Методика організації активного відпочинку дітей дошкільного віку

Нова педагогіка » Методика організації активного відпочинку дітей старшого дошкільного віку » Методика організації активного відпочинку дітей дошкільного віку

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 4

У сценаріях свят передбачаємо виступи дітей, які читають вірші, виконують пісні, танці, фокуси. Звичайно тут без підготовки не обійтись, але ми відмовились від тривалих репетицій. Ці заходи організовуються для дітей, а не для глядачів і гостей. Тому тут варто вводити експромт, а не зазубрений діалог з певними відповідями. Сюрпризні моменти повинні бути для дітей абсолютною таємницею.

Свято проводить ведучий, який володіє індивідуальними і професійними якостями педагога-організатора. Відомо, що на 80% успіх свята залежить від підготовки і здібностей ведучого. Тому він має бути: артистичним, вміти керувати колективом дітей, знати і враховувати їх особливості, за необхідністю вміти змінювати сценарій по ходу проведення свята, регулювати фізичне, психічне та емоційне навантаження. Бажано, щоб він був спортивним і по мірі необхідності міг виконати ту чи іншу вправу.

Проаналізувавши проведені нами свята, ми переконались, що дуже доречно вводити двох ведучих. Вони можуть підстрахувати один одного у разі непередбаченої ситуації.

У призначений для заходу день зранку у д/з створюється атмосфера очікування веселощів. Кожна дитина (чи група дітей) разом з вихователем або його помічником відповідає за конкретну частину підготовчої роботи: одні розносять запрошення, інші розкладають лави, розвішують святкові гірлянди, повітряні кульки. Професіоналізм організаторів полягає у тому, щоб залучити до процесу підготовки всіх, не присікати ініціативу дітей, а дати їм можливість відчути себе повноправними господарями міроприємства.

Структура свята різноманітна і залежить від його виду. Умовно розподіляємо її на три частини. Перша – організовується у формі параду учасників з підніманням прапора. Часто організовуємо масові пробіжки навколо д/з всіх учасників і болільників, включаючи дорослих. Доречним є несподівана поява казкових героїв, які запрошують усіх на свято. Взимку свято ми розпочинали з руху довгого санного потягу. Під час організації свят з іграми в рятівників чи космонавтів, для початку свята використовували сигнал тривоги, який закликав взяти участь у порятунку чи подорожі.

Основна частина свята вирішує головне завдання, наповнюється руховим змістом: іграми, змаганнями, атракціонами. Ми намагаємось передбачити в них участь кожної дитини. Якщо сценарій розрахований на почергову участь членів різних команд в іграх, придумуємо, як забезпечити участь всіх. Звичайно на запитання „Хто хоче пограти у цю гру?”, „Хто у нас сміливий?” відкликають одні і ті ж діти. Одного разу ми зробили так: кожна дитина, зайшовши до залу отримала білет (різного кольору, форми і ведучі запрошували до змагань дітей з білетами (в залежності від малюнка). Такі білети роздавали вихователі, бо вони краще всіх знають можливості дітей, що допоможе запобігти негативним емоціям малят.

Якщо захід масовий, то у ведучого мають бути помічники, які будуть розкладати та прибирати обладнання, забезпечать музичний супровід, вручать подарунки.

Для свят та розваг з елементами змагання вибирають журі з 3-5 чоловік і на видному місці розміщують табло. Журі повинно своєчасно оцінювати виступи команд чи окремих учасників. Інколи для оцінювання використовуємо корзини, в які за кожну перемогу команди кладуть м’яч. В кінці команди рахують зароблені м’ячі. Також під час підведення підсумків змагань будувати з будівельного матеріалу башти, чия вище, той і переміг.

Підводимо підсумки по ходу і в кінці свята. Після кожної гри-естафети, змагання, ведучий може сам підвести підсумок, оцінити фізичні та морально-вольові якості команд та окремих гравців. Журі слово краще надавати після 2-3 конкурсів, щоб не перетворити свято у виступи дорослих.

Ведучий повинен дуже делікатно підводити підсумки, адже діти можуть адекватно оцінити свої здібності і боляче переживають невдачі. Для запобігання цього ми намагаємось правильно сформувати команди, вони мають бути приблизно однаковими по силі, рівними по кількості, з приблизно рівною кількістю дівчаток і хлопчиків. Ведучий має тактовно говорити про перемоги та поразки, підтримувати в дітях оптимізм, впевненість у собі.

В кінці свята плануємо гру, в якій перемога команді, що програла гарантується. Наприклад, ведучий пропонує командам пограти у „Квач”, доганяючи дітей він торкає гравців команди, яка перемагає. Це допомагає трохи вирівняти результати змагань. Можна нагороджувати команди в різних номінаціях. Наприклад: ”Спритні та швидкі”, „Веселі та дружні”.

Кульмінацією свята чи розваги є сюрпризний момент. Його зміст і час включення у хід свята залежить від віку учасників та виду заходу. Частіше всього в якості сюрпризного моменту використовуємо несподівану появу казкових персонажів і розігрування коротеньких вистав. Герої запрошують малят пограти з ними, разом вирішити проблему, навчити займатись фізкультурою. У будь-якому випадку сюрприз має бути несподіваним, захоплюючим, радісним, у супроводі музики, незвичайних звуків (свист, цокання копит).

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Рекомендуємо почитати:

Творча самостійність студентів
Одним із головних протиріч сучасної освітньої практики є те, що студент, обравши собі спеціальність, недостатньо активний у навчанні й не завжди здатний працювати самостійно, тим більше тво ...

Пізнавальний інтерес та засоби його формування
Перш ніж перейти до ґрунтовного розгляду інтерактивних навчальних технологій та інтерактивного уроку, що стимулюють учнів до пізнавального інтересу, спробуємо з'ясувати загальну суть інтера ...

Мелодія
Сутність мистецтва музики, її основа й найсильніший виразний засіб - це мелодія. Звичайно мелодію визначають як музичну думку, виражену одноголосно. Якщо мелодія складається тільки з основн ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.edudirect.net