Види та загальна характеристика активного відпочинку

Нова педагогіка » Методика організації активного відпочинку дітей старшого дошкільного віку » Види та загальна характеристика активного відпочинку

Сторінка 3

4. Гра малої рухливості.

II варіант. Розвага будується на вправах з основними рухами і спортивних вправах (з другого півріччя в середній групі). В основу організації має бути покладений принцип індивідуально-диференційованого підходу.

1. До початку виконання і після виконання проводяться рухливі ігри.

2. Одна підгрупа виконує вправи, направлені на розвиток уваги; друга виконує завдання, направлені на розвиток швидкості.

III варіант. „Веселі старти”. Розвага будується в основному на іграх-естафетах (в старшій і підготовчій групах)

1. Гра-естафета (не більше ніж три етапи, 3-4 рази).

2. Атракціони невеликого навантаження.

3. Конкурс лічилок, загадок, прислів’їв.

4. Естафета.

IV варіант. Розвага будується на елементах одної із спортивних ігор (баскетбол, футбол, настільний теніс, городки) (старша і підготовча групи).

1. Ділення групи на дві рівні за силою команди.

2. Перед початком гри команди і капітани вітаються один з одним.

3. Обмін вимпелами, вибір корзини чи майданчика.

4. Виконання рухів починається зі свистком судді. В кожному виді рухів підраховуються очки і вивішуються на табло.

5. Підбиття підсумків.

V варіант. Музично-спортивна розвага (старша і підготовча групи).

1. Діти під музику виконують довільні рухи з різним фізкультурним інвентарем (стрічки, скакалки, обручі, м’ячі).

2. Вихователь нагадує дітям різні рухи, показує їх.

3. Проведення рухливої гри.

4. Пропонується послухати мелодичну музику.

5. Після прослуховування вихователь пропонує придумати композицію, різні довільні рухи.

6. Діти рухаються під музику.

Відповідно до вимог програми виховання дітей дошкільного віку „Малятко” організовують спортивне дозвілля 1-2 рази на місяць у другій половині дня з дітьми всіх вікових груп, починаючи з другої молодшої групи. Проводиться воно в звичайній обстановці , із звичайними атрибутами в спортивному залі чи на повітрі. Тривалість розваг залежить від віку дітей. Так з дітьми молодшої групи розвагу проводять протягом 20 хвилин, середньої – 20-30 хвилин, старшої – 35-40 хвилин. Розвага не повинна співпадати із фізкультурними заняттями і святами.

Спортивне свято

– особлива, радісна подія в житті дитини. Воно пропагує здоровий спосіб життя, показує досягнення у формуванні рухових навичок, сприяє залученню дітей до фізичної культури і спорту, удосконаленню рухів, виховує колективізм, дисциплінованість, уважне ставлення до суперників.

Динаміка рухового змісту спортивного свята, проведення його на свіжому повітрі, святкове оформлення місця проведення створюють у малюків радісний, піднесений настрій.

В програму фізкультурного свята входять різноманітні фізичні вправи та веселі рухливі ігри, в яких відображаються набуті дитиною рухові навички, попередньо вивчені на фізкультурних заняттях. В основу кожного свята покладено певну ідею, яку потрібно донести до дитини. Вона повинна розкриватися на доступному дітям художньому матеріалі з урахуванням їх вікових та індивідуальних особливостей.

У підготовці та проведенні свята приймає участь весь педагогічний колектив: завідувачка, методист, музичний керівник, інструктор з фізичного виховання, вихователі. Вони складають програму свята. Важливу роль у складанні програми цього заходу відіграє вміле, розумне, доцільне поєднання різноманітних рухів, вивчених з дітьми на протязі року. Щоб пожвавити програму необхідно по новому поєднувати фізкультурні розваги, вправи, відомі дітям з повсякденного життя. Дуже доречно залучати до підготовки свята і батьків. Вони разом із співробітниками дошкільного закладу виготовляють посібники та атрибути для змагань, виступів дітей, рухливих ігор, допомагають в оформленні приміщення чи майданчика, пошитті костюмів.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Рекомендуємо почитати:

Рівнобедрений трикутник, його властивості та ознаки
Трикутник називається рівнобедреним, якщо в нього дві сторони рівні. Ці рівні сторони називаються бічними сторонами, а третя сторона називається основою трикутника. На рисунку 3.1 зображени ...

Педагогічний шлях директора, громадського діяча, педагога
Вирішилося все, мабуть, у 1964-му, коли Олександр Антонович, відслуживши в армії, твердо надумав повернутися до Сахнівської школи, в якій після закінчення інституту рік пропрацював учителем ...

Корекція виховної діяльності сімей з різним типом сімейного благополуччя
Одним із суттєвих напрямів діяльності вчителя початкової школи є корекція виховної роботи сімей з різним типом сімейного благополуччя, в яких виховуються обдаровані діти. Ця робота повинна ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net