8. Слово вчителя. Ученим Моссо було доведено, що працюючий орган одержує більше крові. Дослідник урівноважив людину на підпертій посередині дошці і попросив виконати наступні дії - розв'язати задачу чи порухати ногами. Дошка переважувала або в бік голови, або в бік ніг.
10. Практична робота №4. « Вимірювання артеріального тиску в спокою і при фізичних навантаженнях». Вчитель пропонує сильнішим учням (гр. А та В) самостійно опрацювати в зошиті. Поки ці учні працюють самостійно, вчитель допомагає розібратися у цьому самому питанні слабким учням (гр. С).
Після закінчення цієї роботи учнями, один із сильних учнів (гр. А) проводить пояснення розібраного ним матеріалу. Таким чином відбувається глибше усвідомлення і закріплення матеріалу учнями груп В та С і одночасно розвиток навичок викладання матеріалу сильних учнів.
ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу
Вчитель дає час усім учням для самостійної творчої роботи на закріплення матеріалу. Чи варто відразу ж після вживання їжі робити уроки? (гр. А, В)
Група С: придумати й записати у зошитах запитання, які можна задати по вивченій темі.
Під час цієї самостійної роботи вчитель курує між групами, з'ясовує проблеми в кожній групі і допомагає учням.
Самостійну роботу учні закінчують одночасно. Потім вчитель ознайомлює весь клас вибірково із запитаннями, що придумали учні групи С; клас відповідає на них. Далі за чергою, встановленою вчителем, учні груп А та В зачитують відповіді на поставлене питання.
ІV. Домашнє завдання на вибір:
а) продовжити експеримент у домашніх умовах: виміряти артеріальний тиск членів своєї родини ввечері і вранці, зробити обґрунтовані висновки; (для учнів групи А, В)
б) опрацювати теоретичний матеріал на с. 21; (для учнів групи А, В, С)
в) скласти алгоритм до теми «Рух крові по судинах»; (для учнів групи А, В)
г) виписати з тексту незнайомі терміни, визначити їхній зміст за словником. (для учнів групи А, В,С)
Клас 9
Урок ІІ
Тема: Еритроцити. Переливання крові
Мета уроку
1. Навчальна:
Формування поняття про еритроцити, як формені елементи крові;
формування поняття про групи крові;
формування поняття про взаємозв’язок біологічних явищ з математичними діями.
2. Розвивальна:
Розвиток логічного мислення;
розвиток вміння пошуку причинно-наслідкових зв’язків;
розвиток комунікативної компетентності;
розвиток вміння роботи з різними джерелами інформації;
розвиток вміння працювати з лабораторним обладнанням;
розвиток вміння розв’язання пропорцій, побудови графіків залежності.
3. Виховна:
формування інтересу до вивчення біології і математики;
формування здорового способу життя;
профорієнтація;
розширення кругозору учнів.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Форма уроку: урок-лабораторія
Обладнання: мікроскопи, постійні мікропрепарати крові людини та жаби, таблиця «Групи крові»
Міжпредметний зв’язок: біологія тварин, історія, математика, статистика, географія, фізика
Технологічна карта уроку
№ |
Етап урока |
Форма реалізації |
Кінцевий результат |
1. |
Організаційний момент |
Привітання класу, перевірка наявності всього необхідного для урока |
Налаштування класу на роботу |
2. |
Цільова установа та мотивація навчальної діяльності |
Розповідь вчителя |
Формування в учнів мотиваційного поля |
3. |
Вхідний контроль |
Робота з умовним кодом |
Повторення основних характеристик крові людини, перевірка домашнього завдання |
4. |
Вивчення нового матеріалу | ||
4.1. |
Мотивація навчальної діяльності |
Історична довідка |
Створення проблемної ситуації для підвищення інтересу пізнання нового |
4.2. |
Практикум |
Лабораторна робота |
Вивчення будови еритроцитів людини та жаби, проведення порівняння |
4.3. |
Робота в лабораторіях |
Складання спільного проекту |
Вивчення ключових питань нової теми |
5. |
Первинне засвоєння набутих знань |
Цифровий диктант |
Перевірка вміння фільтрувати необхідну інформацію з поданого об’єму |
6. |
Заключний контроль |
Розв’язок математичних задач, які дозволяють уявити масштабність вивчених питань |
Розвиток вміння використовувати математичні навички при розв’язування біологічних задач |
7. |
Підведення підсумків уроку |
Рефлексія |
Перевірка емоційного настрою учнів наприкінці урока. |
8. |
Домашнє завдання |
Робота з матеріалом параграфа, творче завдання на вибір учнів |
Індивідуалізація навчання, розвиток творчих здібностей учнів на уроці біології |
Рекомендуємо почитати:
Вивчення сімей учнів, їх виховного потенціалу
Успіх здійснення поставлених перед школою завдань щодо роботи з обдарованими дітьми багато в чому залежить від характеру тих взаємовідносин, які складаються між вчителем і батьками. Основою ...
Практична спрямованість предмету «Біологія» як засіб формування
пізнавального інтересу в учнів
Біологія – наука про живе у всіх його проявах фактично є наукою життя, бо саме вона покликана знайомити учнів з навколишніми живими об’єктами, їх зовнішньою, внутрішньою будовою та процесам ...
Результати анкетування вчителів та бесіди з учнями
У цьому підрозділі описуються та аналізуються результати анкетування учнів та вчителів восьмого класу загальноосвітніх шкіл на тему: “Формування в учнів основної школи англомовної граматичн ...
У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>