Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.
Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport
Досягненню таких результатів сприяло використання обраних нами за принципом високої ефективності педагогічних шляхів виховання гуманних почуттів, описаних вище. Виходячи з позитивних результатів педагогічного дослідження нами було розроблено ряд практичних рекомендацій з виховання гуманних почуттів у дітей старшого дошкільного віку. Отже, рівні сформованості гуманних почуттів у дітей змінилися наступним чином:
Рівні |
Експериментальна група |
Контрольна група |
високий |
зріс в 1,4 разів |
не змінився |
достатній |
зріс в 1,2 разів |
зріс в 1,08 разів |
недостатній |
знизився в 1,8 разів |
знизився в 1,14 разів |
Однією з умов такого оволодіння є усвідомлення педагогом ролі емоційно-виразної подачі свого ставлення до дитини, до її вчинку, дій, результатів діяльності поряд з іншими педагогічними способами впливу.
На пробудження гуманних почуттів можна розраховувати, запрограмувавши їх прояв у грі. Більше інших цій меті відповідає тематика дитячих ігор “в поліклініку”, “в лікарню”, “в родину”, “в залізничний вокзал”, “в пошту”, “в магазин”, що відтворюють взаємини людей. Вирішенню проблеми виховання гуманних почуттів у старших дошкільників сприяють також ігри-інсценівки та ігри-драматизації, зміст яких вихователю слід ретельно продумувати. Такі ігри можна включати у зміст етичних бесід, а можна використовувати і як самостійний методичний прийом
Особливістю дошкільного віку є невміння дитини визначити стан однолітка, що утруднює розвиток емоційних взаємин. У формуванні спрямованості на іншого важливе значення має виховання у дитини здатності бачити, розрізняти, розуміти і поділяти емоційний стан ровесника.
З метою навчання дітей невербальним засобам передачі емоцій та почуттів, розвитку емпатійних проявів, вмінню розуміти емоційний стан іншої людини слід активно використовувати дидактичні ігри та вправи. Нетривалі та прості у використанні вони можуть застосовуватись як у повсякденному житті, так і на спеціально організованих заняттях етичного змісту.
Останні доцільно планувати тематично, присвячуючи навчально-виховні завдання розвитку тієї чи іншої якості, гуманного почуття.
Велике значення у вихованні гуманних почуттів дошкільників належить художнім образам. Але художні образи можуть відігравати свою позитивну роль тільки при правильному їх використанні.
Цьому, зокрема, сприяє театралізація деяких з творів художньої літератури, особливо казок.
З метою усвідомлення дітьми внутрішнього змісту твору, слід використовувати бесіду, тобто цілеспрямоване обговорення з дітьми образів і фактів, зображених у творі. Перш за все слід виділити мораль твору і в той же час не перетворювати бесіду на сухе моралізування. Потрібно весь час зосереджувати дитячу увагу в межах бесіди, будити думку, вести дитину до потрібних висновків.
У старшій групі дитсадка необхідно приділяти більше уваги самоорганізації дітей і пов’язаному з нею контролю вихованців за власними діями і вчинками.
Дітей старшого дошкільного віку корисно об’єднувати навколо справ, що змушують їх разом радіти, переживати, відчувати почуття задоволення, виявляти доброту, сердечність. Великі можливості для таких справ містить ігрова і трудова діяльність. Старшому дошкільнику можна запропонувати: “Умієш грати у шахи – навчи свого товариша, потім організуємо шаховий турнір”; “У твого друга не виходить будівля із конструктора, поміркуйте удвох, як зробити краще”.
Заохочуючи самостійність дітей, можна запропонувати їм подумати, які святкові прикраси вони хотіли б виготовити для своєї групової кімнати, для зала або у подарунок малюкам.
Доцільно також давати дітям різноманітні доручення, стимулювати гуманні прояви дитини, адресовані оточуючим: вихователю, няні, медсестрі, іншим дорослим (зверни увагу, допоможи, зроби приємне). Слід спонукати дітей виражати гуманні почуття й до однолітків, вправляти їх в умінні виявляти такт, турботу, тепло до оточуючих, звертати увагу навіть на незначні прояви добрих почуттів один до одного, навмисне використовувати будь-яку ситуацію з метою навчити дітей з турботою ставитися до навколишніх. Не зайвим буде й цілеспрямоване створення вихователем ситуацій морального вибору.
Рекомендуємо почитати:
Аналіз літератури з досліджуваної проблеми
На важливості мовленнєвого розвитку для становлення духовно багатої мовної особистості завжди акцентували методисти. Протягом тривалого часу в методиці та шкільній практиці широко використо ...
Прогноз розвитку соціальної педагогіки як наукової
дисципліни: обґрунтування й висновки
Динамічний розвиток соціальних процесів в Україні ставить ряд нових завдань, серед яких досить важливими є завдання прогностичних розробок в області державної політики виховання, соціальних ...
Професійні знання та соціально-педагогічні якості
Учні високо цінують учителя, який володіє глибокими знаннями із дисциплін свого фаху, виявляє обізнаність із спорідненими дисциплінами, відзначається науковою ерудованістю. Окрім того учите ...
У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>