Робота із колективом у системі В.А.Караковського

Нова педагогіка » Педагогічні технології авторської школи В. Караковського » Робота із колективом у системі В.А.Караковського

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 3

7. Виховний процес дискретний: дитина не весь час знаходиться під впливом школи. Саме тому бажано, щоб цей вплив було яскравим, незабутнім, які мають.

8. Жодний виховний засіб не може бути добрим чи поганим, якщо він взятий у відриві від цілої системи впливів. Виховання ефективно, якщо воно системно.

9. Головним інструментом соціалістичного виховання є колектив школи, що діє на демократичних і гуманістичних принципах, що представляє союз дітей та дорослих, об'єднаних загальними цілями, загальною діяльністю, високоморальними відносинами і спільною відповідальністю.

Комунарська методика

Комунарська методика виникла у позашкільному середовищі і будувалася відразу як чисто виховна. Дана система почала формуватися в сфері дозвілля. Ця обставина, а також і те, що система відразу починала працювати в демократичному режимі, зорієнтована вона була на дитини, розвитку її творчих задатків, - все це створило сприятливі умови для використання комунарської методики. Спочатку її спробували на окремих, разових колективних справах.

Характерним у цьому сенсі став своєрідний клуб вихідного дня, так званий ТН (творча навчання).

Одного разу в школі з'явилося оголошення: «Увага! Завтра, в неділю, о 11 годині ранку, в школі стартує ТН-1. Членами його екіпажу може стати будь-який учень, вчитель або батько, хто хоче, щоб у школі жилося цікаво, дружно, весело. Чекаємо всіх бажаючих. Явка не обов'язкова ».

У першій недільній зустрічі взяло участь порівняно небагато людей - трохи більше 60 осіб. Але на ТН-2 прийшло вже більше ста сорока. З тих пір одну з неділь місяця ми відкриваємо школу для всіх бажаючих цікаво провести час у колі добрих друзів. Саме такий характер - дружній, невимушений, доброзичливий - носять ці зустрічі.

Отже, об 11 годині ранку збираються бажаючі. В актовому залі всі всідаються в загальне коло, в центрі якого запалюється світильник - бригантина з червоними вітрилами як символ дружби, вірності, романтики. Кілька дітей беруть в руки гітари, і в колі починають звучати улюблені пісні. Вони допомагають створити в залі обстановку дружелюбності і розкутості.

Починається перша частина творчого навчання. Це зустріч з цікавими людьми або колективами - з мандрівниками і вченими, робітниками і спортсменами, артистами та журналістами. Друга частина - творча. Всі присутні діляться на кілька груп. Кожна група одержує якесь завдання, яке потрібно підготувати протягом півгодини - години, а потім показати всім результат групового творчості. Наприклад, всі діляться за порами року: народжені навесні утворюють одну групу, народжені влітку - іншу і т. д. Кожна група через відведений час повинна «захищати» свою пору року, довівши, що вона є найкращою.

Зустріч закінчується загальними піснями, які присвячуються іменинникам або товаришам, службовцям в Армії.

Ця недільна зустріч істотно відрізняється від виховного заходу, проведеного за правилами традиційної методики. У ній немає точного плану, відпрацювання тексту і дій, немає заздалегідь прогнозованого результату. Проте багато експромтів, вигадок, гумору, творчості.

Що таке комунарство? Караковський виділив чотири підходи до визначення цього поняття.

- це - життєва концепція вихователів-ентузіастів, їх педагогічна віра; караковський педагогічний колектив виховання

- це – рух дорослих і дітей, здійснений в певних історичних (тимчасових) рамках;

- це - організація, союз однодумців, одновірців. Це - те, що залишилося від рухів та організацій, що були відсіяні і перевірені часом, а саме - методика, інструмент конструювання педагогічної реальності. При цьому важливо підкреслити, що найбільший успіх ця методика має тоді, коли вона здійснюється не як простий набір операцій, а як реалізація гуманістичної і демократичної педагогічної концепції.

Розвиваючись у позашкільному середовищі, Комунарська методика будувалася відразу як чисто виховна, поза навчальним процесом, поза офіційної структури школи. У школі панував авторитаризм, в умовах позашкільного дитячого закладу, якому відводилася роль організатора дозвілля, свобода педагогічної творчості і маневру була відносно більшою.

Ось чому введення комунарської методики в шкільне життя вимагає обачності і терпіння, почуття ситуації і точного розрахунку. Справа в тому, що в школі є чимало умовностей, обов'язкових моментів режиму, є і нудна, повсякденна, навіть рутинна робота. На одному інтересі і романтиці все шкільне життя не побудувати. Але саме зараз, як ніколи, життя і побут школи потребують оновлення, а методика виховання - звільнення від дидактичного пресу, від засміченості і формалізму. І тут неоціненну допомогу надасть Комунарська методика.

Страницы: 1 2 3 4 5

Рекомендуємо почитати:

Підготовка до проведення уроків природознавства з використанням плану і карти в сучасній початковій школі
Карта – важливе джерело географічних знань, щоб вміти читати карту учні повинні спочатку опанувати географічну грамоту. Читати карту – це означає навчитися за поєднанням символів бачити міс ...

Тарас Шевченко “Зоре моя вечірняя”. Урок в 5 класі
Тема: Тарас Шевченко “Зоре моя вечірняя”. Любов поета до простого народу і ненавистьдо кріпосників. Мета: розкрити інтонаційне й емоційне багатство поезії, визначити головну думку твору, з’ ...

Загально-методичні аспекти проведення психолого-педагогічного дослідження
Найдоцільнішим способом дослідження, прослідковування та розробки стратегії оптимізації процесу навчання є застосування експерименту, як методу збору педагогічних фактів в спеціально створе ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.edudirect.net