Методика організації активного відпочинку дітей дошкільного віку

Нова педагогіка » Методика організації активного відпочинку дітей старшого дошкільного віку » Методика організації активного відпочинку дітей дошкільного віку

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 5

Якщо свято проводять в приміщенні, можна використати світлові ефекти (виключення світла, чи освітлення місця появи героїв).

В кінці проводимо спільну гру середньої рухливості. Наприклад: „Мишоловка”, „Каруселі”, організовуємо масовий танок. Весело проводимо нагородження. Вимпели, емблеми, сувеніри розміщуємо на самому видному місці в групі. Індивідуальні призи діти забирають додому, але батькам радимо обов’язково знайти вдома таке місце, звідки призи побачать всі. Такий куточок переможця з фотографіями та малюнками допоможе формувати у дошкільнят стійкий інтерес до занять з фізкультури, до своїх досягнень у спорті, що є важливою умовою формування мотивації здорового способу життя.

Поєднуючи у собі різні види мистецтва, спортивні свята ґрунтуються на емоційному художньому матеріалі, дають дітям багато приємних переживань, збагачують новими враженнями і уявленнями.

Успішним вважають те свято, в результаті якого діти у самостійній ігровій діяльності відтворюють його епізоди.

У системі заходів, спрямованих на зміцнення здоров’я і фізичний розвиток дітей, важливе місце належить дням здоров’я. Даний вид активного відпочинку ми проводили в останній день кожного місяця. Влаштовуються дні здоров’я для всіх груп разом або окремо для дітей молодшого і старшого дошкільного віку. До участі в них залучаємо учнів початкових класів, учителів, батьків, всіх працівників дошкільного закладу.

Це ефективний метод залучення дітей до регулярних занять фізичною культурою, виховання у малят прагнення бути здоровими, сильними, витривалими.

Основний зміст будь-якого дня здоров’я включає заходи, передбачені програмою з фізичного виховання. Різноманітні змагання в іграх, естафетах, старти з окремих видів фізичних вправ (біг, стрибки, метання, лазіння), розваги-атракціони тощо.

Так, взимку до програми дня здоров’я включаємо різноманітні вправи, ігри-змагання із санками, лижами, ковзанами. Молодші діти беруть участь у катанні на санчатах з гірки, веселих естафетах, ліпленні сніговика. Старші – в іграх і змаганнях на лижах, грі в хокей, катанні на ковзанах тощо. Для цього заздалегідь готуємо снігові лабіринти, вали, гірки, льодові доріжки, катки, розчищені майданчики.

У весняно-літній період можливості для успішного, насиченого проведення днів здоров’я безмежні. Діти беруть участь у найрізноманітніших змаганнях та іграх, демонструють свої вміння у виконанні різних фізичних вправ, виборювати першість у бігу, стрибках, катанні на велосипедах і самокатах, неодмінними складовими мають бути веселі атракціони, естафети, розваги. Так дітям молодшого віку пропонуємо ігри з м’ячем – „влучи у ямку”, „забий м’яч”. Старшим дітям – перетягування каната, біг із зв’язаними ногами у парах, біг у мішку та ін.

Восени до програми дня здоров’я вводимо фізкультурні розваги, ігри, атракціони для малят, футбол, хокей на траві, баскетбол, настільний теніс (за спрощеними правилами), різноманітні спортивні вправи – для старших.

Складаючи систему роботи з активного відпочинку на навчальний рік ми включили теми спрямовані на формування позитивного відношення до загартування ( „Холодна вода для хвороби не біда”, Сонце, повітря і вода – наші найкращі друзі”), до фізичної культури і спорту „Міцніш за нас нема нікого”, „Подорож у країну Спортландію”), до гігієнічних процедур і режиму дня („Свято чистоти”, „Подружись із Здоров’ятком”), до свого здоров’я (Вітаміни-помічники”, „В гостях у Айболита”, „Пригоди Нехворійка”).

У цей день ми більшість заходів проводимо на свіжому повітрі, добираючи до них оргінальні комплекси фізичних вправ, ігри, конкурси. У день здоров’я ми проводимо ранкову гімнастику з яскравими атрибутами (стрічками, квітами, м’ячами) чи за цікавим сюжетом: „У цирку”, „На лісовій галявині”, „Веселі півники”. Іноді проводимо нетрадиційні фізкультурні заняття „Мандрівка навколо світу”, „Джунглі кличуть”, „Підводне царство” або прогулянку-похід за межі дошкільного навчального закладу (на берег річки Плоска, у парк). До програми дня здоров’я включаємо спортивні свята, розваги, лялькові вистави з відповідною тематикою. Велику увагу приділяємо загартувальним процедурам, самостійній руховій діяльності.

Хоча навчальні заняття у цей день не проводимо, однак дозвілля дітей заповнюємо бесідами, читанням художньої літератури, театралізаціями, самостійною художньою діяльністю на теми здорового способу життя.

Наприклад, під час дня здоров’я „Вітаміни-помічники” ми проводили ранкову гімнастику, бесіду про вітаміни, рухливі ігри „Хто швидше вирве моркву”, „Будь ласка”, „Забери іншого”, „Город-хоровод”. Під час прогулянки діти спостерігали за кущем калини і слухали розповідь вихователя про цілющі властивості цієї лікарської рослини. Малята із задоволенням намагались розвеселити кущ калини хороводом „Ой у лузі калина” та українськими народними іграми „Квач”, „Гуси”, „Третій зайвий”. (додаток М)

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Рекомендуємо почитати:

Завдання майстра по організації позаурочної зайнятості учнів
У кожний з періодів перед учнями ставляться цілком конкретні завдання, бо рівень трудової і моральної вихованості перебуває в постійній динаміці, змінюються ступінь розвитку колективу, хара ...

Темп і динамічні відтінки
Емоційний стан людини відображається на його поведінці. Так, тривозі і неспокою, звичайно, властиві помірні темпи. Відтінки музичних темпів таких різноманітні, як і емоції. Сумна музика, як ...

Урок перевірки корекції знань та вмінь
Цей тип можна вибирати для проведення підсумкового уроку за семестр та рік. Використати його можна лише в початкових класах, де такі уроки заплановані в програмах з народознавства. Структур ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net