Дослідницька перевірка педагогічних умов диференційованого підходу до організації навчання

Нова педагогіка » Педагогічні умови диференційованого підходу до організації навчання учнів на уроках біології » Дослідницька перевірка педагогічних умов диференційованого підходу до організації навчання

Сторінка 3

• Тиск, кров'яний тиск, способи його вимірювання.

• Роль тиску в русі крові, причини виникнення кров'яного тиску.

• Вимірювання тиску Стефаном Галсом, технологія процесу (учений ставив скляну трубку в стегнову артерію коня; кров піднімалася на декілька метрів).

(Така робота вчителя зі слабкими учнями на занятті сприяла кращому засвоєнню знання; включила цих учнів у роботу, сприяла виникненню зацікавленості, а також почуття власної значущості. А виступ учня з докладом на уроці - це подвійна "вигода": 1) сприяє розвитку навичок (щодо публічного виступу) слабких учнів і 2) дає додаткову інформацію іншим учням для поглиблення їх знань).

ІІ. Формування нових знань і вмінь.

1. Виступ учителя. Інформація з теми: «Регуляція тиску крові».

У здорової людини рівень тиску крові в артеріях відносно постійний. Він регулюється гуморально і нервовою системою. Розгляньмо регуляцію тиску крові нервовою системою. Подразнюючи у тварин кору великих півкуль головного мозку, можна змінити кров'яний тиск.

У нормі від серця відштовхується стільки крові, скільки її потрапляє до серця.

При деяких захворюваннях виникає раптове звуження судин, а це призводить до підвищення кров'яного тиску, тобто гіпертонії. Втрата еластичності судин може призвести до гіпертонії. Пониження кров'яного тиску називають гіпертонією. Причини можуть бути різні: перенесення інфекційних хвороб, недоїдання, перевтома. Відомий французький фізіолог Клод Вернар перерізав у кролика один із нервів, що йде до правого вуха. Він помітив, що вухо почервоніло, набрякло від крові, судини розширилися. Подразнюючи кінець відрізаного нерва, учений помітив збудження капілярів. Так вперше було доведено вплив нервової системи на діаметр судин. Учені поставили дослід, в основі якого було спостереження за судинами мозку. Тім'яі кістки в собаки замінили плексигласом, який прикріпили до скроневих кісток срібними гвинтами. Через плексиглас спостерігали рух крові без пульсації. Коли собаку з «прозорим» черепом помістили у приміщення зі стиснутим повітрям, діаметр судин мозку збільшився у 2-3 рази.

Діаметр кровоносних судин регулюють і залози внутрішньої секрецій. Наприклад, наднирки виробляють гормон адреналін, що прискорює роботу серця, підвищує кров'яний тиск.

2. Виступ учня групи В. Інформація з теми: «Опір стінок судин. Пульс. Вимірювання пульсу».

3. Практична робота № 3 «Визначення частоти серцевих скорочень у стані спокою та фізичного завантаження».

4. Дослід який проводить учень групи «А», з теми «Швидкістъ руху крові по різних кровоносних судинах; залежність швидкості руху від діаметру судин».

5. Самостійна робота - аналіз таблиці.

диференційований навчання урок кров

Судини

Діаметр (мм)

Швидкість (см)

Тиск (мм. Рт. Ст.)

Аорта

20

50

50-150

Артерії

5-10

20-50

20-80

Вени

10-30

10-20

- 5 - +5

Капіляри

0,01-0,5

0,05-0,1

10-20

6. Фронтальне опитування:

1). По яких судинах найшвидше рухається кров?

2). По яких судинах найповільніше рухається кров?

3). В яких судинах найбільший тиск? Найменший?

7. Виступ учителя. Інформація з теми «Розподілення крові в організм!».

Для виявлення рівня осмислення теми учитель використовує метод «Доповни думку». Він називає першу частину речення, учні продовжують думку - метод незакінчених речень, що використовується з метою активізацій пізнавальної діяльності.

Половина крові людини циркулює . (по кровоносних судинах). Решта знаходиться . (у кров'яних депо). Печінка має . (20% крові), селезінка . - (16%), шкірні судини . - (10%). За потреби кров викидається із кров'яних депо до органа, що працює. Учні, що можуть дати правильну відповідь, пояснюють це іншим учням.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8

Рекомендуємо почитати:

Основні теоретичні підходи до визначення поняття «мислення»
Предметом нашого дослідження є шляхи розвитку продуктивного мислення в школярів під час їх графічної підготовки на уроках креслення. Хоча поняття «мислення» давно вживається в психологічній ...

Загальний аналіз стану розв’язання досліджуваної проблеми у роботі масової початкової школи
Для молодших школярів характерна гостра чутливість до навколишнього, вплив зовнішніх чинників, вразливість, емоційність. Ці особливості дітей молодшого шкільного віку необхідно враховувати ...

Планування занять з трудового навчання
Метою планування занять є полегшення праці вчителя, адже зробивши планування він буде бачити, що і коли йому потрібно зробити. Планування буває календарно-тематичне, річне, семестрове та ур ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net