Види та загальна характеристика активного відпочинку

Нова педагогіка » Методика організації активного відпочинку дітей старшого дошкільного віку » Види та загальна характеристика активного відпочинку

Сторінка 4

Зміст програми відображає сезон або найближче всенародне свято. Доповнюючи одне одного в розкритті однієї теми, вони збільшують силу емоційного впливу на дітей. Тому важливо щоб кожна дитина брала в ньому посильну участь. При складанні сценаріїв свята важливо враховувати вікові та індивідуальні особливості, рівень розвитку дітей, їх інтереси. Також слід чергувати різні види діяльності з метою рівномірного розподілу фізичного навантаження, попередженню втомленості та переживань, які можуть привести до зменшення інтересу до свята. У програмі свята необхідно передбачати чергування рухів з відпочинком: виконавши вправу або танок, діти, сидячи спостерігають за виступами товаришів. До програми ключають окремі групові виступи та масові номери, в яких змогли би взяти участь усі присутні на святі діти.

Під час зимових спортивних свят, які проводяться на ковзанці – з іграми на ковзанах; лижні, що прокладена навколо ялинки; на сніговій гірці, де виконуються завдання для перевірки спритності (з’їжджаючи з гори, зуміти зірвати стрічку, підвішену на висоті витягнутої руки), влучити сніжкою у ціль, проїжджаючи повз неї на санчатах можуть брати участь такі персонажі як Дід Мороз, Снігуронька, Сніговик, лісові звірята. Також використовують елементи хокею, різні рухливі ігри із зимовим сюжетом, в яких беруть участь лісові звірі, ігри в „сніжки”, „хованки”, масові нескладні танці, цікаві сюрпризні моменти, які є джерелом радості дітей. Пісні та вірші у цю пору року не виконують.

У проведенні весняних спортивних свят виконують загально-розвиваючі вправи з красиво оформленими предметами: палицями, обручами, квітами, гілочками. Рухливі ігри підбирають з елементами змагання: „Хто швидше збере квіти?”, „Не розлий воду” та інші. Використовується багато народних ігор з весняним сюжетом, ігри зі співами: „Карусель”, „Горидуб”.

В літню пору свята відбуваються на фізкультурних майданчиках, стадіонах, лісових галявинах, на березі річки, басейну, водойми.

До програми спортивного свята можна включати:

− рухливі ігри;

− спортивні ігри;

− народні ігри;

− ігри зі співом;

− ігри-естафети;

− танці;

− атракціони;

− загально-розвиваючі вправи;

− музично-ритмічні рухи;

− вправи з елементами акробатики.

Підготовка фізкультурного свята дуже важливий і відповідальний процес, від якого у великій мірі залежить проведення цього заходу.

Як видно з таблиці 1.2.3.він складається з таких етапів роботи:

1. Визначення завдання, дати, місця проведення.

2. Складання сценаріїв.

3. Оформлення місця проведення.

4. Продумування музичного супроводу.

5. Підготовка показових виступів: параду учасників, конкурсів, ігор, змагань.

6. Підготовка сюрпризів.

7. Призначення відповідальних за проведення свята.

8. Визначення кількості учасників кожної вікової групи дошкільного навчального закладу.

9. Визначення порядку, підведення підсумків конкурсів і змагань.

10. Нагородження учасників свята.

Оформлення місця проведення спортивного свята має відповідати таким вимогам: естетичність; доступність розуміння дітьми розкриття змісту свята; яскравість костюмів, атрибутів.

По мірі можливості діти також приймають участь у підготовці святкового оформлення. Дошкільники виготовляють зелені та паперові гірлянди, квіти, прикрашають місце свята, беруть участь у підготовці місць для змагань.

Готуючись до свята вихователі проводять з дітьми екскурсії на стадіон, бесіди, розглядають ілюстрації спортивних змагань, вивчають вірші, пісні, частівки, загадки. Великий вплив на дітей має участь у святі дорослих. Малятам дуже цікаво грати разом із батьками, важливе місце для них має підтримка їх батьками під час змагань.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Рекомендуємо почитати:

Технологічний етап виготовлення виробу
Деревина є одним з найпоширеніших і найуніверсальніших матеріалів, який люди використовують з незапам'ятних часів. Деревина - дуже цінний матеріал, який використовується в житловому і проми ...

Авторські пропозиції та їх результативність
Вивчення та узагальнення теоретичних основ досліджуваної проблеми, результати яких наведені нами у розділі 1 дипломної роботи та аналіз педагогічного досвіду у цій галузі (2.1. – 2.2.) дозв ...

Музичне сприймання на уроках музики
Музичне сприймання - основний вид музичної діяльності, оскільки саме воно передує всім іншим. Навіть коли діти на уроках зайняті здебільшого хоровим співом, то перш ніж розучувати пісню, її ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.edudirect.net