Знання про взаємозв'язки допомагає учням робити самостійні висновки.
1. Організовуючи спостереження слід пояснити причину опадів: дощу, веселку, букві дослідження в галузі метеорології, Ю. Дмитрієва "Чому вірити, що перевірити!"
Розповіді про досягнення в освоєнні космосу, ознайомлення з будовою людського організму - виявлення різних хвороб і боротьба з ними, властивості мінеральних джерел, вивчення свійських тварин і культурних рослин довести, що людина своєю працею змінила природу та інше.
2. Важливу роль відіграє ознайомлення учнів з бойовими подвигами, працею людей, села, району, області республіки. Виховання патріотизму це насамперед використання краєзнавчого матеріалу.
3. У цій справі велике значення має позакласна література ігри-подорожі, бесіди. Походи по рідному краю.
4. Включати уже з молодших класів у суспільно-корисну, продуктивну працю: заготівля сіна, гілкового корму, рослинних решток для підгодівлі тварин, згрібання опалого листі для підстилки, збір лікарських рослин, насіння квітів та декоративних рослин, вирощування квітів, с/г рол сни, виготовлення годівниць підгодівля птахів взимку.
Патріотичне виховання тісно пов'язане з екологічним вихованням.
Екологічне виховання
Свідоме ставлення повинно формуватися з дитинства, у сім'ї, школі і можливе, коли у дітей екологічна культура і знання у даній галузі.
Екологічне навчання і виховання - це психолого-педагогічний процес, спрямований на формування знань наукових основ природокористування, необхідних переконань і практичних навичок, певної орієнтації і активної життєвої позиції в галузі охорони природи, раціонного використання і відтворення природничих ресурсів.
Відповідальні роль належить початковій школі, яка є однією з перших ланок становлення людини - громадянина.
Сухомлинський "Якщо добрі почуття не виховати в дитинстві, їх ніколи не виховаєш. У дитинстві людина повинна пройти емоційну школу - школу виховання добрих почуттів".
Вивчення стану сформованості наукового світогляду учнів на уроках природознавства у ході констатувального етапу експерименту. Метою експериментальної роботи стало визначення критеріїв, та рівнів сформованості наукового світогляду учнів на уроках природознавства.
На констатувальному етапі дослідження були поставлені наступні завдання:
визначити рівні розвитку наукового світогляду учнів на уроках природознавства засобами самостійності;
з’ясувати особливості формування наукового світогляду учнів;
визначити показники, критерії розвитку та формування наукового світогляду учнів на уроках природознавства;
Для реалізації цих завдань дослідження було проведене обстеження учнів почасткової школи Володарської ЗОШ I - III ступенів №2.
Для отримання матеріалів велися спостереження за поведінкою учнів в різних видах діяльності,, проводилися бесіди з учнями, здійснювалися зрізи виконання ними завдань.
У процесі експериментального дослідження спочатку виявлено рівень сформованості наукового світогляду унів на уроках природознавства, а потім визначено загальний рівень - коефіцієнт сформованості наукового світогляду засобами самостійної роботи. Для цього до кожного критерія, що визначає ступінь розвитку в дитини розвиток зв’язного мовлення, були обрані адекватні методики, які застосовувалися в експериментальних (20 осіб) і контрольних (20 особи) групах дітей. Розглянемо запропоновані методики й результати їх здійснення з дітьми за кожним критерієм сформованості.
Рекомендуємо почитати:
Історія становлення логопедичної допомоги дітям
Україні
В даний час відмічається помітний прогрес в розвитку логопедії. На основі психологічного аналізу отримані данні про механізми найбільш складних форм мовної патології (афазії, алалії, та заг ...
Велика Хартія університетів
Болонський університет, як найстарший університет в Європі, не випадково став ініціатором міжурядової міжнародної реформи у 1999 році. Тринадцять років до того, у 1986, цей навчальний закла ...
Роль педагога в організації проектної діяльності
Як свідчить досвід, учням важко самостійно опанувати технологію роботи над проектом. Важлива роль на всіх етапах діяльності відводиться педагогу, котрий з одного боку, є організатором проек ...
У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>