Методика організації активного відпочинку дітей дошкільного віку

Нова педагогіка » Методика організації активного відпочинку дітей старшого дошкільного віку » Методика організації активного відпочинку дітей дошкільного віку

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 3

Дошкільникам дуже сподобались такі розваги, побудовані на іграх-естафетах як: „Весела масляна”, „Козацькі забави”, „Ми спритні, сміливі, веселі, умілі”, „Подорож до весняного лісу”.

З метою кращого засвоєння дітьми елементів спортивних ігор ми організовували фізкультурні розваги „Спортивна олімпіада” (з елементами баскетболу), „Футбольні змагання” (з елементами футболу), „Юні олімпійці” (з елементами хокею). Ми розподіляли дітей на дві рівні за силою команди. Перед початком гри команди і капітани вітались один з одним, обмінювались вимпелами. Гру розпочинали зі свистком судді, у кожному виді рухів підраховували очки і вивішували їх на табло, під час перерв спостерігали за виступами болільників чи влаштовували з ними відгадування загадок, ребусів, конкурси лічилок або відповідей та запитань спортивної тематики. В кінці гри оголошували підсумки, нагороджували переможців у різних номінаціях, наприклад: „Швидкі і спритні” та „Кмітливі і веселі”.

Нами були заплановані музично-спортивні розваги: „Мандрівка на острів скарбів”, „Веселий світлофор”, „Морська спортивна показуха”. Цей варіант спортивного дозвілля активізує дошкільнят, привчає до самостійної участі у спільних вправах, сприяє виявленню можливостей кожної дитини. У малят розвивається вміння творчо використовувати свій руховий досвід в умовах емоційного спілкування з однолітками.

Спортивне свято – особлива, радісна подія у житті дошкільників. Воно пропагує здоровий спосіб життя, показує досягнення у формуванні рухових навичок, сприяє залученню дітей до фізичної культури і спорту. В основу кожного свята покладено певну ідею, яку необхідно розкрити на доступному дітям художньому матеріалі з врахуванням їх вікових та індивідуальних особливостей.

Плануючи спортивні свята, ми враховували основні підходи до їх класифікації, визначені кандидатом педагогічних наук Н.Бочарової. Так спортивне свято „Про здоров’я треба знати, про здоров’я треба дбати” сприяє формуванню здорового способу життя, змагання дітей з ворогами здоров’я, дозволяє формувати позитивне відношення до загартування, фізкультури, гігієнічних процедур, режиму дня .

Свято „Малі олімпійські ігри” допомагає виховувати стійкий інтерес до фізкультури і спорту, до особистих досягнень, до спортивних подій держави і світу. Важлива роль належить підбору пізнавального матеріалу, спрямованого на систематизацію знань дітей про види спорту, олімпійський рух, про видатних спортсменів нашої країни. До програми свята ми включили ігри з елементами командних та індивідуальних змагань, атракціони, сюрпризи.

Організація спортивних свят – складний процес. Ми визначили послідовність підготовки до свята, яка включає:

- визначення завдання, дати, місця проведення;

- складання сценарію.

Досить відчутну допомогу можуть надати старші брати і сестри, батьки. Організатори свята визначають його вид в залежності від сезону, віку учасників, наявності інвентарю, інтересів дітей. При складанні плану-сценарію враховуємо:

- забезпечення поступовості зростання фізичного і психічного навантаження;

- чергування ігор і змагань з високим фізичним та емоційним навантаженням та спрямованих на зняття напруження;

- чергування масових та індивідуальних ігор та завдань;

- поєднання знайомих дітям ігор та завдань з новими атрибутами та музикою;

- участь та оцінку діяльності кожної дитини з врахуванням її індивідуальних особливостей та можливостей.

Найбільш цікавою частиною підготовчого етапу є виготовлення атрибутів, плакатів, декорацій, емблем та призів для учасників, запрошень для болільників та родичів. Ця робота посильна для старших дошкільників під керівництвом дорослого. Зовсім не потрібно купувати дітям дорогі призи, їм важлива не вартість, а любов та увага. Тому дорослі повинні знати індивідуальні особливості кожного учасника, щоб приз був для нього дійсно цінним.

Запланувавши свято „Космічна подорож” нам потрібно було приготувати призи для дітей, які мали повернутися з тривалої подорожі планетами Сонячної системи. Цю проблему ми вирішили так: назбирали різнокольорових камінчиків, помили, відшліфували їх і намалювали на них ієрогліфи. Як здивувались і зраділи діти, коли знайшли у своєму взутті камінчики „неземного походження” – подарунки від жителів іншої цивілізації. Цінними у виховному відношення є призи-сюрпризи, виготовлені дітьми-команди суперниці. Це можуть бути малюнки, поробки з природного та покидькового матеріалу. Для масових свят можна зробити прості, але симпатичні сувеніри (повітряні кульки, яблучка, шоколадні медальки і т.п.). Головне щоб кожна дитина була нагороджена незалежно від місця, яке вона зайняла.

Особливу увагу приділяємо підбору музики і підготовці засобів її трансляції. Музичний супровід забезпечує відповідний емоційний настрій, допомагає синхронно виконувати фізичні вправи, заповнює паузи, сконцентровує увагу дітей, сигналізує про початок та закінчення ігор-завдань.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Рекомендуємо почитати:

Методи діагностування обдарованих дітей
Побудова правильної стратегії роботи з обдарованою дитиною передбачає її всебічне вивчення. Однак, попри всю важливість цього завдання, головна увага дослідників звертається не на комплексн ...

Професійно-прикладна фізична підготовка у навчальних закладах
Професійно-прикладна фізична підготовка (ППФП) один із спеціалізованих напрямків фізичного виховання, що відповідає вимогам і особливостям певної професії. Призначення ППФП - це розвиток на ...

Характерні риси уроку та загальні вимоги до нього
Основною формою фізичного виховання школярів, яка забезпечує необхідний рівень знань, умінь і навичок, передбачених навчальною програмою, є урок фізичної культури. Уроки фізичної культури в ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net