Види та загальна характеристика активного відпочинку

Нова педагогіка » Методика організації активного відпочинку дітей старшого дошкільного віку » Види та загальна характеристика активного відпочинку

Сторінка 6

Ця форма активного відпочинку має і неабияке виховне значення: формує патріотичні почуття, основи колективізму, вчить розрізняти позитивні та негативні дії персонажів, є важливим фактором естетичного виховання. Участь дітей у співах, іграх, таночках сприяє фізичному та мовленнєвому розвитку.

Успішне свято – те, яке залишило у дітей такі враження, в результаті яких у самостійній ігровій діяльності вони відтворюють його уривки чи епізоди.

У системі заходів спрямованих на зміцнення здоров’я і фізичний розвиток дітей, важливе місце належить дням здоров’я.

Дні здоров’я

– ефективний метод залучення дітей до регулярного заняття фізичною культурою, виховання в малят прагнення бути здоровими, сильними, витривалими. Ці дні за умови правильної їх організації, сприяють не лише фізичному розвиткові дошкільників, а й моральному вихованню, викликають позитивні емоції, об’єднують дорослих-педагогів, батьків і дітей спільною захоплюючою справою.

Проводиться день здоров’я з дітьми починаючи з другої молодшої групи. Мета проведення цього виду активного відпочинку – профілактика нервової системи, оздоровлення організму і підтримання позитивного емоційного стану психіки дитини. У цей день забезпечується перебування дітей на свіжому повітрі, на природі, не проводяться навчальні форми роботи, які вимагають інтелектуального напруження. Діти граються в цікаві, улюблені ігри, слухають музику, співають, займаються творчою діяльністю, весело спілкуються. У групах відчувається святкова, радісна атмосфера, педагог намагається попередити конфлікти, забезпечує спокійне спілкування дітей. Дні здоров’я сприяють оздоровленню дітей, попереджують втому.

Програма виховання дітей дошкільного віку „Малятко” рекомендує проводити Дні здоров’я один раз на місяць. Влаштовуються вони для всіх груп разом або окремо для дітей молодшого і старшого дошкільного віку. До участі в них слід обов’язково залучати учнів початкових класів, учителів, батьків і, звичайно, всіх працівників дошкільного закладу.

Основний зміст будь-якого дня здоров’я повинен включати заходи, передбачені програмою з фізичного виховання. Різноманітні змагання в іграх, естафетах, старти з окремих видів фізичних вправ (біг, стрибки, метання, лазіння), розваги-атракціони тощо. Вони викликають у дітей інтерес до занять фізкультурою, до суперництва в спритності, швидкості, силі, розвивають вміння критично ставитись до себе і товаришів, виховувати волю, колективізм, наполегливість.

Організовуючи Дні здоров’я, слід максимально враховувати кліматичні особливості сезону, можливості використання природних факторів (ліс, парк, луки, пагорби, береги водойм та інші).

Так, взимку до програми дня здоров’я можуть входити різноманітні вправи, ігри-змагання із санками, лижами, ковзанами. Молодші діти беруть участь у катанні на санчатах з гірки, веселих естафетах, ліпленні сніговика. Старші – в іграх і змаганнях на лижах, грі в хокей, катанні на ковзанах тощо. Для цього треба заздалегідь підготувати снігові лабіринти, вали, гірки, льодові доріжки, катки, розчищені майданчики. Для старших дітей слід організовувати лижний похід. Проводиться він у два переходи в повільному темпі. Протяжність маршруту для старшої групи до півтора кілометра, для середньої групи до 500-800 м.

Плануючи похід, треба все детально продумати: і маршрут, і екіпіровку дітей, і підготовку їх до маршруту. Слід подбати і про організацію активного відпочинку в поході (ігри в природних умовах).

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Рекомендуємо почитати:

Нерівність трикутника
Якщо точки й різні, то відстанню між ними називається довжина відрізку . Якщо точки й збігаються, то відстань між ними приймається рівною нулю. Теорема 8.1 (нерівність трикутника). Які б не ...

Види мовлення
Мовлення буває різне: писемне, усне, зовнішнє і внутрішнє. Усне мовлення - мовлення, що вимовляється, висловлюється за допомогою звуків, тобто - це первинна форма існування мови Писемне мов ...

Мовні школи Німеччини
У Німеччини функціонує кілька сотень мовних шкіл і курсів навчання іноземців німецькій мові. Всі вони пропонують на вибір різноманітні програми, зокрема й базовій курс, курс ділової німецьк ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net