Робити чи не робити. Бути чи не бути. Бути всім, бути менше або бути зовсім нічим.
Як і для дерево, для нас буде кращим випробування рости вгору і в ширину, використовуючи всі наші можливості. Чому б не робити все, що ми можемо, в кожен момент часу, коли можемо, робити найкращим способом, робити якомога довше?
Створити стільки скільки дозволяє нам талант, можливість, бажання - ось що повинно стати нашою життєвою метою. Почати робити менше, ніж ми можемо зробити, означає зазнати поразки в цій справі.
Результати являються кращим показником прогресу людини. Не розмова. Не пояснення. Не виправдання. Результати! І якщо наші результати менше, ніж це передбачає наш потенціал, то нам треба намагатися сьогодні стати більшим, ніж ми були вчора. Саме великі нагороди завжди достаються тим, хто привносить великі цінності в себе і в навколишній світ, як результат того, ким вони стали.
Розглянемо як правильно ставити цілі та здійснювати заплановане.
Щоб чого не будь досягти в цьому житті, не важливо, у якій сфері мало просто поставити мету. Для досягнення мети над нею потрібно багато працювати. А це має на увазі докладання зусиль, виконання обов’язків та самодисципліну. Але в той же час, побачити мета - означає на половину її досягти. Нижче будуть наведено декілька порад, які дозволяють людині більш успішно оволодіти ставити цілі, а головне, завжди досягати наміченого. Бо це - залог професійного и особистого успіху. Потрібно відмітити наступне якщо людина поставила собі мету, можна бути впевненим: у неї є все для її досягнення. «Бажання нам даються разом з можливостями для їх реалізації»
Правило перше: Мета повинна бути сформульована в стверджувальній формі.
Наприклад:
Невірно: «Я не хочу, щоб подібний випадок ще колись трапився зі мною».
Вірно: «Я хочу щоб у майбутньому усе налагодилось».
Правило друге: Велика мета повинна бути роздроблена на більш мілкі під цілі, тоді мета буде виглядати більш реалістичною, и буде вимальовуватись певний план дій.
Пример: «Я хочу вести здоровий спосіб життя».
Розбиття на під цілі: Я хочу:
три рази на тиждень ходити до спортивного залу та займатися там по півтори години;
правильно харчуватися;
кинути палити;
алкоголь вживати тільки на свята;
Під цілі можна розбити на ще більш мілкі цілі. Наприклад, «правильно харчуватися» включає в себе:
Їсти більше фруктів та овочем;
замість чорного чаю пити зелений;
пити більше рідини ощелачіващій: свіжовичавлені соки, трав'яні чаї, зелений чай;
замість свинини їсти рибу та птицю (краще у відварному вигляді);
готувати супи на воді, а не на м’ясному бульйоні;
замість булочок, тортів і тістечок їсти сухофрукти та мед;
намагатися щодня вживати сир і кисломолочні продукти, збагачені біфідо- і лактобактеріями.
Правило трете: необхідно повністю брати відповідальність за досягнення мети на себе і бути активним. Важливо завжди пам’ятати, що коли ситуація повністю знаходиться пі вашим контролем ви дієте з максимальною ефективністю. Переконайтеся, що ви контролюєте ситуацію, що можливість досягнення мети залежить від вас, а не від кого-небудь ще.
Правило четверте: дуже корисним і ефективним виявляється представити в письмовому вигляді заздалегідь чітко сформульовані цілі (а також під цілі). Приклад:
Рекомендуємо почитати:
Значення і смисл слова. Розвиток значення слова
Походження слова. Відомо, що мова є складною системою кодів, яка сформувалася у суспільній історії. При детальнішому розгляді зрозуміло, що нас цікавитеме слово і його семантична будова, т. ...
Напрями та форми розумового виховання обдарованих дітей
Гостра практична потреба в методах відбору обдарованих дітей для навчання в спеціалізованих школах з високим розумовим розвитком дитини, або з поглибленим вивченням певного навчального чи т ...
Стан проблеми формування пізнавального інтересу в учнів засобами практичної
спрямованості в школі
Практичну спрямованість курсу зведено в програмі до традиційних «Значення у природі та житті людини». Можливості для посилення практичного спрямування знань мають багато тем курсу, але брак ...
У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>