Методика організації активного відпочинку дітей дошкільного віку

Нова педагогіка » Методика організації активного відпочинку дітей старшого дошкільного віку » Методика організації активного відпочинку дітей дошкільного віку

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 4

У сценаріях свят передбачаємо виступи дітей, які читають вірші, виконують пісні, танці, фокуси. Звичайно тут без підготовки не обійтись, але ми відмовились від тривалих репетицій. Ці заходи організовуються для дітей, а не для глядачів і гостей. Тому тут варто вводити експромт, а не зазубрений діалог з певними відповідями. Сюрпризні моменти повинні бути для дітей абсолютною таємницею.

Свято проводить ведучий, який володіє індивідуальними і професійними якостями педагога-організатора. Відомо, що на 80% успіх свята залежить від підготовки і здібностей ведучого. Тому він має бути: артистичним, вміти керувати колективом дітей, знати і враховувати їх особливості, за необхідністю вміти змінювати сценарій по ходу проведення свята, регулювати фізичне, психічне та емоційне навантаження. Бажано, щоб він був спортивним і по мірі необхідності міг виконати ту чи іншу вправу.

Проаналізувавши проведені нами свята, ми переконались, що дуже доречно вводити двох ведучих. Вони можуть підстрахувати один одного у разі непередбаченої ситуації.

У призначений для заходу день зранку у д/з створюється атмосфера очікування веселощів. Кожна дитина (чи група дітей) разом з вихователем або його помічником відповідає за конкретну частину підготовчої роботи: одні розносять запрошення, інші розкладають лави, розвішують святкові гірлянди, повітряні кульки. Професіоналізм організаторів полягає у тому, щоб залучити до процесу підготовки всіх, не присікати ініціативу дітей, а дати їм можливість відчути себе повноправними господарями міроприємства.

Структура свята різноманітна і залежить від його виду. Умовно розподіляємо її на три частини. Перша – організовується у формі параду учасників з підніманням прапора. Часто організовуємо масові пробіжки навколо д/з всіх учасників і болільників, включаючи дорослих. Доречним є несподівана поява казкових героїв, які запрошують усіх на свято. Взимку свято ми розпочинали з руху довгого санного потягу. Під час організації свят з іграми в рятівників чи космонавтів, для початку свята використовували сигнал тривоги, який закликав взяти участь у порятунку чи подорожі.

Основна частина свята вирішує головне завдання, наповнюється руховим змістом: іграми, змаганнями, атракціонами. Ми намагаємось передбачити в них участь кожної дитини. Якщо сценарій розрахований на почергову участь членів різних команд в іграх, придумуємо, як забезпечити участь всіх. Звичайно на запитання „Хто хоче пограти у цю гру?”, „Хто у нас сміливий?” відкликають одні і ті ж діти. Одного разу ми зробили так: кожна дитина, зайшовши до залу отримала білет (різного кольору, форми і ведучі запрошували до змагань дітей з білетами (в залежності від малюнка). Такі білети роздавали вихователі, бо вони краще всіх знають можливості дітей, що допоможе запобігти негативним емоціям малят.

Якщо захід масовий, то у ведучого мають бути помічники, які будуть розкладати та прибирати обладнання, забезпечать музичний супровід, вручать подарунки.

Для свят та розваг з елементами змагання вибирають журі з 3-5 чоловік і на видному місці розміщують табло. Журі повинно своєчасно оцінювати виступи команд чи окремих учасників. Інколи для оцінювання використовуємо корзини, в які за кожну перемогу команди кладуть м’яч. В кінці команди рахують зароблені м’ячі. Також під час підведення підсумків змагань будувати з будівельного матеріалу башти, чия вище, той і переміг.

Підводимо підсумки по ходу і в кінці свята. Після кожної гри-естафети, змагання, ведучий може сам підвести підсумок, оцінити фізичні та морально-вольові якості команд та окремих гравців. Журі слово краще надавати після 2-3 конкурсів, щоб не перетворити свято у виступи дорослих.

Ведучий повинен дуже делікатно підводити підсумки, адже діти можуть адекватно оцінити свої здібності і боляче переживають невдачі. Для запобігання цього ми намагаємось правильно сформувати команди, вони мають бути приблизно однаковими по силі, рівними по кількості, з приблизно рівною кількістю дівчаток і хлопчиків. Ведучий має тактовно говорити про перемоги та поразки, підтримувати в дітях оптимізм, впевненість у собі.

В кінці свята плануємо гру, в якій перемога команді, що програла гарантується. Наприклад, ведучий пропонує командам пограти у „Квач”, доганяючи дітей він торкає гравців команди, яка перемагає. Це допомагає трохи вирівняти результати змагань. Можна нагороджувати команди в різних номінаціях. Наприклад: ”Спритні та швидкі”, „Веселі та дружні”.

Кульмінацією свята чи розваги є сюрпризний момент. Його зміст і час включення у хід свята залежить від віку учасників та виду заходу. Частіше всього в якості сюрпризного моменту використовуємо несподівану появу казкових персонажів і розігрування коротеньких вистав. Герої запрошують малят пограти з ними, разом вирішити проблему, навчити займатись фізкультурою. У будь-якому випадку сюрприз має бути несподіваним, захоплюючим, радісним, у супроводі музики, незвичайних звуків (свист, цокання копит).

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Рекомендуємо почитати:

Особливості викладання природознавства у 5 – 6 класах
У цьому навчальному році п'ятикласники розпочали вивчати «Природознавство» — інтегрований пропедевтичний курс, головна мета якого — формування в учнів уявлень про цілісність природи, місце ...

Концептуальна модель сучасної вищої професійної освіти
За підрахунками фахівців обсяг знань на межі ХХ – ХХІ ст.ст. збільшився в 15-25 разів, а в останній третині ХХ століття інтенсифікація цього процесу призвела в порівнянні з попереднім періо ...

Правове регулювання вищої освіти в Україні
Освіта - основа інтелектуального, культурного, духовного, соціального, економічного розвитку суспільства і держави. Метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінно ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net