Сучасні підходи до організації активного відпочинку з дітьми дошкільного віку

Нова педагогіка » Методика організації активного відпочинку дітей старшого дошкільного віку » Сучасні підходи до організації активного відпочинку з дітьми дошкільного віку

Сторінка 4

8) на виховання моральних якостей. Ці свята мають велике значення для різновікових та різностатевих колективів, в яких створюються сприятливі умови для формування дружніх взаємовідносин між дітьми і гуманного відношення до всього живого. Ігрова діяльність спрямована на формування готовності і вміння прийти один одному на допомогу або визволити з небезпечної ситуації, є обов’язковим компонентом змісту цих свят. Як правило, їх сюжет розвивається у двох напрямках: з однієї сторони всі діти об’єднуються з метою допомогти герою, що потрапив у біду, вступивши у боротьбу з силами зла; з іншої – діти поділяються на дві і більше команд (моряки і аборигени, земляни та інопланетяни, люди та звірі) і включаються у спільну боротьбу із ворогами (злом, страхом, жорстокістю, заздрістю).

ІІ. За руховим змістом свята бувають:

1) Комбіновані. Будуються на основі різних видів фізичних вправ: гімнастики, рухливих і спортивних ігор, спортивних вправ. Його перевагою є можливість приваблювати дітей 5 – 6 років до змагань з елементами спорту, а молодших дошкільників – до виконання простих гімнастичних вправ і участі у рухливих іграх та забавах.

2) На основі спортивних ігор (проведення між паралельними групами чемпіонату з футболу, баскетболу, хокею і т.д.). Таке свято можна організувати тоді, коли діти добре володіють технікою гри і знайомі з правилами. Щоб привернути увагу до участі і ньому всіх дітей, в перервах організовують танцювальні виступи дівчаток, ігри для болільників. Якщо рівень рухової підготовки дітей не достатньо високий, то свято може мати форму змагань між командами на швидкість та якість виконання окремих елементів спортивних ігор (вести м’яч і закинути в корзину, довше протримати тенісний м’яч на ракетці). Можна також включити ігри-естафети та ігри з елементами колективних та індивідуальних змагань.

3) На основі спортивних вправ. Такі свята організовують на основі поєднання кількох сезонних видів спорту (наприклад, ходьба на лижах, катання на санках взимку або катання на велосипеді, самокаті, роликових ковзанах влітку). До змісту змагання можуть бути включені спортивні справи з одного виду (наприклад, плавання).

4) На основі рухливих ігор, атракціонів, забав. Це найбільш поширений вид свята. Він не потребує складного обладнання, спеціального майданчика, його можна провести навіть на галявині. Універсальність свята полягає в тому, що участь в ньому можуть брати діти різного віку та дорослі.

5) Інтегровані. До їх змісту разом із руховими завданнями включають елементи пізнавальної, зображувальної діяльності, театру.

ІІІ. Види свят за методами проведення:

1) Ігрові (проводяться з дітьми всіх вікових категорій).

2) Змагальні (з дітьми 5 – 7 років). Учасники двох або більше команд змагаються між собою, або всі діти вступають у боротьбу з реальним чи умовним персонажем.

3) Сюжетні. Рухові завдання виконують у відповідності з розповіддю ведучого, а ігри і вправи пов’язані темою та ідеєю.

4) Творчі. Формують творчу активність, вміння самостійно приймати рішення, ініціативу (проблемні ситуації і завдання, завдання-головоломки, пошукові питання, метод групової дискусії). Проведення таких свят вимагає від дорослого високого професіоналізму, так як несподівані для вирішення завдання дітьми можуть змінити хід сценарію. Тому в сценарії придумують різні варіанти виходу із ситуації, щоб діти відчули себе відповідальними за хід та результати своїх дій.

IV. За місцем проведення:

− на спортивному майданчику чи стадіоні;

− в природних умовах (ліс, парк, біля водойми);

− в спортивному залі;

− в басейні.

V. В залежності від сезону:

− весняне;

− літнє;

− осіннє;

− зимове.

VI. За складом дітей:

1) діти від 4 до 7 років і дорослі. Таке свято будується на рухливих іграх, атракціонах, забавах, в яких (по-черзі або невеликими групами одного віку) беруть участь усі діти, а в масових іграх, хороводах і танцях одночасно всі бажаючі.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Рекомендуємо почитати:

Моральне виховання студентів
Формування всебічно розвиненої особистості майбутнього фахівця вимагає здійснення цілеспрямованої виховної роботи в різних напрямах: моральному, правовому, антинаркогенному, екологічному, т ...

Урок перевірки корекції знань та вмінь
Цей тип можна вибирати для проведення підсумкового уроку за семестр та рік. Використати його можна лише в початкових класах, де такі уроки заплановані в програмах з народознавства. Структур ...

Цілі та зміст навчання діалогічного мовлення
Діалогічне мовлення – це процес мовленнєвої взаємодії двох або більше учасників спілкування. Тому в межах мовленнєвого акту кожен з учасників по черзі виступає як слухач і як мовець. Таким ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net