Розробка питань санітарно-гігієнічного виховання учнів в психолого-педагогічній літературі

Нова педагогіка » Санітарно-гігієнічне виховання учнів в ході роботи вчителя біології » Розробка питань санітарно-гігієнічного виховання учнів в психолого-педагогічній літературі

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 3

Над перетворенням справи виховання працювали прогресивні громадські діячі і педагоги І.І. Бецкой, Н.І. Новиков, Ф.І. Янкович. Н.І. Новиков у статті "Про виховання та настанову дітей" відзначає, що ". першою головною частиною виховання є піклування про тіло, оскільки освіта тіла і тоді вже потрібне, коли інша освіта не має ще місця .".

Н.Г. Чернишевський поряд з рекомендаціями з фізичного виховання говорив, що школа повинна подбати про те, щоб усім змістом і організацією своєї роботи, усіма різноманітними засобами сприяти максимальному зміцненню і розвитку фізичних сил і здоров'я учнів.

Також існувала науково обґрунтована точка зору провідних вчених про роль школи в організації умов для виховання в дитині бадьорості духу та формування здорового способу життя. В.А. Фармаковский у своїй книзі "Шкільна дієтика" підкреслює, що саме школа повинна бути приємно естетично упорядкована, щоб впливати на добрі звичаї і смаки дітей.

У цей же період з'явилися роботи, де розглядаються залежність процесу формування здорового способу життя школярів від рівня розвитку їхньої свідомості, факторів волі і установки домінанти вольового посилу (І.Т. Назаров, Є.А. Андріанова та ін.). І.Т. Назаров в роботі "Культура волі, система виховання здорової особистості" особливу роль відводить учителю у вихованні волі дитини, що, на думку автора, є умовою формування позитивних цільових установок особистості в області здорового способу життя для вдосконалення адаптаційних можливостей організму .

В кінці 40-х - початку 50-х років знову отримує актуальності проблема формування здоров'я. Нова установка на гігієнічний аспект здорового способу життя була викликана необхідністю повоєнного часу. Основоположником радянської системи гігієнічного виховання школярів визнаний І.І. Мільман. Ще в 20-і роки він розробив систему уроків здоров'я, а його послідовники - серію навчальних посібників з особистої і соціальної гігієни, профілактики, збереження працездатності .

У 70-80-ті роки ведуться дослідження з питань гігієнічного виховання (Н.А. Бернштейн, В.А. Воскресенський, В.І. Загвязінскій та ін.), охорони здоров'я учнів дітей, дотриманні гігієнічних вимог до організації навчальних предметів (Д.А. Ізуткін та ін ).

В даний час змінюється напрямок досліджень проблеми гігієнічного виховання, їх кількісні та якісні параметри. З'являється велика кількість наукових робіт і практичних рекомендацій, які розкривають серйозні проблеми і показують шляхи їх рішень:

- Антиалкогольне і антинаркотичне просвітництво;

- Статеве виховання і психогігієна статі як необхідний аспект формування уявлень про здоровий спосіб життя;

- Збереження психічного здоров'я, методи корекції психофізичних відхилень, резерви підвищення резистентності організму та стійкості психіки і нервової системи дітей.

Таким чином, в сучасній школі важлива увага приділяється не тільки отриманню нових знань, а й вихованню здорового школяра. Одним з важливих факторів розвитку здорової особистості є отримання школярами санітарно-гігієнічних навичок.

Страницы: 1 2 3 

Рекомендуємо почитати:

Педагогічні ідеї О. А. Захаренка, реалізовані в Сахнівській школі
Досвід О. Захаренка є цілісною системою, що характеризується цілеспрямованістю, поліструктурністю, керованістю, взаємозв'язком і взаємодією компонентів, відвертістю, стабільністю, здатністю ...

Загальна характеристика мультимедійних засобів як методу музичного виховання
Важливим аспектом, що визначає характер змін у системі освіти, є науково-технічний прогрес та його вплив на соціальні та суспільні відносини. Комп’ютерні технології постійно вдосконалюються ...

Цілі та зміст навчання лексики. Активний, пасивний та потенціальний лексичний мінімум
Метою формування лексичної компетенції: формування лексичних навичок як важливого, невід’ємного компонента рецептивної та продуктивної мовленнєвої діяльності. Практична мета навчання інозем ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net