Розробка питань санітарно-гігієнічного виховання учнів в психолого-педагогічній літературі

Нова педагогіка » Санітарно-гігієнічне виховання учнів в ході роботи вчителя біології » Розробка питань санітарно-гігієнічного виховання учнів в психолого-педагогічній літературі

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 2

Санітарія – сукупність практичних заходів, направлених на здійснення гігієнічних норм і потреб.

За останні роки в Україні погіршилися демографічні і фізичні показники, знизилися народжуваність та природний приріст населення, зріс рівень захворюваності та смертності. Особливу тривогу викликає здоров'я дітей та молоді.

Здоров'я населення нерозривно пов'язане з суспільним устроєм. Заходи, спрямовані на поліпшення здоров'я людей, ефективні тоді, коли вони проводяться в масштабі всього населення. Основні завдання гігієнічних досліджень, що проводяться в нашій країні, визначені системою державних, громадських та медичних заходів, спрямовані на попередження захворювань, збереження і зміцнення здоров'я, підвищення працездатності і виховання здорового покоління.

Основною причиною погіршення стану здоров'я дітей та молоді та різкого зниження морально-духовного стану учнів є низька санітарна культура, відсутність елементарних гігієнічних навичок, безвідповідальне ставлення до свого здоров'я. Нездоровий спосіб життя сприймається як нормальна поведінка.

У попередженні захворювань та стимулюванні здорового способу життя дітей та підлітків значна роль належить школі. Безперечно, що основа здорового способу життя, вироблення потреби у дотриманні його норм і правил необхідно починати зі шкільного віку, оскільки фундамент здоров'я людини закладається в дитячому віці в період виховання і навчання в школі. Саме в шкільному віці формуються такі якості особистості, як комунікабельність, моральність, духовність, чесність, а також гігієнічні звички і навички, необхідні здорові потреби.

Як показує міжнародний досвід, щоб досягти успіху у піднятті рівня санітарно-гігієнічної грамотності у збереженні та зміцненні здоров'я, необхідно в значній мірі підвищити відповідальність учнів за своє здоров'я. Прищеплення школярам навичок особистої гігієни буде сприяти підвищенню медико-гігієнічних знань, попередженню захворювань, травматизму, отруєнь організму, попередженню короткозорості і порушення постави, різних інфекційних захворювань.

Придбані школярами гігієнічні знання з формування здорового способу життя стануть надійною опорою у збереженні здоров'я майбутніх громадян України. З цих позицій гігієнічне виховання набуває актуальну, соціальну значущість, вимагає активної стратегії формування здорового способу життя школярів.

Розглянемо становлення проблеми гігієнічного виховання в рамках психолого-педагогічної науки.

З часів глибокої давнини і до наших днів особливу увагу люди приділяли здоров'ю і зокрема такому невід'ємного фактору здоров'я як гігієна.

Історія вітчизняної та зарубіжної освіти свідчить, що проблема здоров'я підростаючого покоління виникла з моменту появи людського суспільства і на подальших етапах його розвитку розглядалася по-різному.

У рабовласницькій Стародавній Греції виділялися особливі системи виховання: спартанська і афінська. В умовах суворого військового ладу життя земельної аристократії виховання у Спарті мало яскраво виражений військово-фізичний характер. Ідеалом був витривалий і мужній воїн. Яскраву картину спартанського виховання намалював Плутарх у біографії спартанського законодавця Лікурга. На відміну від спартанської афінська система виховання передбачала інтелектуальний розвиток і розвиток культури тіла. У працях Сократа і Аристотеля містяться погляди на необхідність формування культури тіла.

У повній відповідності з античним ідеалом людини педагоги епохи Відродження виявляли турботу про здоров'я дітей, розробляли методику фізичного виховання - Томмазо Кампанелла, Франсуа Рабле, Томас Мор, Мішель Монтень.

У педагогічній теорії XVII століття керівним принципом виховання вважався принцип корисності. Педагоги того часу приділяли велику увагу турботі про зміцнення здоров'я дітей. Джон Локк у своїй головній праці "Думки про виховання" пропонує ретельно розроблену систему фізичного виховання майбутнього джентльмена, проголошуючи його основне правило: "Здоровий дух у здоровому тілі - ось короткий, але повний опис щасливого стану в цьому світі .".

Локк докладно описує прийоми загартування, обґрунтовує значення суворого режиму в житті дитини, дає поради про одяг, їжу, прогулянки, заняття спортом.

Вперше в історії російської педагогічної думки російський діяч освіти Єпіфаній Славинецький в педагогічному творі "Громадянство звичаїв дитячих" спробував дати звід правил, якими повинні були керуватися діти у своїй поведінці. Тут сказано, як ставитися до свого одягу, зовнішності, як дотримуватися правил гігієни.

Французькі просвітителі XVIII століття Жан-Жак Руссо і Клод Адріан Гельвецій в очікуванні нової ери, царства розуму на Землі, в своїх працях розглядали питання виховання нової людини. Руссо в роботі "Еміль, або Про виховання" біологізує процес виховання. Він детально зупиняється на прийомах загартовування Еміля, зміцненні його фізичних сил. Відзначаючи важливу роль природних засобів, вказує: "Внутрішній розвиток наших здібностей та наших органів є виховання від природи .". Гельвецій у книзі "Про людину, його розумові здібності та її виховання" визначає завдання фізичного виховання в тому, ". щоб зробити людину більш сильною, більш міцною, більш здоровою, отже, більш щасливою…".

Страницы: 1 2 3

Рекомендуємо почитати:

Психолінгвістична характеристика мовлення молодших школярів
Мовний розвиток дитини в молодшому шкільному віці щодалі більше привертає увагу сучасних дослідників у галузі педагогічної психології. Стрімкий розвиток усної форми мовлення дітей «від двох ...

Петриківський розпис як вид декоративного розпису
Яскравою сторінкою увійшов декоративний розпис в історію культури українського народу. Село Петриківка Дніпропетровської області стало одним з найвідоміших його центрів завдяки своєрідному ...

Методика екологічного виховання дітей середньої групи
Сьогодні є очевидним для всіх, що екологічне виховання дошкільників – це не тільки подання відповідних знань, а й спрямування на усвідомлення екологічної цінності природного середовища у єд ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net