Зміст програми відображає сезон або найближче всенародне свято. Доповнюючи одне одного в розкритті однієї теми, вони збільшують силу емоційного впливу на дітей. Тому важливо щоб кожна дитина брала в ньому посильну участь. При складанні сценаріїв свята важливо враховувати вікові та індивідуальні особливості, рівень розвитку дітей, їх інтереси. Також слід чергувати різні види діяльності з метою рівномірного розподілу фізичного навантаження, попередженню втомленості та переживань, які можуть привести до зменшення інтересу до свята. У програмі свята необхідно передбачати чергування рухів з відпочинком: виконавши вправу або танок, діти, сидячи спостерігають за виступами товаришів. До програми ключають окремі групові виступи та масові номери, в яких змогли би взяти участь усі присутні на святі діти.
Під час зимових спортивних свят, які проводяться на ковзанці – з іграми на ковзанах; лижні, що прокладена навколо ялинки; на сніговій гірці, де виконуються завдання для перевірки спритності (з’їжджаючи з гори, зуміти зірвати стрічку, підвішену на висоті витягнутої руки), влучити сніжкою у ціль, проїжджаючи повз неї на санчатах можуть брати участь такі персонажі як Дід Мороз, Снігуронька, Сніговик, лісові звірята. Також використовують елементи хокею, різні рухливі ігри із зимовим сюжетом, в яких беруть участь лісові звірі, ігри в „сніжки”, „хованки”, масові нескладні танці, цікаві сюрпризні моменти, які є джерелом радості дітей. Пісні та вірші у цю пору року не виконують.
У проведенні весняних спортивних свят виконують загально-розвиваючі вправи з красиво оформленими предметами: палицями, обручами, квітами, гілочками. Рухливі ігри підбирають з елементами змагання: „Хто швидше збере квіти?”, „Не розлий воду” та інші. Використовується багато народних ігор з весняним сюжетом, ігри зі співами: „Карусель”, „Горидуб”.
В літню пору свята відбуваються на фізкультурних майданчиках, стадіонах, лісових галявинах, на березі річки, басейну, водойми.
До програми спортивного свята можна включати:
− рухливі ігри;
− спортивні ігри;
− народні ігри;
− ігри зі співом;
− ігри-естафети;
− танці;
− атракціони;
− загально-розвиваючі вправи;
− музично-ритмічні рухи;
− вправи з елементами акробатики.
Підготовка фізкультурного свята дуже важливий і відповідальний процес, від якого у великій мірі залежить проведення цього заходу.
Як видно з таблиці 1.2.3.він складається з таких етапів роботи:
1. Визначення завдання, дати, місця проведення.
2. Складання сценаріїв.
3. Оформлення місця проведення.
4. Продумування музичного супроводу.
5. Підготовка показових виступів: параду учасників, конкурсів, ігор, змагань.
6. Підготовка сюрпризів.
7. Призначення відповідальних за проведення свята.
8. Визначення кількості учасників кожної вікової групи дошкільного навчального закладу.
9. Визначення порядку, підведення підсумків конкурсів і змагань.
10. Нагородження учасників свята.
Оформлення місця проведення спортивного свята має відповідати таким вимогам: естетичність; доступність розуміння дітьми розкриття змісту свята; яскравість костюмів, атрибутів.
По мірі можливості діти також приймають участь у підготовці святкового оформлення. Дошкільники виготовляють зелені та паперові гірлянди, квіти, прикрашають місце свята, беруть участь у підготовці місць для змагань.
Готуючись до свята вихователі проводять з дітьми екскурсії на стадіон, бесіди, розглядають ілюстрації спортивних змагань, вивчають вірші, пісні, частівки, загадки. Великий вплив на дітей має участь у святі дорослих. Малятам дуже цікаво грати разом із батьками, важливе місце для них має підтримка їх батьками під час змагань.
Рекомендуємо почитати:
Програма і методи дослідження впливу інтернет на навчання та наукове
спілкування учнівської молоді
Сучасний підхід до проблеми розвитку і вдосконалення комунікативного потенціалу, комунікативної компетентності полягає в тому, що спілкування розглядається як саморозвиток і самовдосконален ...
Гурткова робота з математики
У початкових класах отримали розповсюдження різноманітні предметні гуртки, в тому числі й математичні. Для молодших школярів властива невгамовна цікавість, яку слід підтримувати й скеровува ...
Аналіз функціональної структури діяльності спеціаліста з ветеринарної
медицини
До майбутнього спеціаліста з ветеринарної медицини висуваються наступні вимоги: - визначати перелік та готувати обладнання і реактиви для проведення необхідних лабораторних досліджень; - ко ...
У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>