Історія розвитку трудового виховання та його місце в історії дошкільної педагогіки

Нова педагогіка » Розвиток проблем трудового виховання дітей в історії дошкільної педагогіки » Історія розвитку трудового виховання та його місце в історії дошкільної педагогіки

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 3

На IV з‘їзді дошкільних працівників прозвучало питання про методи трудового виховання.

У 30–40 роки ХХ ст. трудову діяльність дітей стали поєднувати зі спостереженнями за працею дорослих, гру – з'єднувати з трудовою діяльністю. У книзі «Ігри та трудові заняття у дитячому садку» Р. І. Жуковська наголошує на тому, що трудова діяльність дітей, повинна бути направлена на збагачення ігри.

У роки Великої Вітчизняної війни праця стала природною формою роботи з дітьми у зв'язку з погіршенням умов життя і необхідністю реально допомагати дорослим, які завжди намагалися по можливості надати змісту праці ігрову форму.

У повоєнні роки праця набула менш значущої теми. Робітники дошкільних закладів сконцентрували увагу на ознайомлені дітей з працею дорослих, але педагоги не вважали працю дітей об'єктом уваги. Проте у 1953 році були проведені дослідження З.Н. Борисовой – про роль чергування у дитячому садку., а також В.Г. Нечаєвой – про трудову діяльність в дошкільному віці. Вони поклали початок великій групі наукових робот, присвячених трудовому вихованню. В результаті у 1962 році було визначено зміст трудового виховання дітей дошкільного віку, починаючи з трирічного віку.

Сьогодні, якщо запитаємо дитину дошкільного або й старшого віку про те, що необхідно робити, аби життя складалося успішно і щасливо, то навряд отримаємо відповідь: «Працювати». У кращому випадку почуємо: «Добре вчитися». Ставлення сучасних людей до праці змінилося. Щоб поліпшити його, необхідно переглянути систему знань про працю дорослих членів суспільства, які отримують діти, змінити ставлення до людей праці і сформувати у дітей працелюбність як одну з базових якостей особистості. Знання стимулюють розвиток моральних почуттів дітей та спонукають їх до діяльності. Тому таким важливим є правильний вибір інформації про трудову діяльність дорослих, яку ми подаємо дітям, та методика її подання відповідно до потреб і запитів дошкільників. Залишаючись актуальною протягом всієї історії розвитку людства, проблема трудового виховання дітей дошкільного віку потребує сучасних підходів до свого розв’язання.

Ставлення дитини до праці дорослих формується на основі знань, отриманих з різних джерел: від вихователів у дитячому садку, з художньої літератури, мультфільмів та кінофільмів, бесід і розповідей дорослих або дітей та з власного досвіду спілкування з людьми різних професій, спостережень за їхньою діяльністю. Пам’ятаючи, що все починається з родини, спробуємо проаналізувати, яку інформацію про трудову діяльність власних батьків отримує дитина у сім’ї.

Праця дитини носить ситуативний, необов'язковий характер, тобто від його відсутності страждає лише формується моральний вигляд дитини. Особливістю дитячої праці є і те, що, незважаючи на наявність в ньому всіх структурних компонентів діяльності, вони поки що знаходяться в стадії розвитку і обов'язково припускають участь і допомогу в ньому дорослого Отже, трудова діяльність дошкільників включає в себе компоненти будь якій діяльності (мета, мотив, план, процес діяльності, результат праці), але їх формування і розвиток в дошкільному дитинстві своєрідні.

Вітчизняні дослідники пропонували різні формулювання завдань трудового виховання для дітей дошкільного віку. На основі класифікації Ю.К. Бабанського, В.І. Логінової, В.Г. Нечаєвої можна виділити дві групи завдань:

1 – допомога дитині в оволодінні трудовою діяльністю; 2 – розвиток особистості дитини в праці.

Наприклад, В.Г. Нечаєва пропонує в якості завдань трудового виховання дошкільників:

• формування трудових умінь і навичок;

• виховання правильного ставлення дітей до праці;

• закладення основ працьовитості;

• виховання морально-вольових якостей особистості,

• оволодіння навичками трудової діяльності;

• виховання позитивного ставлення до праці дорослих.

За допомогою дорослих діти отримують знання про працю, про те, хто і як робив іграшки, літаки, машини і т.д. Діти не тільки навчаються трудовим умінням і навичкам, а й знайомляться з працею дорослих, яке виховує в них повагу до праці інших людей, вчить бережно ставитися до всього, що створено працею людини.

З огляду на особливості розвитку дітей дошкільного віку виокремлюють завдання трудового виховання, пов’язанні з формуванням і розвитком мотиваційної сфери, навичок трудової діяльності, становлення особистості. У реальній педагогічній практиці воно покликане забезпечити:

Страницы: 1 2 3 4 5

Рекомендуємо почитати:

Розвиток продуктивного мислення на уроках креслення
Наступним етапом нашої роботи було проведення експериментальних занять з креслення з учнями 11-го класу (технологічний профіль) Лозівської загальноосвітньої середньої школи . Ми не приводим ...

Технологія ділової гри
Ділова гра призначена для активізації пізнавальної діяльності учнів, діяльності (взаємодія та спілкування, виконання різноманітних ролей та доручень), яка своїм змістом, формою, технологією ...

Гра в особистісно-орієнтованому навчанні та вихованні
Суспільство постійно змінюється, це в свою чергу призводить до виникнення певних завдань, які постають перед суспільством. Так, одним із основних завдань сучасного суспільства, ми вважаємо, ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net