Педагогічні ідеї О. А. Захаренка, реалізовані в Сахнівській школі

Нова педагогіка » Педагогічні ідеї Олександра Антоновича Захаренка » Педагогічні ідеї О. А. Захаренка, реалізовані в Сахнівській школі

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 2

У сейф були встановлені: магнітофонні плівки, на яких записані згадки учасників громадянської і Великої Вітчизняної воєн; листи школярів. Є там і зворушливий лист до сина, що тільки що народився (в 2017 році йому буде 50 років). Щоб не було ускладнень у відтворенні магнітозаписів, в сейф був укладений і магнітофон. Є там і районні, обласні, республіканські газети, улюблені книги, учбові програми, дитячі щоденники, а також твори деяких учнів і близько тисячі фотографій. Не забуті і матеріали, які висвітлюють роботу рідного колгоспу «Маяк», будинку культури, медичних установ і ін. В листі висловлено прохання: частину матеріалів передати далі, в майбутнє.

Робота над «Листом до нащадків» згуртувала не тільки учнів і вчителів, але і батьків. Ідея «Листа до нащадків» перетворилася на могутній, реальний виховний чинник, орієнтир всього подальшого життя і діяльності школи О. А. Захаренка. - Посилка в майбутнє сама по собі для нас, педагогів, не була самоціллю, - говорить народний вчитель.— Вона із самого початку планувалася як сукупність заходів, які зроблять істотний вплив на ідейне, трудове загартування учнів, стануть етапами етичного зростання подальших поколінь сахнівців.

в) Матеріальна база виховної роботи

Олександр Антонович надає надзвичайно велику увагу матеріальній базі виховної роботи. Зазначимо, що для багатьох директорів шкіл поняття «матеріальна база» ототожнюється з оснащенням тільки процесу навчання на уроці, а саме її створення вважається предметом турботи перш за все органів народної освіти і шефів. Підкреслимо: авторитету у депутата Верховної Ради СРСР О. А. Захаренка було достатньо, щоб забезпечити зведення і оснащення шкільних будівель силами будівельних організації. Проте директор школи свідомо відмовився від цього шляху. Особливість досвіду народного вчителя в тому, що база всестороннього і гармонійного розвитку школярів створювалася на ініціативній основі силами учнів, їх батьків, вчителів, які не чекали команд зверху, не сподівалися на допомогу із сторони. Більш того, саме створення матеріальних умов виховання стало чинником громадянського формування особистості школяра. Розглянемо, як все це реалізувалося практично.

Робота в Сахнівській школі організовується в п'яти центрах.

Перші два — учбові, функціонуючі в двох будівлях, де проходять уроки. В одному — початкова школа, групи продовженого дня, в другому — учні середніх і старших класів, а також їдальня для школярів і викладачів (тільки зараз школи за найсучаснішими проектами будуються саме так). Як і передбачено реформою, тут вже створені всі умови, щоб першокласники - шестирічки безболісно переступили з дитячого саду в шкільний світ (кімнати для денного сну, ігор, розваг, занять фізкультурою і т.п. — все це вже давня реальність).

Третій центр — шкільний музей. Про нього слід сказати особливо. Будівля двоповерхова: в ньому окрім власне музею (п'яти експозиційних і кінолекційний, він же актовий, зали) — кімнати для гурткової роботи, приміщення для виставок дитячої творчості, планетарій, обсерваторія, між баштами якої на даху розмістився шкільний космодром, або, як говорять діти, сахнівський Байконур. Будівля музею незвичайної архітектури. Журналіст Б. Чубар пише про все це так: «Думка про типову коробку, щоб чим дешевше і швидше, навіть не виникала: вона у зародку була б знехтувана загальними шкільними зборами. Обговорення і остаточний вибір проекту — це ціла епопея, хвиля дискусії і фантазій, вміло спрямованих директором — головним фантазером».

Скільки оригінальних проектів, творчих прагнень, сміливих ініціатив директорів шкіл не було реалізовано через об'єктивні і суб'єктивні труднощі, які виникають у житті, скільки педагогічних задумів і винаходів так і не було реалізовано через перешкоди. Захоплення мрією, уміння долати труднощі, не відмовлятися від задуманого —в цьому і є одне з джерел феномена О. А. Захаренка.

Музей будували всі жителі Сахнівки два роки, провели 52 недільники, в них брало участь більше тисячі чоловік. У музеї — вся історія жителів Сахнівки, про кожну сім'ю є пам'ятка: почесна грамота за ударну працю, вирізка з газети, сімейна фотографія, солдатський трикутник з фронту . Зроблено все, щоб внуки і правнуки нинішніх сахнівців знали, як і якою ціною доводилося боронити і примножувати наші завоювання. В музей приходять поодинці, сім'ями, колективами, в хвилини скорботи і в дні торжеств. Екскурсоводи — учні Сахнівської школи. Їх більше сто. Кожний — фахівець по своєму залу. Вражає простота, відсутність химерності, штучності всієї цієї глибоко наукової за своєю суттю педагогіки. Не дивно, що в музеї побувало декілька сотень тисяч екскурсантів зі всіх областей нашої країни та із-за кордону.

Четвертий центр — виробничі майстерні, гаражі, кабінети по вивченню сільськогосподарської техніки, оранжерея, сад. В школі є свої трактори, комбайни, автомобілі, моторолери.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Рекомендуємо почитати:

Значення і смисл слова. Розвиток значення слова
Походження слова. Відомо, що мова є складною системою кодів, яка сформувалася у суспільній історії. При детальнішому розгляді зрозуміло, що нас цікавитеме слово і його семантична будова, т. ...

Світовий і вітчизняний досвід роботи з обдарованими дітьми
У нашій країні з 60-х років існують спеціалізовані класи і школи куди відбираються діти на основі їх схильностей і більш високого рівня здібностей. Навчання певним предметам ведеться по спе ...

Проектування як метод особистісно орієнтованого навчання
Сьогодні такі методи навчання в співпраці, як метод проектів, навчання в малих групах, надзвичайно «модні». Опублікована велика кількість психолого-педагогічних науково-методичних праць, де ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net