Добір та апробація педагогічних шляхів виховання гуманних почуттів у старших дошкільників

Нова педагогіка » Виховання гуманних почуттів у дітей старшого дошкільного віку » Добір та апробація педагогічних шляхів виховання гуманних почуттів у старших дошкільників

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 4

Сприятливі умови для розвитку позитивних навичок взаємодії в процесі спільної діяльності створюються завдяки тому, що їх можна з успіхом закріплювати на заняттях з різних розділів програми. Важливо, що така форма організації діяльності сприяла виробленню в дітей уміння співдіяти з ровесниками: домовлятися, розподіляти обов’язки тощо.

Зазначені вимоги до поведінки дітей під час спільної діяльності подавали дітям у вигляді таких правил:

починати роботу після розподілу обов’язків;

коли домовляєшся, спочатку запитай товариша, потім висловлюй своє;

самостійно помічай, кому потрібна допомога;

навчи товариша виконувати роботу;

ввічливо проси допомоги у інших;

умій, не перебиваючи, вислухати пораду товариша;

спільну роботу слід закінчувати разом.

Для здійснення цих виховних завдань ми широко використовували в своїй повсякденній роботі спостереження за працею дорослих в дитячому садку, на прогулянках та під час екскурсій.

Проте екскурсії з метою виховання гуманних почуттів не обмежувалися лише приміщенням дошкільного закладу. Великі можливості у цьому виховному напрямі дає навколишнє природнє середовище. Дуже важливо навчити дітей бути не просто спостерігачами рідної природи, але й захисниками, помічниками, друзями. З цією метою організовували з дітьми “зелені патрулі”. Дошкільнятам подобалось, що на рукавах у них зелені пов’язки й вони роблять корисну справу, захищаючи зелені насадження не лише від гусені та інших шкідників, але й від неусвідомлених вчинків, невиправданої жорстокості окремих дітей чи навіть дорослих. Розширенню діапазону емоційного сприйняття сприяло використання в роботі з дітьми творів образотворчого мистецтва, музики. Враховуючи виховну силу, мистецтва, сприятливий вплив його на духовний світ людини, ми цілеспрямовано, продумано організовували кожну зустріч з ним так, аби залишити слід у серці дитини, викликати почуття співпереживання, готуючи підґрунтя для зародження бажання самому зробити щось хороше.

В якості розглянемо використання нами у ході формуючого експерименту невеликої скульптури “Оленка з братом Іванком”. Запитання типу “Кого зображає ця скульптура?” не містять виховного впливу. Діти впізнають казку, називають її, скульптура подобається, але її драматичний зміст не усвідомлюється дітьми.

Зовсім інший результат ми отримували, навчаючи дітей заглиблюватися у сутність зображуваного явища: “Діти, уважно подивіться і скажіть, яка Оленка – весела чи сумна?”. Діти починали уважно розглядати скульптуру, їхні обличчя ставали серйозними. “Сумна”, - одноголосно вирішували вони. “Що ж вона говорить братові?”. Діти починають домислювати: “Ой, навіщо ж ти так вчинив? Тепер назавжди залишишся козликом”. Багато хто з дітей вже починають співчувати горю дівчини: “Як її шкода! В неї хустинка з голови сповзла, і ноги босі…”, “Й так втомилася, а тут ще така біда…”. Наступне запитання: “А що козлик-братик говорить?” викликає нову хвилю співчуття: “Пробач мене, я більше так ніколи робити не буду”. Діти співчувають бідним сиротам, пестять Оленку і козлика. Спрямована (за допомогою невеличкої бесіди) в потрібному напрямку увага дітей сприяє виявам співчуття, бажання втішити, підбадьорити.

Значні можливості у духовному збагаченні дитини містять й музичні твори. Так, наприклад, аби навчити дітей розрізняти стан людини, ми пропонували прослухати музичні твори П. І. Чайковського “Лялька захворіла” і “Нова лялька”. Полегшуючи дошкільникам сприйняття образу, ми показували ляльку, у якої була пов’язка-компрес на шиї: “Лялька застудилася і захворіла. Послухайте музику, вона розповість вам про те, як лялька себе почуває”. Ми супроводжували музичний твір словесною інтерпретацією, спонукаючи дітей не лише співчувати ляльці, а й виявляти гуманні почуття у дії: вкласти її у ліжко, гратися тихо, аби не заважати хворій.

За кілька днів ми поглиблювали уявлення дітей п’єсою П. І. Чайковського “Нова лялька”. Радісна, весела мелодія допомагала зрозуміти стан здорової ляльки, пробуджуючи позитивні емоції, пов’язані з її одужанням. Таке подання музичного твору сприяло, за нашими спостереженнями, розвитку чуйності до стану іншого, бажання допомогти, співдіяти.

Дуже важливий в житті дошкільника і театр, який дає можливість викликати у дитини справжній емоційний відгук на зображувані події, реальні гуманні почуття, спроектовані на персонаж.

Залучення дітей дошкільного віку до театру пов’язане в основному із виставами-казками. Враховуючи інтерес дітей до цього жанру, доступність дитячому сприйняттю, а також загальновідоме значення казки для морально-етичного виховання дітей ми обирали для театралізації відомі дітям твори цього жанру, а саме: “Лікар Айболить” К. Чуковського, українська народна казка “Івасик Телесик”, “Слоненя” Р. Кіплінга.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Рекомендуємо почитати:

Проведення уроків волейболу
Уроки фізичної культури є основною організаційною формою фізичного виховання школярів. їх проводять систематично протягом навчального року з урахуванням пори року для певної місцевості і ст ...

Контроль його суть, функції та види
Контроль, оцінка й облік знань учнів – важлива проблема теорії і практики навчання. Без перевірки або самоперевірки засвоєних знань, набутих умінь і навичок неможливе якісне вирішення цієї ...

Гурткова робота з математики
У початкових класах отримали розповсюдження різноманітні предметні гуртки, в тому числі й математичні. Для молодших школярів властива невгамовна цікавість, яку слід підтримувати й скеровува ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.edudirect.net