлю від тієї петлі, що знаходиться на гачку. Потім підхоплюємо гачком нитку і протягуємо її крізь цю петлю ланцюжка. На гачку опинилося дві петлі. Ще раз підхоплюємо гачком нитку й протягуємо її крізь ці дві петлі. Утворюється перший стовпчик без накиду. В кінці кожного ряду в’яжемо повітряну петлю, щоб інший край в’язання був рівний і зберігалася висота наступного ряду. Всі наступні ряди в’яжемо, як другий ряд. Кількість стовпчиків у кожному ряді має бути однаковою.

Накид.

Накид роблять при в’язанні майже всіх елементів в’язки. Він утворює додаткову петлю. Найчастіше накид використовується під час в’язання стовпчиків. Накиди бувають одинарними, подвійними, потрійними. Чим більше накидів, тим вищий стовпчик. Накид утворюється, якщо рухати робочу нитку до себе.

Стовпчик з накидом.

Стовпчик з накидом в один прийом пров’язуємо так: робимо накид на гачок, вводимо його у третю петлю ланцюжка й витягуємо петлю. На гачку утворилося три петлі. Знову вводимо гачок у третю петлю ланцюжка, витягуємо нову петлю і пров’язуємо всі петлі в один прийом.

Стовпчик з одним накидом у два прийоми. Робимо накид на гачок і вводимо його в четверту петлю ланцюжка, рахуючи від гачка. Захоплюємо нитку на гачок і протягуємо її крізь петлю ланцюжка, потім накидаємо нитку на гачок і протягуємо її крізь останні дві петлі, які знаходяться на гачку.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Рекомендуємо почитати:

Середня професійна освіта на сучасному етапі
На початку 1997 р. російський уряд прийняло рішення про необхідність реформування системи освіти. Це робилося в загальному контексті перегляду принципів функціонування і розвитку соціальної ...

Вправи на формування загального поняття про іменник
Гра “Хто? Що?” Учитель показує предметні малюнки із зображенням людей, тварин, речей, рослин і т.ін. У відповідь учні, сигналізують картками “Хто?” “Що?” Гра “Хто більше?” Клас поділяться н ...

Формувальний експеримент дослідження впливу розробленої технології "Як обрати безпечний спосіб поведінки" на старших підлітків в умовах школи
На першому етапі формуючого експерименту ми розпочали взаємодію з підлітками. При плануванні групових занять ми дотримувалися загальноприйнятих принципів: побудова занять за зразком рішення ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net