Методика організації активного відпочинку дітей дошкільного віку

Нова педагогіка » Методика організації активного відпочинку дітей старшого дошкільного віку » Методика організації активного відпочинку дітей дошкільного віку

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 2

Програму дозвілля ми складали разом із музичним керівником та інструктором фізичного виховання, адже музика є невіддільною частиною спортивних розваг. Композитор і педагог Еміль Жак Далькроз писав:”Важливо сприймати музику не тільки слухом, а й тілом”. Розпочинаємо спортивні розваги урочистим маршем, шикуванням, привітанням команд і виконанням вправ усіма дітьми, використання емблем, яскравих атрибутів зацікавлює дітей, підносить настрій. Рух по-справжньому захоплює і радує дітей тоді, коли вони виконують його у відповідності з музикою.

Спортивні розваги плануємо два рази на місяць в усіх вікових групах. Вони не вимагають спеціальної підготовки і будуються на знайомому дітям матеріалі з врахуванням їх вмінь та навичок.

З метою підвищення ефективності організації і проведення фізкультурних розваг з дітьми дошкільного віку ми урізноманітнили їх варіативність. Наша система роботи передбачає наступні варіанти спортивного дозвілля:

1) розвага, побудована на добре знайомих іграх і вправах;

2) розвага, побудована на вправах з основними рухами;

3) розвага, побудована на іграх – естафетах;

4) розвага, побудована на елементах спортивної гри;

5) музично-спортивна розвага.

При розподілі розваг на протязі навчального року ми намагались чергувати різні варіанти розваг. Так, фізкультурні розваги „Пригоди на спортивній планеті”, „Сніговик-чарівник”, „Ми веселі діти”, „В гості до королеви Зими” ми побудували на добре знайомих дітям іграх та вправах.

Плануючи розваги „Новорічна пригода”, „Пошуки золотого ключика”, „Космічна мандрівка”, які будуються на вправах в основних рухах і спортивних вправах ми дотримувались принципу індивідуально-диференційованого підходу. Наприклад: одна підгрупа виконує вправи, направлені на розвиток уваги „Будьте уважні” під удари в бубон діти йдуть кроком, коли бубон замовкає – присідають, на частий дзвін бубна повзуть по-пластунськи. Інша підгрупа виконує завдання направлені на розвиток витривалості „Стрибуни”: за сигналом усі гравці стрибають на одній нозі до лінії фінішу, а в зворотному напрямку на іншій.

Використовуючи основні рухи під час спортивного дозвілля намагались викликати інтерес у глядачів і виконавців, урізноманітнюючи та вміло поєднуючи їх види. Наприклад, пролізання і біг з перешкодами проводили так: 5 дітей стають в упорі на руки і ноги на відстані півкроку один від одного, а 6 дитина пролізає під ними. Той, хто стоїть в упорі, як тільки під ним пролізуть, лягає. Шоста дитина, виконавши підлізання, біжить, переступаючи через дітей, що лежать і стає у вихідне положення.

Велику роль надавали організації спортивних змагань, які вимагають максимального напруження всіх духовних і фізичних сил та здібностей, тренованості організму, сміливості, волі, наполегливості, ініціативи, швидкості думки. Анатомо-фізіологічні та психічні особливості дошкільників дають змогу використати лише елементи змагань, які підвищують інтерес дітей до виконання вправ. Дотримуючись поступовості навантаження на організм дитини, спочатку проводили змагання з виконанням простих завдань: взяти відерце, добігти до фішки (відстань 4 м.), зібрати у відерце кульки, повісити його на ногу і, стрибаючи на одній нозі, передати відерце товаришу по команді. Поступово завдання ускладнювали: дитина з м’ячем у руках повинна перестрибнути через перешкоду (висота 30см.), прокотити м’яч під дугою, наздогнати його, кинути у ящик (висота 70 см.), підтягуючись на руках, влізти у нього, взяти м’яч, вистрибнути з ящика, добігти до товариша по команді і передати м’яч. У програму розваг вводили 4-6 видів змагань, які чергуються з читанням віршів, виконанням пісень, таночків спортивного характеру, іграми-атракціонами, загадками. Влаштовували конкурс капітанів з використанням цікавих завдань. Наприклад, дітям дають по 2 однакових обручі (діаметр 45 см.), які потрібно роз’єднати. Для цього потрібно лівою рукою взяти один обруч, праву руку просунути крізь нього і взяти другий, а потім, не відриваючи рук від обручів, роз’єднати їх. Для виконання цього завдання крім кмітливості, потрібна ще й спритність, тому що обруч у лівій руці потрібно, надівши через голову, пропустити через тулуб, тільки тоді завдання вирішиться. Або ще завдання: у дитини в руках по кільцю від кільцекида; розвівши руки в сторони і не з’єднуючи їх, потрібно зробити так, щоб кільця були в одній руці. Для цього, наприклад, потрібно одне кільце впустити, а потім взяти його другою рукою.

Для організації змагань в одній групі розподіляли дітей на дві команди так, щоб вони були приблизно рівні за своїми силами і можливостями. Якщо цього не враховувати, то у дітей, які не досить добре володіють рухами виникне невпевненість у своїх силах, що знизить інтерес до участі у фізкультурній розвазі, а спритніші діти почнуть вихвалятися перед своїми товаришами. Намагались поступово підводити дошкільнят до усвідомлення того, що дії кожного впливають на результат всієї групи. Діти починають цікавитися вміннями товаришів, радіти їх успіхам, розуміти, що невдало виконане завдання відбивається на загальному результаті. Все це дисциплінує дітей, виховує витримку, увагу, почуття колективізму. Завжди заохочували тих хто допомагає товаришам краще засвоїти той або інший рух. Під час проведення спортивної розваги стежили за тим, щоб діти не захоплювалися занадто рухами, бо це шкодить їх здоров’ю і викликає надмірний азарт. Намагаючись не допускати сильних переживань дітей від програшу, організовували змагання так, щоб команди вигравали по черзі.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Рекомендуємо почитати:

Методичне забезпечення з теми ''Міжнародна валютна система. Міжнародні гроші''
Iнформацiйно-методичне забезпечення — це наявнiсть таких джерел iнформацiї, як текстовi (книги, брошури, газети, журнали), графiчнi матерiали (креслення, схеми, дiаграми, таблицi), аудiовiз ...

Технологія семінару
Семінар - від лат. Seminarium - "розсадник" знань. Семінар передбачає обговорення складних питань у змісті матеріалу за темою, а також повідомлень, доповідей, рефератів, підготовл ...

Індивідуальні особливості пам’яті
Кожна особистість має індивідуальні відмінності (особливості) пам’яті, які виявляються в різних сферах її мнемічної діяльності. У процесах пам’яті індивідуальні відмінності виявляються у шв ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net