Методика організації активного відпочинку дітей дошкільного віку

Нова педагогіка » Методика організації активного відпочинку дітей старшого дошкільного віку » Методика організації активного відпочинку дітей дошкільного віку

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

В ході дослідження ми з’ясували, що робота з організації та проведення активного відпочинку у дошкільному навчальному закладі №46 „Подоляночка” виявилась недостатньою для повноцінного фізичного розвитку дошкільників, підготовки їх до навчання в школі та до життя. Тому ми всю свою увагу звернули на оновлення змісту, форм, методики проведення різних видів активного відпочинку та активне залучення педагогів і батьків до вирішення цих питань.

Перш за все ми ознайомили педагогічний колектив із сучасними підходами до організації активного відпочинку з дітьми дошкільного віку та чинними нормативними документами. У методичному кабінеті ми влаштували виставку науково-методичної літератури на тему „Організація активного відпочинку дошкільника в умовах сучасного дошкільного навчального закладу”, поповнили Банк конспектів фізкультурних розваг та свят, розробили плани-конспекти проведення днів здоров’я, розробили схеми аналізу спортивних свят, розваг, днів здоров’я.

Нами було відмічено, що активний відпочинок спрямований на повніше задоволення природної потреби дітей у рухах, виявлення набутих навичок, фізичних та особистісних якостей, залучення малят до здорового способу життя, а батьків – до участі в освітньому процесі дошкільного навчального закладу. Пропагандою фізичної культури є фізкультурні свята, розваги, дні здоров’я.

Розвивально-виховний та оздоровчий ефект активного відпочинку забезпечується правильним добором ігор та вправ відповідно до віку дітей, рівня їхньої рухової підготовленості та стану працездатності, місця в режимі дня та місця проведення, пори року та погоди, а також належним педагогічним керівництвом, дотриманням оптимальних навантажень, введенням різних видів ігор (сюжетних, безсюжетних, у тому числі змагань, естафет, атракціонів, спортивних ігор та вправ, ігор з елементами спортивних вправ).

Для того щоб оновити зміст, удосконалити методику проведення активного відпочинку та залучити батьків до цієї роботи, ми систематизували роботу з організації і проведення відомих нам видів активного відпочинку.

Як видно з таблиці 2.2.1. система роботи з організації і проведення активного відпочинку складається з підготовчої роботи, роботи з батьками та безпосереднього проведення фізкультурних розваг, свят, днів здоров’я. Підготовка вихователя включає: опрацювання методичної літератури, складання конспектів, виготовлення атрибутів, костюмів, оформлення місця події, добір вправ та ігор, продумування сюрпризів та нагородження.

Підготовча робота з дітьми складається з: читання художніх творів, бесіди, розгляд альбомів та ілюстрацій, засвоєння рухів під час занять, ранкової гімнастики, у повсякденній роботі, виготовлення призів, оформлення місця події.

З метою залучення батьків до організації і проведення активного відпочинку ми проводили з ними: бесіди, діалоги, анкетування, консультації з роз’ясненням значення спільного активного відпочинку, залучали батьків до виготовлення костюмів, атрибутів, призів; до участі в журі та до безпосередньої участі в іграх, вправах, конкурсах, таночках.

Велику увагу ми приділяли підвищенню емоційного навантаження дітей під час фізкультурних свят і розваг. Ми помітили, що дітям приносить задоволення вправи, які проводяться у цікавій формі та в доброму темпі. Діти відчувають радість, коли відпочивають у колективі ровесників, коли виконують вправи, що вимагають участі великої кількості м’язів, коли рухи проводяться у формі гри або змагання. Тому спортивні розваги, свята, дні здоров’я ми намагалися будувати і проводити так, щоб діти діставали задоволення, „м’язову радість”.

Використання музики викликає позитивні емоції, підвищує інтерес до активного відпочинку, допомагає одночасно розпочинати і закінчувати вправи, виконувати їх у певному темпі та ритмі, до того ж виразно, м’яко. А саме звучання музики викликає потужні духовні переживання, які виражаються по-різному. Під час проведення свят та розваг ми використовували як класичну, так і етнічну музику (оброблену сучасними технологіями). Деякі вправи ми супроводжували натуральними звуками живої природи: шум дощу, гуркіт бурхливого моря, крики птахів.

У процесі проведення активного відпочинку ми широко використовували художнє слово: уривки казок, вірші, речитативи, прислів’я, приказки, загадки. Це допомагало створити відповідний образ в уяві дітей чи перенести їх в ігрову ситуацію.

Намагаючись розкрити педагогічні умови ефективного використання з дітьми дошкільного віку різновидів активного відпочинку нами була розроблена та апробована система роботи з використанням активного відпочинку на навчальний рік.

Особливу увагу ми звернули на один з найбільш ефективних видів активного відпочинку – фізкультурну розвагу яка здійснює сприятливий вплив на дитячий організм: закріплює рухові вміння та навички, розвиває фізичні якості, наповнює життя малюка емоційною, веселою, руховою діяльністю, розвиває мислення, уяву, цілеспрямованість, культуру почуттів нами було помічено, що під час розваги дитина поводиться більш безпосередньо, ніж під час фізкультурних занять. Розкутість і природність використання рухових умінь та навичок забезпечує виразність, артистизм, естетичність її рухів, а помірне м’язове навантаження покращує самопочуття і піднімає настрій.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Рекомендуємо почитати:

К.Д. Ушинський, А.С. Макаренко про вчителя
Народний вчитель - це скульптор духовного світу юної особистості, довірене лице суспільства, якому воно довіряє саме найдорожче і найцінніше дітей, свою надію, своє майбутнє. Це найблагород ...

Поняття бібліотеки і бібліотечних фондів
Бібліотека або книгозбірня (грец. βιβλιον — книжка і θηκη — сховище, скриня) — культурно-освітній заклад, що здійснює збирання друкова ...

Шляхи впровадження козацької педагогіки
Сьогодні в багатьох регіонах України почалося активне відродження козацьких виховних традицій. Знаменно, що водночас із цим, у 1991 році, з’явилася ідея створення всеукраїнських дитячих і ю ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net