Робота із колективом у системі В.А.Караковського

Нова педагогіка » Педагогічні технології авторської школи В. Караковського » Робота із колективом у системі В.А.Караковського

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 4

Комунарство народилося в самому кінці п'ятдесятих років в Ленінграді. Там, у Фрунзенському Палаці піонерів, народилася знаменита на всю країну Фрунзенська комуна. У її колиски стояли Ігор Петрович Іванов і Фаїна Яківна Шапіро.

Риси комунарства і його принципи.

Перше. Навчання кращого життя через включення в кращі відносини. Люди з гордістю називають себе комунарними, так як високі ідеали людей комуністичного майбутнього вважають для себе реальними життєвими орієнтирами і втілюють їх у своєму середовищі без побоювань бути осміяними. Це задоволення природної потреби юності в ідеалі.

Друге. Яскрава альтруїстична спрямованість, установка на постійне, щорічне доброзичництво, абсолютну безкорисливість, виховання в собі звички піклуватися про людей і отримувати від цього піклування задоволення. Ця позиція виробляє уміння бачити потреби оточуючих людей, завантажувати себе роботою на їх благо. У головному гаслі комунарів є фраза «Наша мета - щастя людей!».

Третє. П'ять «саме»: самоорганізація, самостійність, самовиховання, самоврядування і самоаналіз. Абсолютне неприйняття утриманства, робота без розрахунку на дорослих. Найвища особиста відповідальність за все, що відбувається навколо, активна позиція. При цьому заперечення всякого насильства, повна добровільність, постійна готовність підкоритися товаришеві або взяти на себе керівництво в будь-якій справі. Звідси часта змінюваність керівництва в комуні, робота чергових командирів.

Четверте. Нові взаємини з дорослими, з педагогами. Потреба дітей у старшому одному призводить до пошуку таких. Комунари самі запрошують до спільної з ними роботи дорослих, втілюючи їх повною довірою, але не надаючи їм ніяких переваг, крім гарантованої поваги. У такій ситуації зникає відчуття віку. Це ж вимагає від дорослих постійної творчої напруги, щоб не перетворитися на баласт, не втратити статус старшого друга.

П'яте. Творчість - риса будь-якої діяльності. Принципове прагнення зробити саму нудну справу цікавою, навіть святковою веде до постійної імпровізації, експромту. Ця ж якість є гарантією від формалізму. В одній з комунарских речівок говориться: «формаліст і бюрократ - найбільш отруйний гад!» Вигадування нових форм неминуче загострює увагу до інструментування, до педагогічної техніки. Тому всі комунари - люди яскраво виражених педагогічних схильностей.

Шосте. Колективізм в найвищому сенсі слова. Комуна - це союз однодумців, братів по духу, по боротьбі за краще життя. Комунари все роблять колективно: планують, працюють, аналізують. Але колектив не усереднює особистість, не призводить до людської однаковості. Навпаки, він допомагає сформувати в кожного комунара яскраву, неповторну індивідуальність. Почуття колективу породжує в комунарів постійну готовність прийти на допомогу товаришу, взяти на себе більшу частку його тяжкості.

Коли говорять про комунарську методику, мають на увазі найчастіше методику колективних творчих справ. Дійсно, КТС (колективна творча справа) - це головна методична одиниця. КТС - це ціла сукупність прийомів, дій, збудованих в певній послідовності.

Комунарська (або «орлятська») методика - це величезне багатство, яким сьогодні треба володіти кожному педагогу - вихователю. Але для цього потрібен певний рівень відносин. Якщо просто замінити старост черговими командирами, при цьому нічого не змінюючи ні в змісті, ні в характері їхньої діяльності та положення, толку не буде. Якщо закликати дітей до відвертості, але при першому ж незвичному судженні образитися і закотити істерику - це принесе непоправну шкоду вихованню. Якщо влаштувати розмову по колу, але при цьому говорити більше учнів і додавати після кожного слова дітей свої коментарі - це буде смішно і безглуздо. Якщо влаштовувати сцени ревнощів кожному колезі, який користується популярністю у ваших учнів, - це бридко, негідно вчителя. Якщо на батьківських зборах клястися в любові до дітей і підкреслювати свою жертовність, а насправді ненавидіти їх і дратуватися при першій появі дитини - треба негайно йти зі школи.

У цих випадках краще не користуватися методикою колективних творчих справ. Але хто всерйоз зважиться на цю методику, той дуже скоро відчує її перевагу перед педагогікою вимог і педагогікою заходів.

Роль батьків у вихованні дітей

Страницы: 1 2 3 4 5

Рекомендуємо почитати:

Сучасної методичні позиції викладання образотворчого мистецтва
Завдання сучасної методики з образотворчого мистецтва полягає в розв'язанні протиріччя між вираженням і відображенням, їх взаємозалежності та взаємозв'язку. Методика викладання образотворчо ...

Методи дослідження в методиці викладання іноземної мови
Методи дослідження мають на меті одержання наукових даних про закономірності навчання іноземних мов, про ефективність навчальних матеріалів, що використовуються, способів і форм навчально-в ...

Короткий курс адаптаційних занять для учнів перших класів "Перші дні у школі"
На нашу думку важливо саме на початку навчання допомогти дітям швидше адаптуватися до нових обставин, сформувати позитивне ставлення до навчання. Але, враховуючи обставини сучасної школи (п ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net