Розробка зразка проекту по темі «Проект у 9 класі на прикладі виготовлення виробу «Солонка».

Нова педагогіка » Підготовка учнів на уроках праці » Розробка зразка проекту по темі «Проект у 9 класі на прикладі виготовлення виробу «Солонка».

Сторінка 1

Організаційно-підготовчий етап

У багатьох людей постає проблема: у якій би посудині подати сіль на стіл? В основному всі користуються солонками, виготовленими з кераміки або пластмаси. Але ці конструкції солонки ненадійні та майже не мають естетичного вигляду. Так наприклад солонка, яка виготовлена з кераміки, при падінні може легко розбитись, а солонка, яка виготовлена з пластмаси не зовсім відповідає естетичним вимогам. Таким чином можна перерахувати проблеми з якими зустрічається споживач при покупці солонки:

В зв’язку з цим, добре обміркувавши виріб, який я буду виготовляти, встановив ряд вимог:

виріб повинен бути легким;

мати привабливий естетичний вигляд;

оригінальність;

нескладність у виготовленні;

невеликі витрати на придбання матеріалу.

При виготовленні солонки треба брати до уваги такі фактори:

конструкція;

матеріали, які були використані;

технологія виготовлення;

використане обладнання;

час виготовлення;

економічні затрати;

ітер’єр кімнати.

Спираючись на свої знання та досвід, я дійшов висновку що мені відомі три варіанти виробу (див. додаток 1 ).

У першому варіанті виробу використовується дуб, оскільки ця порода має дуже гарну текстуру, тому виріб виготовляється без подальшого оздоблення, крім лакування. Але дуб це тверда і важка порода. Вона дуже важко піддається обробці, при цьому треба кожен раз підточувати різці, тому на процес виготовлення виробу затрачається багато часу та виникає складність у виготовленні, а також дуб має високу вартість, що в подальшому впливає на ціну виробу. Це все суперечить вимогам, які я поставив перед собою.

Другий варіант виробу виготовляється у формі кулі. Хоча цей виріб і має гарний естетичний вигляд, але солонка буде стояти на столі не стійко і тому коли її зачепити вона може впасти і сіль розсиплеться. Також цей варіант має деякі труднощі у технологічному процесі виготовлення, оскільки потрібно зробити так, щоб повністю виріб був дійсно схожий на кулю. А цього досягти важко, як правило кінцевим результатом точіння кулі є овали сплюснутої та видовженої форм. Оздоблення виробу – випалювання візерунка-орнамента у вигляді квітки, та лакування. Таке оздоблення виробу буде не зовсім оригінальним.

Третій варіант виготовлений у формі зрізаного конуса, основа – більшого діаметра і тому виріб буде більш стійким на відміну від другого варіанту. Оскільки форма виробу – зрізаний конус, то труднощів у процесі точіння не виникає. Також завдяки цій формі можна легко оздобити виріб, так як на поверхні відсутні западини та виступи. Оздоблений виріб розписом та лакуванням що дає йому оригінальність.

Отже більш доцільно вибрати третій варіант тому, що цей виріб відповідає усім поставленим вимогам. Розглянемо конструкцію третього варіанту. Солонка виготовляється з бруса 80х80х100 мм, всередині розточений отвір де і буде знаходитись сіль. Кришечка виготовляється з того ж бруса.

Конструкторський етап

Технологічна карта виробу див. додаток 2

Використовуваний матеріал

Розглянемо види пиломатеріалів та пиляної деревини:

Як вже зазначалось вище солонка буде виготовлятись з бруса, такий вибір є більш доцільним тому, що цей пиломатеріал розмічається точніше і сам процес розмітки дуже простий.

Обираючи породу для виробу я зупинився на липі. Ця порода деревини м’яка, тому легко піддається обробці на токарному верстаті в даному випадку, добре шліфується, на зрізі майже не видно річних кілець, також доцільно обирати цю породу, якщо є необхідність оздоблення виробу різьбою. Серед властивостей липи можна виділити ще її легкість, що цілком відповідає вимогам поставленим вище. Взагалі цю породу обирають дуже часто для виготовлення виробів, але вона, нажаль, не завжди є в наявності у навчальних майстернях, тому доводиться купувати липу, або заміняти цю породу на інші, які б мали такі ж самі властивості.

Для виготовлення використовуємо такі основні операції:

розмічання

пиляння

точіння

шліфування

опорядження

Найбільше складності виникає при опорядженні виробу тому, що існує багато варіантів а вибрати треба лише оптимальний. Існують такі способи опорядження деревини (Мал. 1). До нашого виробу більш підходить лакування та розпис.

Страницы: 1 2

Рекомендуємо почитати:

Методика ознайомлення із задачами на розкриття конкретного змісту арифметичних дій
До задач, які розкривають конкретний зміст арифметичних дій, належать задачі на знаходження суми, остачі, добутку, на ділення, на вміщення і рівні частини. Задачі на знаходження суми й оста ...

Тестування рецептивної граматичної навички
При навчанні граматики у школі, в учнів формується як рецептивна, так і репродуктивна граматична навичка. Граматичні навички мовлення, як і всі інші навички мовлення, повинні характеризуват ...

Вправи на визначення числа іменників
Гра “Множина чи однина?”. Учитель називає іменники в однині та множині. Учні картками, на яких написано “Множина”, “Однина”, показують число іменників. Виграє той, хто найменше помилиться. ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.edudirect.net