Види та загальна характеристика активного відпочинку

Нова педагогіка » Методика організації активного відпочинку дітей старшого дошкільного віку » Види та загальна характеристика активного відпочинку

Сторінка 5

У день проведення свята дорослі не повинні порушувати режим дня з метою запобігання нервозності дітей. Свято повинне принести дітям радість, тому тривалість його не повинна перевищувати однієї години.

За програмою виховання дітей дошкільного віку „Малятко” фізкультурні свята проводяться на майданчиках дошкільного закладу, в парках, скверах, спортивних залах, на стадіонах і є своєрідним підсумком роботи з фізичного виховання за квартал, півріччя, рік. Вони використовуються у роботі з дошкільниками починаючи із середньої групи і проводяться два-три рази на рік. Приймають участь у цих заходах діти всього дошкільного навчального закладу. Можна проводити свята і для дітей двох-трьох дошкільних навчальних закладів.

Діти приходять на свято в одязі, який відповідає гігієнічним вимогам для даного сезону і є зручним для виконання рухів. Тим дошкільникам, які братимуть участь у змаганнях підбирають спортивні форми або дають прапорці, причому кожній команді – іншого кольору. Взуття дітей має бути легким, зручним, спортивного стилю.

Спортивні свята різноманітні за своїм змістом та структурою. Значну роль в них відіграє музика. Вона створює емоційний, піднесений, веселий, бадьорий, радісний настрій.

Як видно з таблиці 1.2.4. спортивне свято складається з трьох частин.

Перша частина проходить у формі фізкультурного параду, який починається загальним заходом дітей, розподіленням на окремі команди, що відрізняються своїми значками, вимпелами, формами, емблемами. Рухи виконуються під музику, вірші, пісні, що викликає високе емоційне піднесення. Після фізкультурного параду діти демонструють свої вміння в іграх та вправах. Дошкільники старших груп беруть участь у змаганнях з бігу, метання, стрибків і т.д.; в іграх-естафетах; в іграх з елементами змагань та спортивних іграх. Планують показові виступи дітей з дрібним приладдям під музичний супровід. Наприклад, демонструють комплекси вправ із святковим вбранням: з кільцями, прикрашеними кольоровими стрічками; з різнокольоровими м’ячами або повітряними кульками, з паперовими ліхтариками, султанчиками тощо. До програми свята включають різноманітні атракціони. Ця частина свята проводиться з урахуванням часу для кожної вікової групи і всіх учасників.

У другій частині заходу можуть бути організовані:

− ляльковий театр;

− виступи школярів, дорослих;

− сюжетні прогулянки;

− ігри-драматизації(наприклад, за мотивами казки „Котик і півник” проводять гру-драматизацію, в ході якої від її учасників вимагається поєднання винахідливості та спритності);

− індивідуальні або колективні таночки;

− сюрпризні моменти ( прихід казкових героїв, фокусників та ін.).

− змагання старших вихованців на швидкість і спритність (змагання в їзді на велосипеді, роликових ковзанах, самокатах, біг наввипередки з додатковими завданнями, спускання з гірки на санчатах).

У третій заключній частині святкової програми використовуються масові рухливі ігри, хороводи, таночки дітей разом з гостями, батьками, співробітниками дошкільного навчального закладу. В кінці свята головний суддя на роль якого обирають когось із батьків, які мають спортивний досвід, підводить підсумок і проводить нагородження переможців. Завершується свято парадом учасників.

Під час свят використовують яскраві атрибути та оформлення, музичний супровід, які роблять їх привабливими, веселими, захоплюючими, цікавими.

Поєднуючи у собі різні види мистецтва, вони ґрунтуються на емоційному художньому матеріалі, дають дітям багато приємних переживань, збагачують новими враженнями і уявленнями.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Рекомендуємо почитати:

Перевірка конспектів лекцій і рекомендованої літератури
Перевірка і оцінка рефератів в частині лекційного курсу, який самостійно проробляється. Індивідуальна співбесіда із студентом на консультаціях. Проведення навчальних конкурсів і олімпіад на ...

Фольклорне свято в системі засобів народного виховання
Багато філософів і історики доводили, що незнання минулого неминуче призводить до нерозуміння сьогодення. Виховання учнів на традиціях української культури – одне з головних напрямків оновл ...

Майстри петриківського розпису
У Петриківці було багато селянок-майстринь, котрі розписували хати та виготовляли «мальовки» на продаж, але лише одній з них судилося зіграти винятково важливу роль у дальшому розвитку петр ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.edudirect.net