Добір та апробація педагогічних шляхів виховання гуманних почуттів у старших дошкільників

Нова педагогіка » Виховання гуманних почуттів у дітей старшого дошкільного віку » Добір та апробація педагогічних шляхів виховання гуманних почуттів у старших дошкільників

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 2

б) емоційна сторона, що містить різноманітну палітру позитивних і негативних емоцій вихователя;

в) виховний намір, закладений у спілкуванні (оцінюючий, інформативний, навчаючий);

г) аспект індивідуального і не індивідуального спілкування;

д)тривалість спілкування, яка може бути дуже різною і по-різному розподілятися серед дітей;

е) частота спілкування з однією дитиною чи групою дітей.

Перераховані аспекти були визначальними для нас у характері виховних впливів на дітей. Зв’язки між педагогом і дітьми повинні бути достатньо емоційними аби впливати на настрій вихованця, його почуття і готовність діяти.

Задача досить складна, враховуючи делікатність сфери почуттів. Її розв’язання вимагало педагогічної майстерності і великого такту.

Майстерність педагогічного такту виявляється перш за все у вмінні поєднувати різноманітність засобів, методів і прийомів впливу на дітей.

Уміння дітей виражати свої почуття до вихователя ми виховували і у звичайному спілкуванні, і у спеціально змодельованих ситуаціях, імітуючих складне становище дорослого. Наприклад, сидячи поруч з дитиною і даючи їй загальні вказівки, як слід поводитися на прогулянці. В момент пояснення “випадково” впускали якийсь предмет, що тримали в руці (ручку, олівець) і намагалися його підняти, але “не могли” (“не могли” однією рукою розстібнути браслет наручного годинника, “не могли” без сторонньої допомоги відкрити коробочку тощо). Основна мета подібних ситуацій – визначити, чи вміє дитина самостійно побачити складне становище дорослого і, відповідно, його реакцію.

В цілому ми відмічали підвищення активності дітей після підкріплення дорослим їхніх правильних дій як при мовленнєвих, так і жестово-мімічних впливах, що звичайно знайшло відображення в особливостях поведінки старших дошкільників: вони виправляли помилки, ставали більш уважними, доброзичливими.

Не менш цінною щодо виховання гуманних почуттів дітей є ігрова діяльність. Ігрові дії дітей соціальні за своєю спрямованістю. У них відображаються досвід і культура народу, вони завжди активно спрямовані на предмет або людину, з якою дитина вступає в контакти .

Ми намагалися спрямувати ігрові взаємини таким чином, щоб у них яскраво відображався гуманний характер стосунків дорослих, яких діти наслідують у грі. Ми створювали ігрові ситуації, у яких можна проявити турботу, слухняність, товарискість тощо. Спостерігаючи за іграми вихованців, доводилося зауважувати слушні моменти для створення моральних ситуацій і розвивати їх за допомогою звертань до дітей: “Поглянь, чи зручно ляльці у ліжку”, “Можливо їй треба заспівати колискову, аби вона швидше заснула”, “Лялька впала, забилася. Їй напевно боляче. Хто ж її пожаліє?”.

В іграх старших дошкільників яскраво відображаються сюжети, що відтворюють багатогранне життя людей, взаємини між ними.

Аби спрямувати виховний вплив гри на виявлення гуманних почуттів дітей, ми враховували наступні моменти:

Особливості гуманних проявів дітей в залежності від їхніх знань про моральні норми і досвід реальної поведінки.

Ми включали дітей в уявну ситуацію вирішення моральної колізії у вербальному плані. Показували їм сюжетні картинки на моральні теми, які мали допомогти дошкільникам спроектувати свою поведінку.

Особливості гуманних почуттів дітей в залежності від змісту, рольової структури і сюжетних характеристик гри. Якщо уявлення дитини про гуманні прояви були недостатньо глибокими чи неадекватними змісту гри, то створювались умови, за яких вона могла уточнити свої знання у моральній поведінці і за аналогією з поведінкою однолітків засвоїти способи реалізації цих знань у грі. Найбільш ефективним виявився прийом залучення дитини до ролі, що входила до цього у її “пасив”, а не “актив”, тобто не стільки звичної, скільки бажаної.

Функції гри у вихованні гуманних почуттів дітей. Слід було визначити, чи входять вони у внутрішній світ дитини завдяки відповідним змістовим характеристикам або рольовим вимогам.

Дітям пропонувалися сюжети, що включали турботу про людину, тварин: “Лікарня”, “Поліклініка”, “Залізничний вокзал”, “Новосілля”, “День народження”, “Зоопарк”. В багатьох іграх знаходило своє відображення життя дитячого садка “У нас новенька”, “Свято Нового року (8 Березня)”, “В лікаря”, “Готуємось до школи” та інші.

Критерії підбору підходящих ігор були наступними:

а) відображення у змісті гри моментів, що дозволяли виявляти гуманні почуття до іншого;

б) ступінь емоційної забарвленості ігрових дій дітей, зокрема виявлення співпереживання, співчуття, приязного ставлення, а також надання допомоги.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Рекомендуємо почитати:

Цілі та зміст навчання лексики. Активний, пасивний та потенціальний лексичний мінімум
Метою формування лексичної компетенції: формування лексичних навичок як важливого, невід’ємного компонента рецептивної та продуктивної мовленнєвої діяльності. Практична мета навчання інозем ...

Суть проектно-технологічної діялбності у процесі сільськогосподарської діяльності
В нормативних документах освіти проектно-технологічна діяльність позначений як «спосіб організації пізнавально-трудової діяльності учнів з метою вирішення проблем, зв’язаних в проектуванням ...

Характеристика надзвичайних ситуацій воєнного часу
Зброя масового ураження (ЗМУ) або зброя сильного ураження призначена для нанесення масових втрат і руйнувань. До існуючих видів ЗМУ належить: ядерна, хімічна і бактеріологічна зброя. Науков ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.edudirect.net