Організаційно-підготовчий етап проектно-технологічної діяльності виготовлення в’язаної шалі

Нова педагогіка » Проектування та виготовлення шалі в’язаної гачком » Організаційно-підготовчий етап проектно-технологічної діяльності виготовлення в’язаної шалі

Сторінка 2

Ми промовляємо тепле та пухнасте для слав’янського вуха слово «шаль», і наша уява малює морозну зиму, російську глибинку XIX століття і красуню «кров з молоком» з пуховою хусткою на голові. Здається, що шаль - це відвічно російський винахід, адже кому як ні нам знати, що таке сувора снігова зима і придумувати різні способи сховатися від тріскучих холодів. Насправді шаль - це зовсім не російська, а східна накидка, яку по заслугах оцінив весь світ.

У XV столітті в Кашмірі почалося виробництво перших шалей - квадратних накидок, які складали трикутником і надівали на голову, повністю приховуючи стан під важкою і розкішною індійською тканиною. Традиційна індійська шаль була виготовлена з пашмини - дуже тонкого, але, при цьому, і дуже теплого матеріалу. Прості пашмини носили навіть пастухи, але незабаром цей предмет, піднімаючись все вище по кастових сходах, потрапив і до імператорських осіб. Пашміну розшивали золотом, прикрашали довгою бахромою, коштовними каменями і в такому воістину королівському вигляді підносили як дарунки заїжджим високим гостям.

На початку XIX століття шаль підкорила Європу. Почалося завоювання з того, що Наполеон отримав в дар шикарну шаль в східному стилі, яку підніс своїй коханій - імператриці Жозефіні. Вона була настільки зачарована цією накидкою, що незабаром по всій Франції почалося виробництво шалей з різних матеріалів. Шаль дала народження своїм модним послідовникам - широкому палантину і вужчому шарфу, з'являючись то в зимовому варіанті для захисту від холоду, то стаючи практично невагомою і використовуючись лише для краси.

Приблизно у цю ж пору починається виробництво шалей і в Росії. Найперші хустки наслідували індійські по забарвленню, потім їх стали поєднувати з національними російськими мотивами. Малюнок шалі був прикрашений узорами з пишних або дрібних квітів, популярним було оформлення у вигляді орнаменту по всій хустці або лише з обробкою облямівки. Оренбурзькі пухові хустки, що знайшли місце і в піснях, були надзвичайно відомі у всьому світі, рік за роком отримуючи призи на всесвітніх виставках.

Пройшло два століття, а вигляд і призначення шалі не сильно змінилися. Шерсть і пашмина для тепла, шифонові і шовкові шалі як стильний аксесуар сьогодні носяться повсюдно. Російська тема знов охопила весь світ, а етніка ніколи не покидала модних подіумів. Досить назвати імена дизайнерів, які в даний час випускають шалі, аби переконатися, що час цієї хустки не пройшов, і шаль, можливо, лише входить в свій зеніт слави.

Alexander McQueen декілька сезонів підряд пропонував шовкові шалі з черепами, і він не був єдиним прихильником цього дизайну. Шаль з шифону леопардового забарвлення Louis Vuitton стала хітом і улюбленим аксесуаром багатьох зірок шоу-бізнесу. Хустка від Carolina Herrera повертає нас до традиційної манери носіння - пов'язавши туго довкола шиї і обмотавши кілька разів.

Називати шаль палантином не варто - залишимо цій помітній східній деталі її форму з традиційним куточком, який відрізняє її від інших накидок.

Функціональні можливості шалі не знають кордонів! На плечах - це чудовий засіб маскування повноти або худини рук у відкритому платті, для прикраси похмурого однотонного вбрання, драпіровка і засіб для додання об'єму дуже невагомому силуету і маскування пишних жіночих форм. Шовкова, шифонова, шаль з органзи або пашмини з східним орнаментом, російським узором, символікою модного будинку, розташована і на голові і на плечах, така шаль зробить з найпростішого комплекту яскраве, стильне, самобутнє вбрання. Отже, шаль може прикрашати та зігрівати жінку.

Страницы: 1 2 3 4

Рекомендуємо почитати:

Ігротерапія як метод подолання педагогічної занедбаності молодшого школяра в умовах будинку-інтернату
Гра – найприродніша і найпривабливіша діяльність дітей. За даними Н.І. Уткіної, діти 3-5 років отримують задоволення від процесу гри, а в 5-6 років – не лише від процесу, а й від результату ...

Застосування сучасних освітніх технологій на уроках хімії
На цей час до випускників середніх шкіл пред’являються великі вимоги при вступі до вищого учбового закладу. Дітям, що закінчити школу необхідно адаптуватися в складному сучасному світі та с ...

Тестування як інструмент педагогічного контролю
Тестування розглядається сьогодні, в основному, як спосіб ефективної перевірки результатів навчання чи ступеня готовності до тієї чи іншої діяльності. Широке впровадження тестування обумовл ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net