Педагогічні ідеї О. А. Захаренка, реалізовані в Сахнівській школі

Нова педагогіка » Педагогічні ідеї Олександра Антоновича Захаренка » Педагогічні ідеї О. А. Захаренка, реалізовані в Сахнівській школі

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Досвід О. Захаренка є цілісною системою, що характеризується цілеспрямованістю, поліструктурністю, керованістю, взаємозв'язком і взаємодією компонентів, відвертістю, стабільністю, здатністю до постійного вдосконалення за рахунок резервів і до саморозвитку за рахунок подолання суперечностей, рішення нових задач і т.д.

а) Оцінювання учнів

Своєрідним джерелом інформації про дитину і результати роботи вчителів з нею є давно введений в Сахнівськой школі свій «Табель успішності і вихованості». Тут все незвичайне — і набір параметрів оцінки особистості, і набір експертів. Окрім успішності оцінюються: суспільна активність, морально-політичний вигляд учня, старанність в навчанні, відношення до суспільно корисної праці, відношення до батьків і старших. В якості експертів виступають: сам учень, колектив класу, батьки і вчитель. Такий спосіб оцінки дає різносторонню інформацію про дитину. «Більш того, по табелю ми бачимо не тільки, який учень, але і чому він такий, в якій ланці ослаблена вимогливість», - вважає О. А. Захаренко. Дивишся па табель і мимовільно думаєш, що тут Сахнівський директор наперед передбачив те, що буде введено реформою. Дар передбачення як передумова науково обґрунтованого прогнозування — так, напевно, можна назвати цю особливість.

Досвід Сахнівської школи є надзвичайно цілісний, комплексний підхід до виховання пронизує всі компоненти системи. Розглянемо структуру системи виховної діяльності в школі О. А. Захаренка.

б) Структура системи виховної діяльності в школі

Основою «целеполагания»(рос.) в роботі педколективу Сахнівської школи є реалізації розробленої А. С. Макаренком «системи перспективних ліній», за допомогою якої розв'язується «віяло» педагогічних задач. Діти звикають жити в прагненні до великих суспільно значущих цілей, наповнювати своє життя не будь-чим, а саме доцільним змістом. Навколо єдиної мети об'єднується дитячий колектив, перспектива із зовнішнього стимулу спонукання до діяльності перетворюється на могутній внутрішній стимул доцільної поведінки кожної дитини. У результаті суспільно цінна колективна перспектива стає особистою метою.

У О. А. Захаренка постійно є наявною не одна, а ціла система перспектив, які змінюють одна одну, ускладнюються, оновлюються, що і робить процес «целеполагания»(рос.) безперервним. Директор і вчителі Сахнівської школи розрізняють ближні, середні і дальні перспективи.

Ближні перспективи є у кожної дитини: бажання добре вчитися, займатися цікавою роботою в гуртках, брати участь в спортивних змаганнях, походах, екскурсіях (для цього в школі є всі умови); прагнення боротися за честь свого колективу, своєї школи та ін. Вони зароджуються в повсякденній діяльності, стимулюються вчителями, допомагають школярам долати труднощі і рухатися в своєму розвитку вперед.

Середні перспективи формуються в Сахнівській школі як очікування якоїсь значної події, якою живе школа і яка відсунена в часі. Олександр Антонович розуміє, що діти повинні жити в передчутті «майбутньої радості» (А. С. Макаренко). Це створює у них піднесений настрій, спонукає до активної діяльності з наближенням цієї події. Середні перспективи формуються, наприклад, підготовкою до свята, майбутньою літньою поїздкою в піонертабір, участю в конкурсі на кращий малюнок, фотографію, вірш, виріб, будівництвом чергового виховного центру школи, змаганням юних картингістів, авіа- і ракетомоделістів. Ідею для середньої перспективи часто підказує саме життя.

Слід зазначити, що ближні і середні перспективи в Сахнівській школі нерозривно пов'язані одна з одною: досягнення середніх перспектив забезпечується для дітей багато в чому реалізацією близьких цілей. Свою задачу педколектив бачить не тільки в знаходженні і постановці середніх перспектив, але і в їх умілій декомпозиції в серію близьких цілей, що захоплюють дітей, що створюють так необхідний для хорошої виховної роботи емоційний фон колективного життя.

Своїми цілями ближні і середні перспективи органічно вплітаються в загальну тканину дальніх перспектив, які виконують величезну роль в житті всіх педагогів і тих, хто навчається в школі. Адже дальня перспектива повинна бути настільки відстрочена, щоб людина могла довгий час прагнути до неї, можливо і все життя, вона нерідко набуває для неї навіть статус сенсу життя. Колектив Сахнівської школи, очолюваний О. А. Захаренком, постійно бачить перед собою спосіб ще прекраснішого і щасливішого життя нашої країни в майбутньому. Захоплення сахновців ідеєю дальньої перспективи вилилося в надзвичайно оригінальну її матеріалізацію в різних формах. Але, мабуть, найяскравішою з них в педагогічному відношенні є ідея написання «Листа нащадкам».

Біля фонтану «Колос», з огляду якого починається знайомство з школою, є металева плита з написом: «Жителям села Сахнівки 2017 року від вчителів і учнів 1967 року». Лист і посилка в майбутнє готувалися педагогами і дітьми цілий рік. В роботі взяли участь всі без виключення жителі Сахнівки. В посилці — карта села, на якій вказані вулиці, їх назви, позначений кожний струмочок, джерело, сади, ліси і т.д Все це за 50 років зміниться. П'ятикласники описали, які урожаї сільськогосподарських культур вирощували в 1967 р. на колгоспних полях, навіть зібрали і запаяли в ампули різне насіння. В кожній ампулі прохання: «Просимо п'ятикласників, які вчитимуться в 2017 році, перевірити це зерно. Наша вчителька по ботаніці говорить, що воно проросте і через 200 років. Перевірте, друзі-п'ятикласники!» .

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Рекомендуємо почитати:

Основні педагогічні вимоги до підготовки й проведення уроків “Я і Україна" в 1 класі
Процес навчання “Я і Україна" здійснюється в різних організаційних формах. Перш ніж назвати і охарактеризувати їх, слід чітко уявити сутність педагогічної категорії - форми організації ...

Гендерні особливості сприйняття в діяльності педагога
Зважаючи на «специфіку» свого об'єкту педагогічна діяльність будується по законах спілкування. У структурі ж спілкування прийнято виділяти три компоненти: когнітивний (пізнавальний), афектн ...

Організаційна структура цивільної оборони об'єкта народного господарства
Важлива роль в організації цивільної оборони відводиться об'єктам народного господарства - промисловим та іншим підприємствам, різноманітним організаціям, навчальним закладам і об'єктам сіл ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net