Сучасні підходи до організації активного відпочинку з дітьми дошкільного віку

Нова педагогіка » Методика організації активного відпочинку дітей старшого дошкільного віку » Сучасні підходи до організації активного відпочинку з дітьми дошкільного віку

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 3

За програмою „Дитина” радять відзначати свята, пов’язані з порами року, - свято Осені, Зими, Весни; із світом людей – Мамин день, День матері; з Різдвяними та Великодніми святами у доступній для дітей формі з доцільно підібраними рухами, іграми, піснями, таночками відповідно до сюжету .

Під час розваг і свят слід зберігати невимушеність, безпосередність особистих проявів дітей і не забувати підтримувати виразність виконання ними рухів.

Необхідно щоб спільне переживання святкової події було радісним і пізнавальним для дошкільнят, давало змогу кожному відчути власний успіх і вміння, морально підносило у прагненні потішити всіх своїм виступом, виховувало почуття відповідальності за спільну справу, збагачувало й урізноманітнювало враження і почуття дітей.

Аналізуючи науково-методичну літературу і досвід організації активного відпочинку з дошкільниками кандидат педагогічних наук, доцент Орловського державного університету Н.Бочарова сформулювала основні підходи до їх класифікації за такими ознаками:

− за домінуючим завданням;

− за руховим змістом;

− за методами проведення;

− за місцем проведення;

− за сезоном;

− за характерним обладнанням.

Як видно з таблиці 1.3.1. фізкультурні свята класифікуються за такими ознаками.

І. За домінуючим завданням вони поділяються на свята:

1) на формування здорового способу життя. Це тематичні свята типу „Сонце, повітря, вода – наші найкращі друзі”, „Свято чистоти”, „Пригоди Нехворійка”, „В гостях у Айболита” і т.п. Правильний підбір тематичних рухливих ігор та вправ у поєднанні з текстом, змагання дітей з ворогами здоров’я (лінню, страхами, об’їданням) дозволяють формувати позитивне відношення до загартування, фізкультури, гігієнічних процедур, режиму дня.

2) на виховання стійкого інтересу до фізкультури і спорту, до особистих досягнень, до спортивних подій держави і світу. Характерними особливостями цих свят є включення до їх програми ігор з елементами командного та індивідуального змагання та естафет. Важлива роль належить підбору пізнавального матеріалу, спрямованого на систематизацію знань дітей про види спорту, олімпійський рух, про видатних спортсменів нашої країни. Тематика цих свят різноманітна: „Олімпійці серед нас”, „Подорож до Спортландії”, ,,Веселі старти”, ,”Малі олімпійські ігри”.

3) на одержання дітьми задоволення. Це комічні свята-розваги з метою створення хорошого настрою від ігор, атракціонів, спільної з дорослими діяльності, музичного супроводу, незвичайних атрибутів і т.п.

4) на розвиток творчої активності, ініціативи, комунікативних здібностей. Добре продумана мотивація дій (надання допомоги героям, пошук скарбів), взаємопов’язані завдання-випробування роблять це свято дуже привабливим для дітей 6 років. Їх діяльність у цьому випадку менш регламентована: вони самостійно знаходять вихід з критичної ситуації, вступають у протиборство з силами зла, стихіями природи, сюрпризами погоди. Тематика визначається інтересами дітей і можливостями дорослих. Це „Юні Робінзони”, „Космічні пригоди”, „У підводному царстві”, „Рятівники”, „Сигнал SOS приймаємо”.

5) на демонстрування спортивних досягнень. Таке свято зазвичай співпадає з підсумковими подіями в житті дітей: закінченням навчального року, випуском до школи („Якими ми стали”) – або сезонними змінами: кінець зими, літа („Лижні змагання”, „Велогонки”, „Свято русалок”).

6) на виховання інтересу до народних традицій. Це фольклорні за змістом та тематикою свята, які проводяться у відповідності з християнським календарем (Різдво, Стрітення, Івана-Купала). Їх складають на доступному дітям матеріалі з використанням народних ігор, забав, хороводів, пісень, атрибутів національного одягу, обладнання.

7) на формування пізнавальної активності. Їх мета – збагатити і систематизувати знання дітей з екології, географії, астрономії, літератури, основ безпеки життєдіяльності і т.д. До таких свят включають змагання ерудитів (юних астрономів, екологів, знавців правил вуличного руху): вікторини, розгадування ребусів та кросвордів, відгадування загадок. Знання і вміння дітей перевіряють під час вирішення соціально значимих проблемних завдань: як врятувати Землю від екологічної катастрофи; як налагодити контакт з неземними цивілізаціями, як засвоїти правила безпечної поведінки. Подорожуючи у часі, по різних континентах, діти отримують елементарні уявлення з географії, історії, природознавства та інших наук.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Рекомендуємо почитати:

Основні вимоги до роботи викладача при підготовці та проведенні семінарського заняття
Успіх семінарського заняття великою мірою залежить від викладача, його ролі в організації самостійної роботи студентів, вимогливості в процесі обговорення теми, підготовленості до семінару, ...

Теорії пам’яті
В історії психології вже з давніх часів робилися спроби пояснити зв'язок психічних процесів при запам'ятовуванні і відтворенні. Ще Аристотель намагався вивести принципи, за якими наші уявле ...

Походження гендерних стереотипів
Вже в 3 роки діти з упевненістю відносять себе до чоловічої або жіночої статі. В цей час діти починають помічати, що чоловіки і жінки поводяться по-різному, займаються різною діяльністю і ц ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net