Сучасні підходи до організації активного відпочинку з дітьми дошкільного віку

Нова педагогіка » Методика організації активного відпочинку дітей старшого дошкільного віку » Сучасні підходи до організації активного відпочинку з дітьми дошкільного віку

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 5

2) на основі об’єднання дітей одного віку або близьких за віком. Якщо свято побудоване на іграх з елементами змагання або спортивних, то беруть участь діти 6 років, якщо це свято - розвага, в якому переважають сюжетні ігри і музичні сюрпризи, то можуть брати участь діти 4-5 років.

3) з участю батьків, бабусь, дідусів, братів та сестер. Це веселі змагання, в яких визначають загальні та окремі ігрові завдання і масові кумедні естафети, до яких залучають дітей 2-3 років (завдання – проповзти між ногами своїх братів та сестер) і бабусь (завдання – швидше одягнути свого онука).

VII. За характером обладнання:

1) з використанням спортивного і туристичного обладнання;

2) з використанням природного матеріалу (осіннє листя, квіти, споруди зі снігу, льоду, сніжки, шишки, каміння, пеньки, стовбури дерев і т.п. – в залежності від сезону і природного оточення).

3) з використанням саморобного або пристосованого інвентарю. Автомобільні шини різного розміру, драбини, мотузки для білизни, предмети побуту, дитячі меблі (стільці, табуретки), навіть пластикові пляшки, наповнені піском.

4) з сюжетними іграшками та ігровими посібниками для дітей молодшого віку (ляльки, тваринки, машини, іграшки-каталки, будівельний матеріал).

Відповідно до вимог програми „Малятко” та інструктивно-методичних рекомендацій „Організація фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільному навчальному закладі дні здоров’я організуються з першої молодшої групи один раз на місяць. Цей день насичується різноманітними формами роботи з фізичного виховання.

Більшість заходів доцільно проводити на свіжому повітрі, добираючи до них оригінальні комплекси фізичних вправ та інших засобів і нетрадиційні форми проведення: фізкультурні заняття чи дитячий туризм, ранкова гімнастика й гімнастика після денного сну, загартувальні та лікувально-профілактичні процедури, фізкультурне свято або розвага, самостійна рухова діяльність та ін. Не залишається поза увагою педагогів і робота з інших розділів програми. Хоча навчальні заняття з них не проводяться, однак дозвілля дітей також заповнюється бесідами, читанням художньої літератури, театралізаціями, самостійною художньою діяльністю на теми здорового способу життя. Програма дня здоров’я передбачає заходи, загальні для всього дошкільного закладу, і такі, які розраховані на кожну вікову групу.

З метою активізації рухового режиму у дні здоров’я можна організовувати дитячий туризм у формі прогулянок-походів за межі дошкільного закладу (пішки, на велосипедах, лижах або санчатах), але лише за наявності відповідних природно-ландшафтних умов: лісу, лугу, поля, водойми, лісосмуги, парку та ін.

Основна мета прогулянок-походів – оздоровлення дітей, запобігання гіподинамії, вдосконалення рухових навичок у природних умовах та розвиток фізичної витривалості. Вони проводяться, починаючи з другої молодшої групи. Їхня тривалість становить:

· у другій молодшій групі – 15-20хв.;

· у середній групі – 20-25 хв.;

· у старшій групі – 25-30хв.

Особливого значення набуває самостійна рухова діяльність дітей як форма активізації рухового режиму.

Завдання педагогів – забезпечити належний рівень та зміст самостійної рухової діяльності дошкільнят завдяки збагаченню їхнього рухового досвіду, створенню необхідної матеріальної бази в приміщеннях зали, груп, рекреацій, на фізкультурному й групових майданчиках, використанню інших прийомів непрямого (опосередкованого) та прямого (безпосереднього) керівництва цією формою роботи.

Дітей залучають для ознайомлення з основними рухами, поглибленого розучування їх та закріплення відповідних навичок, для усунення відставання в розвитку фізичних якостей. Її метою є також активізація малорухливих дітей, запобігання порушенням постави і стопи та виправлення їх. Виходячи з аналізу стану здоров’я, фізичного розвитку й підготовленості, інтересів дітей, педагоги визначають мету індивідуальної роботи, добирають потрібне обладнання та інвентар і проводять її з однією дитиною чи підгрупами по двоє-четверо дітей.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Рекомендуємо почитати:

Вивчення сімей учнів, їх виховного потенціалу
Успіх здійснення поставлених перед школою завдань щодо роботи з обдарованими дітьми багато в чому залежить від характеру тих взаємовідносин, які складаються між вчителем і батьками. Основою ...

Умови ефективного навчання аудіюванню в середній школі. Характеристика текстів для аудіювання
Аудіювання – це розуміння сприйнятого на слух мовлення. Для того, щоб цілеспрямованість навчання аудиюванню на подолання труднощів і формування на цій основі умінь і навичок, що сприяють ус ...

Загальні питання організації та проведення експерименту
Експериментальне дослідження було проведено з метою використання активних методів навчання на уроках іноземної мови та оволодіння навичок усного мовлення. Для вирішення поставленої задачі б ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net