Аналіз програм з музики

Нова педагогіка » Фольклорні свята як засіб прилучення молодших школярів до народної культури » Аналіз програм з музики

Сторінка 1

У більшості шкіл предмет музики вивчається за програмою «Музика», розробленої авторським колективом під керівництвом Д.Б. Кабалевського.

Перший урок музики в початковій школі відбувається в ігровій формі з легенди про «трьох китах», які «припливають» на урок музики, відразу ж вводить першокласників у три величезні області музики: пісню, танець, марш. Сприйняття музики першокласниками відразу ж стає активно-творчим, аналітичним. Хлопці самі визначають характер музики і належність її до однієї з трьох основних областей музики. перевозка животных в поезде

У другому класі хлопці осягають своєрідність кожного музичного твору через особливості мелодики, темпу, динаміки, ладу, тембру. Знайомляться з найпростішими музичними формами.

У третьому класі учні засвоюють знання на знайомій їм музиці. Головні теми цього року – інтонація, розвиток музики, побудова музики.

У четвертому класі учні вивчають багатство і розмаїття музичної культури різних країн і народів.

Протягом 1–3 класів за програмою Кабалевського розучуються народні пісні, такі як: «Дон-дон» (гра на трикутнику), «Уж як йшла лисиця» (показують хід лисиці), пісня «У полі береза ​​стояла» – хороводна, «Калинка» виповнюється з музичними ударними інструментами. Розглядається використання російських народних пісень у творчості композиторів: Чайковського (фінал 4 симфонії) використання пісні «У полі береза ​​стояла». Тобто використовується народна музика, так само як і у фольклорних святах.

Але найбільш сприятливий для впровадження фольклорного матеріалу 4 клас. Це тема: «Музика мого народу». Тут представлені жанри російських народних пісень (солдатські, частівки, історичні, обрядові. Календарно-тематичні та ін) в різних видах діяльності. Народна пісня є одним із найцікавіших і улюблених жанрів будь-якого фольклорного свята.

В даний час існує безліч програм, в основі яких лежить концепція Д.Б. Кабалевського. Дана концепція дала не тільки яскравий образ уроку музики, але і образ вчителя. Ідеї ​​програми – пріоритет загальнолюдських цінностей, спрямованість до збереження та вихованню духовної культури – актуальні і сьогодні.

У програмі з музики під керівництвом авторів Є. Критської, Г. Сергєєвої, Т. Шмагіна особлива увага приділяється знайомству з історією, культурою свого народу. Починаючи з першого класу, в дітях закладаються основи патріотизму, моральності і доброти.

Музичний фольклор представлений у навчально-методичному комплекті як синкретично вид мистецтва, який тісно переплітається з життям, побутом, народними традиціями. Тому жанри пісенного та інструментального народної музичної творчості, свята українского народу розглядаються в широкому життєвому контексті, у тісному зв'язку з історією, природою, життям української людини.

На уроках головне пробудити в дітях інтерес до народної, рідний музиці, до музичних занять. Розвинути вже наявний у них життєво-музичний досвід, захопити, використовуючи доступний матеріал, знайомлячись з народними традиціями, звичаями, святами, долучити до цінностей народної творчості, тому що в ньому втілення не просто минулого культури, але й моральні властивості і здібності людської душі.

З різними жанрами народної музики діти починають знайомитися на уроках вже в першому класі. До четвертого року навчання накопичується певний багаж знань і відбувається узагальнення досвіду. Фольклор розглядається як окрема, багата, різноманітна галузь культури, куди вплетені усне, прикладне, музичне народна творчість.

Страницы: 1 2

Рекомендуємо почитати:

Професійні знання та соціально-педагогічні якості
Учні високо цінують учителя, який володіє глибокими знаннями із дисциплін свого фаху, виявляє обізнаність із спорідненими дисциплінами, відзначається науковою ерудованістю. Окрім того учите ...

Процесуальне забезпечення здоров’язберігаючої функції початкової освіти у чинних підручниках
Значною мірою здоров’язберігаючий вплив навчальних книг на особистість молодшого школяра здійснюється за допомогою навчальних завдань і вправ. Навчальні завдання і вправи слугують засобом ф ...

Особливості навчання письма ліворуких дітей
Учитель повинен бути впевненим у тому, що дитина є ліворукою. Для визначення «рукості» існують тести. Особливої уваги потребує формування в ліворуких дітей технічної навички письма Під час ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.edudirect.net