Робота із колективом у системі В.А.Караковського

Нова педагогіка » Педагогічні технології авторської школи В. Караковського » Робота із колективом у системі В.А.Караковського

Сторінка 5

Для молодшого школяра характерна підвищена потреба в спілкуванні з дорослими, головне місце займає вчитель, але сім'я не втратила своєї цінності. Потреба спілкування з батьками сильна, зв'язок з родиною у дітей цього віку ще досить міцний. Батьки авторитетні для учнів початкової школи. У молодших класах батьки зазвичай надають вчителю велику допомогу, яка стосується і виховної роботи з класом. З перших днів навчання дитини в школі багато батьків виявляють щирий інтерес до справ класу, їх хвилює, чим живе дитина, її внутрішній світ, інтереси, який він у спілкуванні, чи багато у нього друзів і які вони.

Однак залучення батьків до виховної роботи з класним колективом молодших школярів має певні труднощі: батьки мало знайомі один з одним і з дітьми класу, вони завантажені роботою, домашніми справами, погано уявляють, яку реальну користь можуть принести класу і школі, часом вони займають позицію сторонніх спостерігачів, які очікують результатів діяльності, що проводиться без їх участі. Все це вимагає цілеспрямованої роботи по створенню класного батьківського колективу, щодо залучення батьків до участі в житті класу і школи. Цьому сприяє спеціально організована колективна творча діяльність дітей і батьків (походи, ігри, збори, свята).

Задовго до вступу дитини до школи Караковський пропонував починати готувати батьків до їх нової позиції по відношенню до дітей в недільній школі для батьків. Вона працює кожної третьої неділі місяця. На заняття батьки найчастіше приходять з дітьми. Поки батьки зайняті серйозною справою, діти знайомляться зі школою, класами, слухають казки, дивляться діафільми, тобто вже до вступу в перший клас намагається познайомити та здружити майбутніх однокласників, показати їм ті класи, в яких вони будуть вчитися, «заразити» їх духом школи.

На заняттях в недільній школі батьків знайомлять з особливостями віку молодших школярів, розповідають про те, як розвивати пам'ять, мислення дітей, проводять заняття з тем: «Ваша дитина серед однолітків», «Гострі кути сімейного кола», «Гра в життя дитини» та ін Спілкування на цих заняттях дуже вільне, батьки задають масу питань, діляться досвідом виховання своєї дитини, беруть участь у практичних заняттях, грають з дітьми. У той же час батьки багато дізнаються про школу, в якій навчатимуться їхні діти, знайомляться з її традиціями, проникають в атмосферу життя школи. Таким чином протягом року пропонується прилучати батьків до школи, і вони психологічно вже готові стати нашими друзями і помічниками у роботі з класним колективом.

Одним з напрямків роботи з батьками є залучення їх до участі у загальношкільних справах. При підготовці до них батьки разом з дітьми складають сценарій виступу класу, допомагають на репетиціях, шиють костюми, складають вірші та пісні. В ході роботи у батьків з'являється бажання зробити свято яскравим, цікавим, вони проявляють фантазію, вигадують, все роблять разом з дітьми, радячись з ними, залучаючи їх до спільної діяльності. Робота з батьками вселяє в дітей упевненість, розширює коло спілкування, тому що діти контактують і з батьками однокласників.

Неоціненна роль батьків у роботі з зірочками. Кожну зірочку опікують батьки - члени класного батьківського комітету. Обмінюються телефонами, спільно готують виступи зірочки на класних святах, ходять в кіно, на екскурсії, в парк.

Батьки бачать свою дитину серед однолітків, допомагають йому знайти спільну мову з товаришами по зірочці, та й здатності самих батьків швидше розкриваються в невеликому колективі. Крім епізодичних виступів, батьки ведуть і постійну роботу з класом. Вони проводять спортивні заняття, ведуть гурток в'язання та математичний гурток, проводять екскурсії по Москві.

Щира зацікавленість батьків справами класу і школи, співробітництво один з одним і з дітками, прагнення включитися в життєдіяльність своїх дітей робить процес виховання більш ефективним.

Страницы: 1 2 3 4 5 

Рекомендуємо почитати:

Організація проведення і результати педагогічного експерименту
Апробація методики відбувалася на базі Харківської школи №38 під час педагогічної практики. В якості експериментальної групи було обрано 7-а, в якості контрольної групи 7-б клас. Одним із з ...

Аналіз рівня взаємозв’язку рівня фізичної підготовленості і мотивації до занять фізичною культурою
Було проведено аналіз показників взаємозв’язку рівня розвитку фізичних якостей, який виявив достовірну залежність швидкості від швидкісно-силової роботи, роботи на витривалість та спритност ...

Психологічні особливості розвитку математичного мислення молодших школярів під час розв’язування простих задач
Одним із завдань навчання математиці у початкових класах є забезпечення рівня математичної культури, необхідного для повноцінної участі школярів у навчальній діяльності. Математика є унікал ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net