Методика організації активного відпочинку дітей дошкільного віку

Нова педагогіка » Методика організації активного відпочинку дітей старшого дошкільного віку » Методика організації активного відпочинку дітей дошкільного віку

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 6

У другу половину дня провели гімнастику пробудження „Пори року”, заключну бесіду про вітаміни та подивились виставу „Здоровим будь”. Працюючи з дошкільнятами, ми переконались у тому, що за умови правильної організації днів здоров’я, вони сприяють не тільки фізичному, а й моральному вихованню, викликають позитивні емоції, об’єднують педагогів, батьків і дітей спільною захоплюючою справою. Діти граються в цікаві улюблені ігри, слухають музику, співають, танцюють, займаються творчою діяльністю. Педагог повинен забезпечити спокійне спілкування дітей, яке сприяє оздоровленню, попереджує втому.

Аналузуючи проведені нами дні здоров’я, ми прийшли до висновку, що для досягнення високої ефективності дня здоров’я потрібна велика підготовча робота, яка включає наступні етапи:

- визначення дати дня здоров’я;

- вибір місця проведення;

- складання програми;

- виготовлення і підготовка інвентарю;

- запрошення гостей.

Настрій дітей, їх активність будуть тим кращими, чим вдумливішою буде підготовка до нього. Дуже важливо, щоб про час та програму наступного дня здоров’я батьки і діти знали заздалегідь. Для цього спеціально виготовляються тематичні фотовиставки, стенди із показниками фізичного розвитку дітей. У цей день для батьків влаштовуються консультації лікаря, методиста, завідуючої з практичних питань, пов’язаних з впровадженням фізкультури у повсякденне життя дітей. Батьки повинні знати про нормативи і результати рухових вмінь і навичок дітей.

Усі види організації активного відпочинку плануються і обговорюються на засіданнях педагогічної ради дошкільного навчального закладу. У підготовці різних форм активного відпочинку можуть приймати участь батьки, спонсори. Часто на свята і розваги запрошують школярів, старших братів і сестер, видатних спортсменів та інших цікавих людей.

Планування різних форм організації активного відпочинку дошкільнят взаємозбагачують і взаємодоповнюють одна одну. Таким чином воно створює сприятливі умови для гармонійного поєднання фізичного, музичного, естетичного, морального розвитку дітей.

У ході нашого дослідження ми відмітили головну особливість – якими б досконалими методами не проводився активний відпочинок у дошкільному навчальному закладі, він не досягне бажаного результату без підтримки та активної участі батьків.

Сучасний темп життя, особливо у містах, приводить нас до постійного нервового перевантаження, збільшує вірогідність стресових ситуацій. У мешканців міста часто відсутня можливість відпочити, забувши про свої буденні справи. Тому атмосфера в сім’ях буває не рідко напруженою, спілкування батьків з дітьми часто засноване на зауваженнях, настановах і є нерівноправним. І тільки спільний відпочинок з рухливими іграми, в яких малюки за рахунок своєї спритності, великої рухливості мають інколи переваги над батьками, допомагає дітям самостверджуватися.

Під час ігор та розваг діти і батьки ніби по-новому знайомляться. Часто дошкільники навіть не уявляють собі, що їхні батьки вміють грати баскетбол, футбол, хокей, стрибати через скакалку, займались колись спортом. Побачивши спортивну підготовленість своїх батьків, вони змінюють своє відношення до них, пишаються ними. І батьки бачать своїх дітей зовсім іншими – рухливими, спритними, сміливими, знаючими та вміючими.

Тому ми спробували налагодити більш тісний зв’язок із сім’ями. Нами була проведена робота щодо роз’яснення батькам користі активного відпочинку для повноцінного різностороннього розвитку дітей, психофізичної готовності їх до праці, навчання в школі, підготовки до життя.

Ми провели батьківські збори на тему „Активний відпочинок – ефективний засіб зближення дорослих і дітей”, на яких розповідали про причини захворюваності дітей, про користь спільного відпочинку для зміцнення здоров’я; удосконалення захисних функцій організму, підвищення стійкості до захворювань та несприятливих впливів зовнішнього середовища; розвитку фізичних якостей, рухових здібностей; виховання позитивних рис характеру та морально-вольових якостей дітей дошкільного віку.

Під час групових та індивідуальних бесід з батьками ми обговорювали такі теми: „Роль сім’ї у вихованні активної особистості”, „Взаємозв’язок роботи дитячого закладу і сім’ї в організації різних видів активного відпочинку”, „Як організувати активний відпочинок вдома”, „Ваш вихідний день”, „Все – для здоров’я малят”, „Рухливі ігри на природі”, „Граємось на асфальті”, „Ігри в квартирі”, „Активний відпочинок біля водойми”.

В ході проведення бесід, консультацій, діалогів з батьками ми пересвідчились у тому, що причиною не підтримки, неодобрення організації активного відпочинку у дошкільному навчальному закладі та вдома є неосвіченість батьків, недооцінка ними значення їх участі в організації спільного відпочинку для виховання позитивних рис характеру та морально-вольових якостей дитини; незнання умов організації та методики проведення активного відпочинку у сім’ї. Тому одним із важливих завдань педагогічного колективу є широка пропаганда значення активного відпочинку дошкільників серед батьків. Ми пояснювали їм важливість спільних ігр і спортивних вправ для емоційного розвитку малюків. У куточку для батьків запровадили рубрику „Пограйтесь вдома”, у якій знайомили батьків з різноманітними спортивними та рухливими іграми, які можна провести в умовах квартири, на асфальті, у лісі, на річці.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Рекомендуємо почитати:

Труднощі навчання читання та письма турецькою мовою учнів початкової школи
Процес навчання читання та письма турецькою мовою на початковому етапі може ускладнюватися рядом об'єктивних та суб'єктивних факторів. До об’єктивних труднощів відносять труднощі орфографіч ...

Керівництво самостійною роботою учнів
Основна вимога К.Д. Ушинського до керівництва самостійною роботою полягає в тому, щоб кожне завдання, його зміст і способи виконання були б досить добре пояснені вчителем. Важке, незрозуміл ...

Проектування плану та струнко-логічної схеми з теми
Для характеристики теми необхідно детально вивчити її зміст за навчальною програмою предмета і навчальною літературою, визначити місце і значущість цієї теми для подальшого навчання і майбу ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net