Порівняльна характеристика сформованості здорового способу життя старших підлітків

Нова педагогіка » Санітарно-гігієнічне виховання учнів в ході роботи вчителя біології » Порівняльна характеристика сформованості здорового способу життя старших підлітків

Сторінка 1

Як свідчать дані в експериментальних класах, порівняно з контрольними, більше учнів підвищили свій рівень здорового способу життя: кількість старших підлітків з високим рівнем збільшилася з 11,3% до 27,5%, із середнім – з 42,0% до 64,5%, з низьким – зменшилася з 46,7% до 8%. В контрольних класах тенденція переходу учнів із середнім рівнем здорового способу життя у групу з високим і з низьким рівнем у групу із середнім виражена меншою мірою (рис. 1).

Експериментальні класи

Рис. 1

Рис. 2

Контрольні класи

Рис. 3

Рис. 4 - Діаграми рівнів сформованості у старших підлітків експериментальних і контрольних класів здорового способу життя (у %)

Ток-шоу «Здоров’я – найбільша цінність»

Цілі: формувати в учнів поняття про те, що цивілізація може завдавати шкоди здоров’ю, вчити піклуватися про стан свого здоров’я; формувати навички здорового способу життя.

Вступне слово вчителя

Людина завжди прагнула до зміцнення свого здоров’я. У кожній державі світу стан здоров’я громадян – це один з основних показників її цивілізованості.

Але не завжди високий економічний рівень країни свідчить про те, що в ній люди не хворіють на онкологічні та серцево-судинні хвороби або в цих країнах не поширені наркоманія, ВІЛ СНІД.

Про здоров’я багато пишуть, говорять, але мало хто турбується про нього серйозно або починає задумуватися лише після того, як недуга дається взнаки.

У наш час, не зважаючи на величезні успіхи медицини та поліпшення умов життя (розвиток цивілізації), кількість хворих неухильно зростає, тривалість життя зменшується.

- Що ж і хто шкодить нашому здоров’ю?

Це питання сьогодні буде головним на нашому ток-шоу, і я сподіваюся, що в кінці заходу ми отримаємо повну відповідь на це питання.

У нас в гостях лікар сімейної медицини та медична сестра , учитель фізкультури, учитель основ здоров’я. Вони сьогодні нададуть інформацію з «Довідкового бюро». Привітайте їх.

«Мозковий штурм»

(Ведучий заходу звертається до його учасників з мікрофоном, підключеним до звукової апаратури.)

Які хвороби принесла цивілізація?

Чи можуть хвороби загрожувати вам особисто?

Чи можете сказати ви про себе «Я здоровий»?

Що, на вашу думку, це означає?

Продовжте думку «Первісна людина могла хворіти на різні хвороби, але в неї, напевно, ніколи б не було…»

- Чому ви так вважаєте?

Розкриття поняття «Хвороба»

Уявіть, що ви автор тлумачного словника. Як би ви пояснили слово «хвороба»?

Обговорення питань учасниками заходу та медичними працівниками, запрошеними на виховний захід.

Як алкоголізм і паління впливають на здоров’я організму?

Цікаво знати, що…

(повідомлення з «Довідкового бюро» вчителя фізкультури)

Науковці довели, що палії у 12 разів частіше хворіють на інфаркт міокарда та в 10 разів – на рак легенів, ніж люди, які не палять. Нині весь цивілізований світ піднявся на боротьбу зі шкідливою звичкою.

Крім психічних змін, алкоголь несе зміни фізіологічні: кволість, шлунково-кишкові захворювання, гастрит, коліт, цироз печінки.

- Наркотики й наркоманія. Ваше ставлення до цих понять.

Цікаво знати, що…

(Повідомлення лікаря)

З давніх часів люди намагалися знайти засіб для полегшення болю. Поняттям «наркотик» у наш час охоплено чимало речовин, які можуть проявляти наркотичну залежність, що несе руйнівний вплив наркотичної речовини на організм людини.

- У чому небезпека раннього статевого життя?

Цікаво знати, що…

(Повідомлення медичної сестри)

Ранні статеві стосунки ведуть до можливості захворіти на венеричні хвороби та до небажаної ранньої вагітності. Хвороби та вагітність – велике навантаження на молодий організм.

Туберкульоз називають хворобою соціальною. Як ви вважаєте, чому?

Яких правил необхідно додержуватися, щоб запобігти ВІЛ-інфікуванню?

Ми розглянули причини виникнення деяких хвороб. Ви вже знаєте, що хворобі легше запобігти, ніж лікувати, тому дуже важливо знати заходи попередження хвороб.

Колективне складання листа майбутнім поколінням на тему «Бережіть своє здоров’я»

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Рекомендуємо почитати:

Дослідження рівня обізнаності молоді щодо особливостей створення та функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу в Україні
У ході дипломного дослідження з метою з’ясування рівня обізнаності молоді щодо особливостей створення та функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу в Україні нами про ...

Географічні ігри на уроках різного типу у 8 класі
Організація й проведення ігор — копітка робота. Тому такі уроки можна проводити не часто, здебільшого під час узагальнення знань після вивчення великих тем або серії уроків. А досвід викори ...

Групові форми роботи
Для того, щоб учні вчилися із цікавістю, навчали один одного варто використовувати групову форму роботи. У групі сильні учні ще більше розкривають свої здібності під час виконання різнорівн ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net