Розробка питань санітарно-гігієнічного виховання учнів в психолого-педагогічній літературі

Нова педагогіка » Санітарно-гігієнічне виховання учнів в ході роботи вчителя біології » Розробка питань санітарно-гігієнічного виховання учнів в психолого-педагогічній літературі

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 3

Над перетворенням справи виховання працювали прогресивні громадські діячі і педагоги І.І. Бецкой, Н.І. Новиков, Ф.І. Янкович. Н.І. Новиков у статті "Про виховання та настанову дітей" відзначає, що ". першою головною частиною виховання є піклування про тіло, оскільки освіта тіла і тоді вже потрібне, коли інша освіта не має ще місця .".

Н.Г. Чернишевський поряд з рекомендаціями з фізичного виховання говорив, що школа повинна подбати про те, щоб усім змістом і організацією своєї роботи, усіма різноманітними засобами сприяти максимальному зміцненню і розвитку фізичних сил і здоров'я учнів.

Також існувала науково обґрунтована точка зору провідних вчених про роль школи в організації умов для виховання в дитині бадьорості духу та формування здорового способу життя. В.А. Фармаковский у своїй книзі "Шкільна дієтика" підкреслює, що саме школа повинна бути приємно естетично упорядкована, щоб впливати на добрі звичаї і смаки дітей.

У цей же період з'явилися роботи, де розглядаються залежність процесу формування здорового способу життя школярів від рівня розвитку їхньої свідомості, факторів волі і установки домінанти вольового посилу (І.Т. Назаров, Є.А. Андріанова та ін.). І.Т. Назаров в роботі "Культура волі, система виховання здорової особистості" особливу роль відводить учителю у вихованні волі дитини, що, на думку автора, є умовою формування позитивних цільових установок особистості в області здорового способу життя для вдосконалення адаптаційних можливостей організму .

В кінці 40-х - початку 50-х років знову отримує актуальності проблема формування здоров'я. Нова установка на гігієнічний аспект здорового способу життя була викликана необхідністю повоєнного часу. Основоположником радянської системи гігієнічного виховання школярів визнаний І.І. Мільман. Ще в 20-і роки він розробив систему уроків здоров'я, а його послідовники - серію навчальних посібників з особистої і соціальної гігієни, профілактики, збереження працездатності .

У 70-80-ті роки ведуться дослідження з питань гігієнічного виховання (Н.А. Бернштейн, В.А. Воскресенський, В.І. Загвязінскій та ін.), охорони здоров'я учнів дітей, дотриманні гігієнічних вимог до організації навчальних предметів (Д.А. Ізуткін та ін ).

В даний час змінюється напрямок досліджень проблеми гігієнічного виховання, їх кількісні та якісні параметри. З'являється велика кількість наукових робіт і практичних рекомендацій, які розкривають серйозні проблеми і показують шляхи їх рішень:

- Антиалкогольне і антинаркотичне просвітництво;

- Статеве виховання і психогігієна статі як необхідний аспект формування уявлень про здоровий спосіб життя;

- Збереження психічного здоров'я, методи корекції психофізичних відхилень, резерви підвищення резистентності організму та стійкості психіки і нервової системи дітей.

Таким чином, в сучасній школі важлива увага приділяється не тільки отриманню нових знань, а й вихованню здорового школяра. Одним з важливих факторів розвитку здорової особистості є отримання школярами санітарно-гігієнічних навичок.

Страницы: 1 2 3 

Рекомендуємо почитати:

Виховна робота в процесі репетиційних занять
Репетиція є основною ланкою всієї навчальної, організаційно-методичної, виховної та освітньої роботи з колективом. З репетиції можна судити про рівень його творчої діяльності, загальної ест ...

Вимоги та стандарти вивчення учнів
Система освіти в Україні традиційно була централізованою. Сучасне її реформування вимагає перегляду підходів до визначення освітніх стандартів. Вони мають відображати нове бачення суспільно ...

Педагогічна взаємодія на уроці іноземної мови
Взаємодія вчителя та учня на уроці іноземної мови має специфічний характер, що в першу чергу зумовлюється змістом цього предмету та методикою його викладання. Саме оптимізація цих двох факт ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net