Добір та апробація педагогічних шляхів виховання гуманних почуттів у старших дошкільників

Нова педагогіка » Виховання гуманних почуттів у дітей старшого дошкільного віку » Добір та апробація педагогічних шляхів виховання гуманних почуттів у старших дошкільників

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 10

Формуючи в дітей уважне ставлення до однолітків і дорослих, необхідно пояснювати, чому саме так, а не інакше слід вчинити, спонукати дітей виявляти повагу, надавати посильну допомогу (“Допоможи своєму другові”, “Поділись іграшкою”, “Не ображай маленького”, “Жити слід дружно”, “Гратися краще разом”) і т.д.

Звичайно здійснення виховання гуманних почуттів у старших дошкільників повинне відбуватися у межах взаємодії ДНЗ і сім’ї.

Необхідно переконати батьків, що виховання почуттів дитини – це напружена, але творча й радісна праця. Почати роботу з батьками слід з встановлення довірчих взаємин, які сприяють кращому сприйняттю порад вихователя.

Рекомендуються різноманітні форми роботи з батьками: відвідування дітей вдома, індивідуальні і групові бесіди, консультації. Для проведення бесід, консультацій слід широко використовувати тематичні папки, інші засоби наочної агітації.

До розмови з батьками слід готуватися заздалегідь, продумати форму бесіди, враховуючи індивідуальні особливості батьків (рівень освіти, сімейний стан, погляди на виховання тощо).

Процес виховання гуманних почуттів батьки можуть спостерігати й безпосередньо в дитячому садку – для цього організовуються “дні відкритих дверей”. Детальне ознайомлення батьків з умовами життя їхньої дитини в дошкільному закладі відіграє значну роль у створенні в них довіри до дитсадка, вихователів. Крім того, познайомившись з однолітками своєї дитини, батьки не залишаються байдужими до того, яка гуманна основа закладена у взаємини їхньої дитини з товаришами по групі. Іншими словами, вони починають надавати цій проблемі того великого значення, на яке вона заслуговує.

В той же час слід взяти до уваги, що координація і узгодження зовсім не означають, що батьки повинні переносити методи виховання ДНЗ у сім’ю. Специфіка сімейного виховання, значимість і дієвість притаманних йому можливостей зберігаються.

Визначаючи зміст роботи з сім’єю, важливо виходити не лише із загальних для дошкільного закладу і сім’ї задач виховання, а й враховувати позитивні і негативні моменти виховання у кожній конкретній сім’ї.

Таким чином, вести роботу з батьками слід у трьох напрямках:

по-перше, вивчати досвід сімейного виховання і враховувати його досягнення й упущення в своїй педагогічній діяльності;

по-друге, надавати дійову допомогу батьками вихованні гуманних почуттів у дітей;

по-третє, координувати роботу з дітьми дитячого садка і сім’єю.

Звичайно, процес виховання гуманних почуттів не настільки простий і прямолінійний, що досить педагогу і батькам лише спрямувати свої зусилля на виховання співчуття, співпереживання, бажання допомагати іншим дією, і особистість одразу ж зміниться. Все набагато складніше, особливо на старших вікових рівнях, коли вже багато що закріпилося, склалося, зрослося з іншими якостями. Одне безперечно – розумне поєднання гуманних тенденцій у вихованні – повага, турбота, увага до іншої людини з певною мірою спрямованості й на себе, звичайно ж, принесе велику користь.

В процесі роботи над темою дослідження, простежуючи численні розробки її в психолого-педагогічній науці, зауважимо, що проблеми морального виховання завжди хвилювали філософів, психологів, педагогів. Важливе місце серед них належить вихованню гуманних почуттів.

Витоки проблеми знаходимо ще в найдавніших письмових джерелах педагогічної думки, зокрема “Повчанні дітям” Володимира Мономаха. Питанням морального виховання надавали вагомого значення українські філософи та просвітителі – Феофан Прокопович, Григорій Сковорода, численна когорта професорів Києво-Могилянської академії. Подальшого розвитку проблема набула у працях К. Ушинського, С. Русової, В. Сухомлинського, А. Макаренка та ін.

Багато вітчизняних і зарубіжних вчених займалися пошуком психологічних механізмів засвоєння дітьми моральних норм на різних вікових етапах. В дослідженнях вітчизняних психологів і педагогів (Л. Божович, Д. Ельконіна, В. Горбачової та ін.) розкрито основні шляхи засвоєння дітьми дошкільного віку моральних вимог, гуманних норм поведінки. Розвиток проблеми виховання гуманних почуттів пов’язаний з іменами В. Котирло, С. Ладивір, Ю. Приходько. Над питаннями виховання гуманізму і духовності працюють такі відомі вчені як І. Бех, Т. Поніманська, Г. Лаврентьєва. Сьогодні проблема особливостей прояву гуманних почуттів і виховання їх в сім’ї і дошкільному закладі постає з новою силою.

Сучасність з її економічними пріоритетами, прагматичними орієнтаціями на вузькоспрямовані чесноти (енергійність, діловитість, кмітливість тощо) витісняє проблеми гуманних взаємин. Сьогодні, як показують дослідження, незначна частина старших дошкільників здатна виявити чуйність до слабших за себе, без зовнішніх спонукань прийти на допомогу, добровільно взяти на себе частину чиїхось труднощів, поділитися з іншим, не сподіваючись на винагороду. Дуже часто діти виявляють гуманність, керуючись аж ніяк не моральними мотивами. Хоча, як було з’ясовано в ході експериментально-педагогічного дослідження, зміст виховання гуманних почуттів у дітей старшого дошкільного віку передбачає оволодіння дітьми 5-6 року життя принаймні елементарними формами вияву співпереживання, співчуття, співдії оточуючим – дорослим, одноліткам, молодшим за себе. Беручи до уваги нормативні та програмові вимоги, нами було визначено критерії та рівні сформованості гуманних почуттів у дітей старшого дошкільного віку. Такими критеріями є:

Страницы: 5 6 7 8 9 10 11

Рекомендуємо почитати:

Металопластика
Найпростішим, легким і доступним видом художньої обробки металів є металопластика. Найдоцільніше приступати до занять із металопластики у 5 класі, оскільки вона не потребує складних прийомі ...

Сутність диференційованого підходу в навчанні
Диференціація навчання стала визначальним фактором та умовою гуманізації і демократизації, відродження культурної функції національної школи. Саме в ній педагоги справедливо вбачають нові м ...

Психокорекційна робота з підлітками
Психокорекційна робота з підлітками заснована на тих же принципах, що й з дітьми. У той же час тут, природно, додаються нові компоненти, що відповідають віку. Приступаючи до роботи, психоло ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.edudirect.net