Методика організації активного відпочинку дітей дошкільного віку

Нова педагогіка » Методика організації активного відпочинку дітей старшого дошкільного віку » Методика організації активного відпочинку дітей дошкільного віку

Сторінка 5

Якщо свято проводять в приміщенні, можна використати світлові ефекти (виключення світла, чи освітлення місця появи героїв).

В кінці проводимо спільну гру середньої рухливості. Наприклад: „Мишоловка”, „Каруселі”, організовуємо масовий танок. Весело проводимо нагородження. Вимпели, емблеми, сувеніри розміщуємо на самому видному місці в групі. Індивідуальні призи діти забирають додому, але батькам радимо обов’язково знайти вдома таке місце, звідки призи побачать всі. Такий куточок переможця з фотографіями та малюнками допоможе формувати у дошкільнят стійкий інтерес до занять з фізкультури, до своїх досягнень у спорті, що є важливою умовою формування мотивації здорового способу життя.

Поєднуючи у собі різні види мистецтва, спортивні свята ґрунтуються на емоційному художньому матеріалі, дають дітям багато приємних переживань, збагачують новими враженнями і уявленнями.

Успішним вважають те свято, в результаті якого діти у самостійній ігровій діяльності відтворюють його епізоди.

У системі заходів, спрямованих на зміцнення здоров’я і фізичний розвиток дітей, важливе місце належить дням здоров’я. Даний вид активного відпочинку ми проводили в останній день кожного місяця. Влаштовуються дні здоров’я для всіх груп разом або окремо для дітей молодшого і старшого дошкільного віку. До участі в них залучаємо учнів початкових класів, учителів, батьків, всіх працівників дошкільного закладу.

Це ефективний метод залучення дітей до регулярних занять фізичною культурою, виховання у малят прагнення бути здоровими, сильними, витривалими.

Основний зміст будь-якого дня здоров’я включає заходи, передбачені програмою з фізичного виховання. Різноманітні змагання в іграх, естафетах, старти з окремих видів фізичних вправ (біг, стрибки, метання, лазіння), розваги-атракціони тощо.

Так, взимку до програми дня здоров’я включаємо різноманітні вправи, ігри-змагання із санками, лижами, ковзанами. Молодші діти беруть участь у катанні на санчатах з гірки, веселих естафетах, ліпленні сніговика. Старші – в іграх і змаганнях на лижах, грі в хокей, катанні на ковзанах тощо. Для цього заздалегідь готуємо снігові лабіринти, вали, гірки, льодові доріжки, катки, розчищені майданчики.

У весняно-літній період можливості для успішного, насиченого проведення днів здоров’я безмежні. Діти беруть участь у найрізноманітніших змаганнях та іграх, демонструють свої вміння у виконанні різних фізичних вправ, виборювати першість у бігу, стрибках, катанні на велосипедах і самокатах, неодмінними складовими мають бути веселі атракціони, естафети, розваги. Так дітям молодшого віку пропонуємо ігри з м’ячем – „влучи у ямку”, „забий м’яч”. Старшим дітям – перетягування каната, біг із зв’язаними ногами у парах, біг у мішку та ін.

Восени до програми дня здоров’я вводимо фізкультурні розваги, ігри, атракціони для малят, футбол, хокей на траві, баскетбол, настільний теніс (за спрощеними правилами), різноманітні спортивні вправи – для старших.

Складаючи систему роботи з активного відпочинку на навчальний рік ми включили теми спрямовані на формування позитивного відношення до загартування ( „Холодна вода для хвороби не біда”, Сонце, повітря і вода – наші найкращі друзі”), до фізичної культури і спорту „Міцніш за нас нема нікого”, „Подорож у країну Спортландію”), до гігієнічних процедур і режиму дня („Свято чистоти”, „Подружись із Здоров’ятком”), до свого здоров’я (Вітаміни-помічники”, „В гостях у Айболита”, „Пригоди Нехворійка”).

У цей день ми більшість заходів проводимо на свіжому повітрі, добираючи до них оргінальні комплекси фізичних вправ, ігри, конкурси. У день здоров’я ми проводимо ранкову гімнастику з яскравими атрибутами (стрічками, квітами, м’ячами) чи за цікавим сюжетом: „У цирку”, „На лісовій галявині”, „Веселі півники”. Іноді проводимо нетрадиційні фізкультурні заняття „Мандрівка навколо світу”, „Джунглі кличуть”, „Підводне царство” або прогулянку-похід за межі дошкільного навчального закладу (на берег річки Плоска, у парк). До програми дня здоров’я включаємо спортивні свята, розваги, лялькові вистави з відповідною тематикою. Велику увагу приділяємо загартувальним процедурам, самостійній руховій діяльності.

Хоча навчальні заняття у цей день не проводимо, однак дозвілля дітей заповнюємо бесідами, читанням художньої літератури, театралізаціями, самостійною художньою діяльністю на теми здорового способу життя.

Наприклад, під час дня здоров’я „Вітаміни-помічники” ми проводили ранкову гімнастику, бесіду про вітаміни, рухливі ігри „Хто швидше вирве моркву”, „Будь ласка”, „Забери іншого”, „Город-хоровод”. Під час прогулянки діти спостерігали за кущем калини і слухали розповідь вихователя про цілющі властивості цієї лікарської рослини. Малята із задоволенням намагались розвеселити кущ калини хороводом „Ой у лузі калина” та українськими народними іграми „Квач”, „Гуси”, „Третій зайвий”. (додаток М)

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Рекомендуємо почитати:

Експериментальні задачі з хімії
Експериментальні задачі – це завдання практичного характеру, відповіді на які учні знаходять у процесі спостережень за дослідами. На відміну від лабораторних робіт і практичних занять експе ...

Методика дослідження рівня продуктивності розумової діяльності
Дослідження рівня продуктивності розумової діяльності проводилося по методиці, запропонованою Б.П. Нікітіним (1991 р) Тест на "продуктивність розумової роботи" (ПРР) досить точно ...

Експериментальне дослідження соціально-педагогічноїї агресивності у дітей
У процесі експериментальної роботи стояло завдання перевірити гіпотезу про те, що рівень агресивності молодших школярів значно знизиться, якщо застосувати соціально-педагогічну технологію к ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.edudirect.net