Аналіз програм з музики

Нова педагогіка » Фольклорні свята як засіб прилучення молодших школярів до народної культури » Аналіз програм з музики

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

У більшості шкіл предмет музики вивчається за програмою «Музика», розробленої авторським колективом під керівництвом Д.Б. Кабалевського.

Перший урок музики в початковій школі відбувається в ігровій формі з легенди про «трьох китах», які «припливають» на урок музики, відразу ж вводить першокласників у три величезні області музики: пісню, танець, марш. Сприйняття музики першокласниками відразу ж стає активно-творчим, аналітичним. Хлопці самі визначають характер музики і належність її до однієї з трьох основних областей музики. перевозка животных в поезде

У другому класі хлопці осягають своєрідність кожного музичного твору через особливості мелодики, темпу, динаміки, ладу, тембру. Знайомляться з найпростішими музичними формами.

У третьому класі учні засвоюють знання на знайомій їм музиці. Головні теми цього року – інтонація, розвиток музики, побудова музики.

У четвертому класі учні вивчають багатство і розмаїття музичної культури різних країн і народів.

Протягом 1–3 класів за програмою Кабалевського розучуються народні пісні, такі як: «Дон-дон» (гра на трикутнику), «Уж як йшла лисиця» (показують хід лисиці), пісня «У полі береза ​​стояла» – хороводна, «Калинка» виповнюється з музичними ударними інструментами. Розглядається використання російських народних пісень у творчості композиторів: Чайковського (фінал 4 симфонії) використання пісні «У полі береза ​​стояла». Тобто використовується народна музика, так само як і у фольклорних святах.

Але найбільш сприятливий для впровадження фольклорного матеріалу 4 клас. Це тема: «Музика мого народу». Тут представлені жанри російських народних пісень (солдатські, частівки, історичні, обрядові. Календарно-тематичні та ін) в різних видах діяльності. Народна пісня є одним із найцікавіших і улюблених жанрів будь-якого фольклорного свята.

В даний час існує безліч програм, в основі яких лежить концепція Д.Б. Кабалевського. Дана концепція дала не тільки яскравий образ уроку музики, але і образ вчителя. Ідеї ​​програми – пріоритет загальнолюдських цінностей, спрямованість до збереження та вихованню духовної культури – актуальні і сьогодні.

У програмі з музики під керівництвом авторів Є. Критської, Г. Сергєєвої, Т. Шмагіна особлива увага приділяється знайомству з історією, культурою свого народу. Починаючи з першого класу, в дітях закладаються основи патріотизму, моральності і доброти.

Музичний фольклор представлений у навчально-методичному комплекті як синкретично вид мистецтва, який тісно переплітається з життям, побутом, народними традиціями. Тому жанри пісенного та інструментального народної музичної творчості, свята українского народу розглядаються в широкому життєвому контексті, у тісному зв'язку з історією, природою, життям української людини.

На уроках головне пробудити в дітях інтерес до народної, рідний музиці, до музичних занять. Розвинути вже наявний у них життєво-музичний досвід, захопити, використовуючи доступний матеріал, знайомлячись з народними традиціями, звичаями, святами, долучити до цінностей народної творчості, тому що в ньому втілення не просто минулого культури, але й моральні властивості і здібності людської душі.

З різними жанрами народної музики діти починають знайомитися на уроках вже в першому класі. До четвертого року навчання накопичується певний багаж знань і відбувається узагальнення досвіду. Фольклор розглядається як окрема, багата, різноманітна галузь культури, куди вплетені усне, прикладне, музичне народна творчість.

Страницы: 1 2

Рекомендуємо почитати:

Особливості методики вивчення раціональних нерівностей
Ці класи можна розбити на дві групи. Перша група раціональні нерівності і системи. Найбільш важливими класами відповідні класи нерівностей. Друга група - ірраціональні і трансцендентні нері ...

Методика використання малих форм українського фольклору на уроках математики
В початкових класах при вивченні математики широко використовуються малі форми українського фольклору. Серед малих жанрів усного народного епосу особливе місце займає прислів'я, приказки, з ...

Психологічні особливості підліткового віку як фактор ризику формування асоціальної поведінки
Підлітковий, або середній шкільний вік, — один з станів становлення особистості, період особливо активного формування духовного багатства людини, її моральної чистоти, фізичної досконалості ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net