Конструкторський етап виготовлення шалі в’язаної гачком

Нова педагогіка » Проектування та виготовлення шалі в’язаної гачком » Конструкторський етап виготовлення шалі в’язаної гачком

Сторінка 1

Шаль - це східна накидка, яку по заслугах оцінив весь світ. Служить як для повсякденного використання, так і як прикраса.

Шаль може бути різної тематики, виготовлена з різних ниток, різних розмірів, форм, кольорів та з різним оздобленням.

Обрана шаль призначена як для повсякденного застосування, так і як прикраса. Для її виготовлення необхідно мати 600-700гр. напівшерстяних ниток рожевого кольору (склад: шерсть – 40%, акрил – 60%), гачок №2.

Форма обраної шалі - трикутна.

Шаль має теплу однотонну кольорову гаму, яку я обрала тому, що дана модель має бути привабливою, відповідати сучасним вимогам і бути приємною на погляд. Основним елементом в’язання моделі є узор «павучок».

Умовні позначення:

● - повітряна петля, петля повороту;

+

- стовпчик без накиду;

І - стовпчик з одним накидом

Інструменти і матеріали.

Для в’язання необхідні такі матеріали: пряжа, гачок, ножиці, сантиметрова стрічка.

Гачки. У сучасному в'язанні гачком розрізняють три основних техніки - туніське в'язання (виконується довгим гачком), звичайне в'язання (щільне або тамбурне, виконується коротким гачком) і філейне в'язання (окремі елементи вив'язуються коротким гачком, а потім за допомогою певної техніки збираються в готовий виріб.) Залежно від того, що саме ви збираєтесь в'язати, і слід вибирати гачок.

Гачки бувають металеві, дерев'яні, кістяні і пластмасові. Вони розрізняються по довжині: короткі (12-15 см) - для звичайного в'язання, і довгі (20-40 см) - для туніського.

Для роботи дуже важлива товщина гачка. Вона буває від 1,0 до 15,0 мм і відбивається номером, відповідним товщині головки. Наприклад, у гачка №3 головка 3 мм в діаметрі, а № 5 - відповідно 5 мм.

Дерев'яними гачками в'яжуть вироби з дуже товстої, м'якої і еластичної пряжі. Об грубі жорсткі нитки вони легко ламаються. Кістяні і пластмасові гачки легкі і приємні, але крихкі і порівняно швидко сточуються об пряжу. При тому, що в'язання великого виробу - костюма або покривала - із-за сточування поступово зменшується розмір петель, в порівнянні з первинним. Це спотворює загальний вид узору і виробу в цілому. Тонкі алюмінієві гачки гнуться, а коли стирається захисне покриття, поганять руки і пряжу. Дуже хороші в роботі сталеві гачки з пластмасовою або дерев'яною ручкою - їх зручно тримати в руці. Можна використовувати гачки з плоскою частиною стрижня в 3-4 см від головки - опори для великого і середнього (вказівного) пальця.

Стрижень довгого гачка повинен бути гладким і рівним (без потовщень).

Іноді замість довгого стрижня для туніського в'язання використовують капроновий трос.

Для в'язання тесьми або прошви у поєднанні з гачком використовують спеціальні пристосування - «вилки» і палички.

Дуже важливо прослідкувати, щоб вибраний інструмент був добре відшліфований. Якщо борідка гачка завелика, з глибоким гострим вирізом, вона чіплятиметься за пряжу, погано протягати петлі при в'язання і можна травмувати палець.

Звичайно, недоліки можна усунути, відточивши або притупивши головку на бруску - але при цьому напевно ушкодиться покриття гачка. Отже краще відразу вибирати готовий до роботи інструмент.

І найважливіше правило: при виборі інструменту необхідно пам'ятати, що діаметр гачка для в'язання підбирають в два рази більше діаметру нитки. Якщо для тонких ниток узяти товстий гачок, полотно буде ажурним, з великими просвітами. Пров'язуючи товсті нитки товстим гачком, або тонкі нитки тонким, отримується щільне однорідне в'язання.

Фактура полотна, зв'язаного гачком, із-за своєрідного переплетення ниток і щільності мало розтягується. Ці властивості дозволяють широко застосовувати в роботі не тільки шерстяні нитки, але і бавовняні. Для того, що в'яже виробів з товстої шерстяної пряжі, іриса, муліне, бавовняних ниток в основному використовують гачки діаметром 4-5 мм. Після закінчення роботи гачок рекомендується протерти сухою шерстяною або льняною тканиною і зберігати в сухому місці.

Пряжа. Якість в'язаного виробу залежить від правильно підібраної пряжі. Вона повинна відповідати призначенню виробу, його фасону, стилю і так далі Для в'язання гачком використовують практично будь-яку пряжу - шерстяну, напівшерстяну, бавовняну і синтетичну. Зазвичай нитки продаються в клубках або мотках.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Рекомендуємо почитати:

Ігри
Гра “Один, два, не зіб’юсь" Виходять учасники. По черзі рахують, починаючи з 1, а замість числа, кратного 3, говорять “не зіб’юсь”. Переможцем буде той, хто назве більше натуральне чис ...

Види та критерії обдарованості
Обдаровані діти надзвичайно сильно відрізняються один від одного по видах обдарованості. Наприклад. Художня обдарованість. Цей вид обдарованості підтримується і розвивається в спеціальних ш ...

Врахування вікових особливостей у побудові занять у гуртках
Неможливо зрозуміти специфіку образотворчого мистецтва як предмета без знання того, що являє собою учень на різних етапах здобуття освіти. В історії методики були періоди, коли основна уваг ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.edudirect.net