Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.
Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport
Нововведення швидко завоювало популярність серед киян. А невдовзі трамваї почали курсувати по вулицях багатьох міст Європи і Росії. Українські інженери почали диктувати моду в трамвайній справі. У столиці України вперше у світі було пущено здвоєний трамвай, а пізніше – тролейбус. Три підряд зчеплені вагони теж уперше з’явились у Києві.
(З газети)
З великим інтересом молодші школярі сприймають народознавчий матеріал
. Тому вивчення мовних знань радимо здійснювати на текстах, у яких йдеться про українські національні обереги, народні звичаї, традиції, обряди тощо. Їх опрацювання сприятиме формуванню в учнів національної свідомості, допоможе збагнути глибину свого національного коріння, пробудить інтерес до української народної культури і бажання примножувати її, прищепить любов і повагу до своїх предків, гордість за свій народ. Пропонуємо декілька зразків таких текстів.
1. В Україні був звичай, а в деяких родинах, селах є й сьогодні: на щастя дарувати рушник. Він залишався у дітей і переходив до наступних поколінь, як сімейна реліквія. Реліквія – це все те, що переходить до дітей і внуків на згадку про батьків. Родинною реліквією були також вишита сорочка, скатертина, скриня, фотографії.
2. Споконвіку батько в сім’ї вважався господарем. На нього покладалися обов’язки піклуватися про родину, годувати її та захищати. Батьків приклад, батькове слово, батьків наказ були законом для дітей. Тому батька поважали в сім’ї, він був авторитетом.
3. Одне з найвеличніших свят календаря, яким започатковується рік, є Різдво Христове, що в народі йменується просто Різдвом. Розпочинається воно опівночі після Святвечора між 6 і 7 січня. У давнину це була Коляда – свято народження Сонця. З прийняттям християнства його було приурочено до дня народження Ісуса Христа.
Першими про народження Христа сповіщали діти. Вони йшли до односельців і вітали їх зі святом Різдва, співали колядки, а ті пригощали колядників ласощами, грішми. У день Різдва люди віталися по особливому:
– Христос рождається!
– Славімо його!
4. Івана Купала святкують 7 липня. Основні символи свята, навколо яких у давнину відбувалися дійства, були купальське вогнище – символ Сонця і Купало – солом’яне опудало, вдягнуте у жіночу сорочку. Голову йому квітчали стрічками, а на шию чіпляли намисто.
На свято Івана Купала дівчата й хлопці виходили зі співами за село, обкладали Купало соломою та кропивою і запалювали. Коли вогнище спалахувало, вони бралися за руки й перестрибували через вогонь. Якщо пара не роз’єднувала рук, то це був знак, що хлопець з дівчиною одружаться.
По всій Україні вірили в цілющу силу трав, зібраних уранці на Івана Купала.
Важливе місце на уроках української мови повинна займати робота над збагаченням мовлення учнів початкових класів малими фольклорними формами
– лічилками, примовками, мирилками, які діти молодшого шкільного віку залюбки вивчають напам’ять і використовують під час рухливих ігор, розваг. У процесі педагогічних спостережень і бесід з учнями 1-4 класів нами було з’ясовано, що діти знають і використовують в іграх здебільшого російські лічилки та мирилки, бо не знають українських. Тому пропонуємо під час вивчення теоретичних знань з мови використовувати такі перлинки української усної народної творчості:
Лічилки
1. Приступаємо до гри!
М’яч один, а нас аж три.
Грав я сам, і грали вдвох.
А тепер пограєм втрьох!
2. Раз, два – дерева!
Три, чотири – вийшли звірі!
П’ять, шість – пада лист!
Сім, вісім – птахи в лісі!
Дев’ять, десять – он сунички
підвели червоні личка!
3. Один, один, одиничка –
до вікна летить синичка.
Та синичка лиш одна.
– Дзінь, дзінь, дзінь, –
біля вікна.
Один, один, одиничка –
полетіла синичка.
4. Еники, беники, їли вареники.
Еники, беники, квас,
вийшов старенький Тарас.
Примовки
1. Лякаючи мурашок, примовляють:
Мурашки, мурашки,
ховайте подушки,
таргани прийдуть
і вас обкрадуть.
2. Після купання приказують:
Вода, вода холодная,
стечи з мене, нагрій мене.
А з кого не стече,
того сонце спече.
3. Коли бачать у небі журавлів, примовляють:
Журавлі, журавлики,
колесом-лесом!
Ваші діти журавлята
за лісом, за лісом.
4. Як попаде щось в око, примовляють:
Порошко, порошко,
вийди на дорожку,
дам тобі горошку.
Мирилки
1. Мирись, мирись, мирись
Рекомендуємо почитати:
Рекомендації щодо вибору навчальних програм з курсу «Основи економіки»
У класах суспільно – гуманітарного спрямування «Основи економіки» рекомендовано викладати за програмою загально культурного рівня. Основна її мета – це формування економічного мислення учні ...
Практична реалізація системи вправ у навчальному процесі
Реалізація системи вправ з самостійної роботи у класі відбувалась під час навчально-педагогічної практики у загальноосвітній школі №28 у 2-Б класі на уроках англійської мови. Нам вдалося до ...
Добір та апробація педагогічних шляхів виховання гуманних почуттів у
старших дошкільників
Здійснення завдань виховання гуманних почуттів у дітей старшого дошкільного віку, зокрема виховання у них співчуття, співпереживання, співдії, передбачає пошуки і розробку ефективних педаго ...
У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>